Najlepšie záťažové vesty 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ak pravidelne cvičíte a nadobudli ste pocit, že tréningom niečo chýba, vyskúšajte záťažovú vestu. Ide o obľúbenú športovú pomôcku, ktorá každý tréning posunie na vyšší level, pretože cvičenie sa stane intenzívnejším. Vďaka veste rýchlejšie spálite prebytočný tuk, vybudujete si svalovú hmotu, zlepšíte si koordináciu tela i celkovú kondíciu.

Ako vybrať záťažovú vestu?

Doteraz ste o záťažovej veste nepočuli? Nevadí. Prezradíme vám, na čo tento skvelý cvičebný pomocník slúži, ako si vestu vybrať, čo pred kúpou zvážiť, pre koho je táto pomôcka vhodná, či aké výhody vám prinesie jej pravidelné používanie. Nevynechali sme ani tipy na tréningy so záťažovou vestou a tiež sme sa pozreli na vybrané produkty, ktoré zaujmú dobrým pomerom ceny a kvality.

Najlepšie záťažové vesty

Názov Hodnotenie Detail
Bushido DBX 1-40 kg   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Capital Sports Monstervest 30 kg   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Master X Weight Vest 5 kg   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
GymBeam 15 kg   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Merco Hercules 20 kg   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Záťažové vesty – recenzie

Záťažové vesty sa perfektne uplatnia pri behaní, cvičení s vlastnou váhou alebo pri rôznych športových tréningoch. Najčastejšie sa vyrábajú z nylonu, no v obchodoch môžete natrafiť aj na iné materiály. Ich hmotnosť je rôzna, pričom niektoré vesty majú pevne danú hmotnosť a iné dovoľujú upravovať váhu pridaním alebo odobraním závažia. V ponuke sú vesty rôznych veľkostí i farebných prevedení. Aby bolo vaše vyberanie ľahšie, prinášame vám pár tipov na vhodný nákup. Toto sú najlepšie záťažové vesty, ktoré zaujmú skvelým pomerom kvality a ceny.

Čo je záťažová vesta

Účelom záťažovej vesty je zvýšenie hmotnosti vlastného tela počas tréningu, chôdze alebo ďalších pohybových aktivít. Niektoré vesty sú mohutné a máte ich okolo celého hrudníka, iné ponechajú váš hrudník otvorený, vďaka čomu sa počas cvičenia cítite voľnejšie a komfortnejšie. Toto sa týka predovšetkým viest s menšou váhou, ktoré sú určené pre ženy alebo útlejšie osoby.

Použitie vesty s dodatočnou záťažou núti pri cvičení svaly spodnej časti tela vyvinúť viac sily. Dôvodom je vplyv zemskej príťažlivosti a práve tým sa zlepšuje vaša výbušnosť, sila a celý tréning je efektívnejší. Zvýšenú záťaž je vhodné kompenzovať bandážami na zápästia, ktoré spevnia svaly a kĺby. Sú vhodným prostriedkom na predchádzanie zranení, no poslúžia aj v rámci rekonvalescencie.

Záťažová vesta prináša mnoho úžitku nielen profesionálnym športovcom, ale každému, kto si chce zlepšiť svoju kondíciu. Môžete ju nosiť popri bežných denných aktivitách. Dodatočná váha totižto dokáže výrazne zrýchliť metabolizmus, čím spálite viac kalórií a za krátku dobu sa to odrazí na vašej postave. Vesta zvyšuje intenzitu aktivít a cvikov, pretože bez nej by boli jednoduchšie. A tento faktor pozitívne vplýva na hustotu kostí. Hmotnosti jednotlivých závaží, ktoré sa vkladajú do vreciek vesty, sa najčastejšie pohybujú od 0,5 kg do 20 kg. Samozrejme, v obchodoch nájdete aj ťažšie vesty a výnimkou nie je ani záťažová vesta 30 kg či dokonca o desiatku kilogramov viac.

Ako vybrať záťažovú vestu

Záťaže na cvičenie, ktoré sa pripevňujú na telo, patria k obľúbenej výbave mnohých športovcov, ktorí chcú zvýšiť úroveň obtiažnosti počas tréningu. K záťažiam na telo sa radia záťažové vesty, ale aj závažia na nohy a ruky. My sme sa zamerali na záťažové vesty, ktoré sú ideálne na posilňovanie vlastnou hmotnosťou a uplatnia sa pri cvičení v interiéri aj exteriéri. Okrem toho sú vhodné na bežnú chôdzu alebo beh, pretože napomáhajú spaľovať kalórie. Ako si však správnu záťažovú vestu vybrať a na čo sa zmerať pred kúpou? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Typy záťažových viest

Záťažové vesty na cvičenie sa delia na niekoľko druhov. Každá sa od seba líši použitým materiálom, hmotnosťou či výplňou. Pri základnom delení môžeme vesty rozdeliť na tie, ktoré majú hmotnosť pevne danú, a na tie, ktorých hmotnosť si môžete podľa potreby upravovať.

Cvičenie so záťažovou vestou

Záťažové vesty bez úpravy hmotnosti

Záťažové vesty, ktoré majú hmotnosť pevne danú, sú vyplnené pieskom alebo kovom, najčastejšie to býva oceľ, prípadne železo. Tieto vesty majú zväčša menšie hmotnosti a sú vhodné pre začiatočníkov alebo útle ženy. Ak budete chcieť zvýšiť hmotnosť, musíte si zaobstarať novú vestu, prípadne využiť záťaže na telo v podobe tých, ktoré sa pomocou suchého zipsu pripínajú na členky alebo zápästia. Záťažové vesty bez možnosti prispôsobenia hmotnosti majú závažie rovnomerne rozložené po celom obvode vesty, a preto sa nemusíte obávať, že by ste sa počas tréningu zranili. Výhodou týchto viest je, že si ju jednoducho oblečiete a môžete sa okamžite pustiť do tréningu bez toho, aby ste sa zdržiavali vkladaním závaží do vreciek.

Záťažové vesty s úpravou hmotnosti

Populárnejším typom záťažových viest sú tie, ktoré majú vrecká alebo panely. Hmotnosť si môžete upravovať podľa potreby. Závažie pridáte alebo odoberiete podľa vašej aktuálnej kondície alebo podľa toho, aké cviky chcete cvičiť. Závažia, ktoré sa vkladajú do vesty, môžu byť pieskové alebo kovové. Často sa používajú oceľové guľôčky či iný odolný kov. Tieto vesty môžu pri plnom naplnení závažiami vážiť 10 kg, 20 kg, 30 kg, 40 kg alebo dokonca až 50 kg. Tie najťažšie by mali využívať len skúsení športovci, zatiaľ čo 10 kg vesta úplne postačí začiatočníkom. Výsledky po cvičení so záťažovou vestou sa však dostavujú veľmi rýchlo, a tak vám po čase menšia váha prestane vyhovovať. Ak cítite, že 10 kilogramov je pre vás málo, nebojte sa pridať ďalšie závažie a posunúť svoje cvičenie opäť o kúsok ďalej. Typ záťažovej vesty s možnosťou úpravy hmotnosti je variabilnejší, keďže hmotnosť si môžete kedykoľvek zmeniť a nemusíte hneď kupovať novú vestu.

Materiál záťažovej vesty

Výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto ponúkne vestu vyrobenú z lepšieho, kvalitnejšieho a odolnejšieho materiálu. Aj preto na trhu nájdete vesty z rôznych materiálov, no k najčastejším patrí nylonneoprénpolyester či polyamid. Niektorí športovci označujú polyamid za najpohodlnejší, avšak každému vyhovuje niečo iné, preto dajte na svoj vlastný pocit. Dôležitejšie, než údaj o výrobnom materiáli, je to, ako sa vo veste cítite. Záťažová vesta by vám mala perfektne sedieť, musíte sa v nej cítiť pohodlne a pri cvičení nemôže pre vás predstavovať prekážku. Ak sa vo veste cítite komfortne a nekĺže vám z tela dole, vedzte, že ste natrafili na tú správnu. Vesta vás nesmie nikde tlačiť a na to, aby sa počas cvičenia neposúvala dole, slúžia pracky alebo popruhy so suchým zipsom. Popruhy i pracky sú univerzálne a prispôsobíte si ich podľa potreby.

Hmotnosť záťažovej vesty

Ako sme naznačili, záťažové vesty sa vyrábajú v rôznych hmotnostiach. Výrobcovia chcú vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu spotrebiteľov, preto nájdete v obchodoch vesty s nízkou hmotnosťou, ktoré ocenia začiatočníci, vesty so strednou hmotnosťou, ktoré využijú pokročilí športovci, aj extra ťažké vesty pre profesionálnych športovcov s obrovskou kondíciou a silou.

V ponuke športových obchodov nájdete zväčša vesty od 5 do 50 kg. No výnimkou už nie je ani extra ľahká záťažová vesta 2 kg, ktorá sa uplatní pri viacerých druhoch cvičenia, vrátane behania, boxu či fitnes tréningu. Takáto ľahká vesta je navyše skvelá aj pre bežné nosenia počas vykonávania každodenných aktivít. Pripomíname, že pokiaľ s cvičením nemáte veľké skúsenosti, treba začať s malými váhami a postupne ich zvyšovať. Výber správnej hmotnosti závisí od vašej kondície a druhu cvičenia, no všeobecne sa odporúča, aby záťažová vesta neprekročila 5 až 10 % vašej telesnej hmotnosti.

Cena záťažových viest a obľúbené značky

Pre niektorých spotrebiteľov je podstatným parametrom cena. Tá závisí od hmotnosti vesty, použitých materiálov alebo od toho, či je možné závažia podľa potreby pridávať a uberať. K najpredávanejším patria záťažové vesty v cenovej kategórii od 30 do 100 eur. Vhodnú vestu si tu nájde začiatočník i pokročilý. Na výber sú modely rôznych strihov i farebných prevedení, hoci prevláda čierna farba. Niektoré vesty majú reflexné prvky, ktoré sa hodia, ak cvičíte vonku za zhoršených svetelných podmienok.

Tréning vo fitness centre so záťažovou vestou

Najlacnejšie záťažové vesty kúpite za sumu mierne prekračujúcu 20 eur. Ide o základné a jednoduché vesty s nižšou hmotnosťou okolo 5 kg. Tieto vesty majú hmotnosť pevne danú a nie je možné ju meniť pridaním závažia navyše. Naopak, za najdrahšiu záťažovú vestu zaplatíte okolo 200 eur. Drahé vesty sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré zvládnu aj náročný tréning. Samozrejmosťou je úprava hmotnosti. Nie je však nutné siahnuť po najdrahšej veste, pretože aj v strednej cenovej kategórii, ktorá začína okolo sumy 30 eur, nájdete špičkové vesty vyrobené z odolných materiálov a s možnosťou úpravy hmotnosti podľa vašich aktuálnych potrieb.

K obľúbeným značkám, ktoré ponúkajú záťažové vesty, patria Spartan, inSPORTline, Bushido, Domyos, Capital Sports, GymBeam, Master alebo Svetlus. Tréningové vesty si zakúpite v každom lepšie vybavenom športovom obchode. Predávajú ich napríklad Decathlon, inSPORTline, Sportisimo a ďalšie. Na záťažové vesty môžete natrafiť i v obchodných reťazcoch, akými sú Lidl alebo Tesco. Ak sa neviete rozhodnúť, kde záťažovú vestu kúpiť, nápomocná vám môže byť Heureka, ktorá prezradí nielen ceny viest v jednotlivých predajniach, ale podelí sa s vami aj o recenzie a hodnotenia spotrebiteľov.

Pre koho je záťažová vesta vhodná

Záťažová vesta je vhodná pre všetkých, ktorí chcú svoje tréningy posunúť na vyšší level. Ak pravidelne cvičíte a máte pocit, že takéto cvičenie pre vás už nie je postačujúce, záťažová vesta vám aj bežné cviky urobí o niečo ťažšími. Ak začínate cvičiť s vlastnou váhou, zo začiatku vám dá zabrať i bežný tréning, pretože ešte nemáte vybudovanú dostatočnú silu a ani kondíciu. Po tréningu ste unavení a bolí vás každý sval v tele. No po istej dobe ste vytrénovaní a klasické cvičenie sa pre vás stáva málo efektívnym. Práve vtedy môže prísť na rad záťažová vesta.

Mnoho začínajúcich cvičencov robí chybu, pretože si natoľko veria, že precenia svoje sily. Namiesto toho, aby najskôr cvičili s vlastnou váhou, okamžite siahnu po záťažovej veste. Takýto prístup nie je správny, skôr je nevhodný a demotivujúci, pretože výsledok sa dostaví oveľa neskôr. Dôvodom je svalová horúčka, ktorá vás môže od tréningov odstaviť na niekoľko dní a možno až týždňov. Preto sa odporúča cvičiť najskôr s vlastnou váhou, aby ste získali silu a vytrvalosť a až potom siahnuť po záťažovej veste.

Záťažovú vestu využijete pri mnohých cvikoch s vlastnou váhou, ale hodí sa aj na ďalšie športy, napríklad beh, CrossFit, posilňovanie, box a podobne. Uplatnenie nájde tiež pri turistike či dokonca pri obyčajnej chôdzi alebo počas všedných každodenných činností. Nemusia po nej teda siahnuť len športovci, ale ktokoľvek, kto chce počas dňa spáliť viac kalórií.

Ako sme uviedli, záťažovú vestu je potrebné zapájať do tréningov postupne. Nepreťažujte sa hneď na začiatku, pretože si cvičenie môžete znechutiť a nakoniec bude na vestu sadať prach niekde v skrini. Keďže záťažová vesta slúži na zintenzívnenie tréningu, musíte už mať čo to odcvičené. Pokiaľ budete vestu používať nesprávne, ľahko môžete prísť k zraneniu. Pri zlej technike cvičenia a nadmernej záťaži si to odnesú vaše kĺby, bedrá, kolená i chrbát. Naopak, pri správnom používaní je riziko zranenia veľmi nízke.

Aké výhody mi záťažová vesta prinesie

Kedy začať premýšľať nad záťažovou vestou, sme vám už prezradili. Teraz sa pozrieme na to, aké výhody vám prinesie jej pravidelné používanie. Okrem toho, že používanie záťažovej vesty zintenzívni váš tréningrýchlejšie spálite prebytočný tuk. Tep bude počas cvičenia zrýchlený, pľúca a svaly dostanú poriadne zabrať. S tým súvisí zvýšenie vašej dynamiky i svižnosti pri pohybe.

Záťažová vesta buduje vašu vytrvalosť, koordináciu tela, celkovú kondíciu a posilňuje svalstvo. Svalovú hmotu si tak vybudujete oveľa rýchlejšie. Cvičenie je namáhavejšie a vy musíte zapojiť viacej energie, pretože gravitačná sila ťahá závažie dole a poriadne dostanú zabrať najmä vaše nohy. Používanie záťažovej vesty popritom posilňuje činnosť srdca a kardiovaskulárny systém, zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje sústredenie, dynamiku i ľahkosť pohybu.

Akú záťažovú vestu pre ženu?

Zásadnou výhodou používania záťažovej vesty je predovšetkým jej univerzálne použitie. Môžete ju zapojiť do akejkoľvek pohybovej aktivity. Najviac sa používa pri behu, rýchlej chôdzi, turistike, chôdzi do schodov, no skvele sa uplatní aj pri bojových športoch, CrossFite, drepoch, výpadoch, zhyboch, kľukoch, planku a podobne. V obchodoch nájdete aj špeciálnu taktickú záťažovú vestu, ktorá je vhodná na CrossFit a ocenia ju taktiež atléti, ktorí chcú zo svojich tréningov vyťažiť maximum.

Ako záťažovú vestu používať a ako s ňou cvičiť

Používanie záťažovej vesty je jednoduché. Väčšina sa zapína na suchý zips, prípadne na pracky, ktoré zabezpečujú, aby sa vesta počas cvičenia neposúvala dole. Ak máte vestu vyplnenú kapsulami a bez možnosti regulácie hmotnosti, po nasadení môžete začať cvičiť. Ak má vesta vrecká s vyberateľnými závažia, treba do nej vložiť potrebný počet závaží a nastaviť si popruhy tak, aby vám vesta pevne držala na hornej polovici vášho tela. Potom sa môžete pustiť do cvičenia či akejkoľvek pohybovej aktivity. Nezabudnite, že pred každým tréningom je dôležité zahriatie svalov. Zahriatie pripraví vaše svaly na väčšiu záťaž. Po tréningu si zas doprajte dôkladný strečing. Predídete tak bolestiam či nechceným zraneniam. Ako cvičiť so záťažovou vestou? Nižšie vám prinášame tipy na konkrétne cviky.

Cvičenie s vlastnou váhou

Používanie záťažovej vesty premení cviky s vlastnou váhou na vyčerpávajúci silový tréning. Účinnosť cvikov tkvie v tom, že všetka váha je rovnomerne rozložená okolo prirodzeného ťažiska ľudského tela. Vďaka tomu pocítite väčšie pohodlie, než keby ste robili napríklad zhyby na hrazde s kotúčmi zavesenými na záťažovom opasku. Mnohí cvičenci znesú vyššiu váhu, ak je umiestnená okolo trupu a nie keď visí okolo pása. Toto platí aj pri drepoch a výpadoch, keď väčšina nie je schopná správne a dostatočne dlho udržať činku alebo kettlebell bez sprievodného nepohodlia či bolesti.

Príklad tréningu so záťažovou vestou:

  • 2 minúty behu na rozohriatie
  • 20 kľukov s vestou
  • 20 drepov s vestou
  • 20 get-upov s vestou
  • 20 obrátených výpadov s vestou

Sériu uvedených piatich cvikov zopakujte šesťkrát, ak nevládzete, postačí štyrikrát. Tréning si môžete individuálne obmieňať a zaraďovať doň ďalšie prvky, napríklad zhyby, TRX, príťahy, plank, klasické výpady, výpady do strán a podobne.

Chôdza a turistika

Záťažovú vestu skvele využijete počas obyčajnej chôdze alebo turistiky. Z prechádzky v lese, parku či po meste sa stane intenzívny tréning, pretože 15- až 20-kilogramová záťaž, ktorú budete mať na tele, donúti organizmus spaľovať kalórie. Navyše dá takáto prechádzka so záťažou poriadne zabrať vašim nohám. Ak chcete so záťažovou vestou behať, na mieste je opatrnosť, pretože nesprávne používanie v kombinácii s dodatočnou váhou môže negatívne ovplyvniť techniku behu. Potom ste už len malý krok od toho, že si počas behu zraníte členky, kolená, bedrá alebo chrbát.

Bicyklovanie

Jazda na bicykli býva väčšinou pohodová, no pomocou záťažovej vesty si ju môžete sťažiť. Perfektné výsledky dosiahnete na trasách so stúpaním a pri častej zmene pozície. To znamená, že počas jazdy by ste mali meniť pozíciu zo sedu do stoja a naopak a niekoľkokrát ju vystriedať. Je jedno, či používate klasický bicykel alebo stacionárny. Aj v interiéri dosiahnete dobré výsledky.

Príklad tréningu so záťažovou vestou:

  • 1,5 km na zahriatie
  • 10 opakovaní striedavého státia a sedenia (30 sekúnd stáť, 30 sekúnd sedieť)
  • 5 minút stáť
  • 1,5 km jazdy v sede na maximálny výkon
  • 1,5 km dojazdenie

Posilňovanie

Použitím záťažovej vesty dodáte akémukoľvek silovému tréningu intenzitu. Či už robíte mŕtvy ťah, drepy, priťahovanie veľkej činky v predklone alebo bench press, donútite efektívnejšie pracovať svaly stredu tela spolu s ostatnými precvičovanými svalovými partiami. Vďaka veste spálite viac kalórií a potrápia sa aj často zanedbávané svaly, ktoré sú zodpovedné za správne držanie hornej časti tela. Ako vhodná možnosť využitia záťažovej vesty na maximum sa ukazuje kombinácia rebrín s hrazdou. Toto vám v domácom prostredí vytvorí takmer plnohodnotnú náhradu za klasickú posilňovňu.

Starostlivosť o domácnosť

Niektorých to možno prekvapí, ale záťažová vesta je perfektná aj pri starostlivosti o domácnosť. Nasadiť si ju môžete pri upratovaní, práci v záhrade, chôdzi po schodoch či ďalších činnostiach vykonávaných doma alebo okolo domu. Tým, že si pridáte na telo závažie, zlepšíte si fyzickú kondíciu a keďže spálite viac kalórií, odrazí sa to i na vašej telesnej hmotnosti, ktorá pôjde postupne dole. Ak teda máte zopár kilogramov navyše, nosením záťažovej vesty počas bežných domácich prác sa ich môžete zbaviť. Pre ešte väčšiu záťaž pridajte závažia na členky a viditeľné výsledky sa dostavia po veľmi krátkom čase.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Na väčšinu toho, čo by vás ohľadom záťažových viest mohlo zaujímať, sme sa snažili odpovedať v článku. Zopár často kladených otázok od spotrebiteľov však zostalo nezodpovedaných, a preto vám prinášame odpovede aj na ne. Dozviete sa, či sa môžete pri cvičení so záťažovou vestou zraniť, aké ďalšie závažia na telo existujú, či sa vám oplatí kúpiť vestu z bazáru a tiež to, ktoré cviky je vhodné cvičiť pre maximálne využitie záťažovej vesty.

Môžem sa pri používaní záťažovej vesty zraniť?

Pokiaľ máte pri cvičení správnu techniku a jednotlivé cviky vykonávate svedomite, pravdepodobnosť zranenia je minimálna. Samozrejme, pri cvičení musíte mať správne zvolenú hmotnosť. Aj preto mnohé kvalitné záťažové vesty ponúkajú možnosť úpravy hmotnosti a majú vyberateľné závažia. Tie si môžete regulovať podľa aktuálnej situácie, pridávať si ich alebo odoberať.

Aké ďalšie závažia na telo existujú?

Okrem záťažových viest sú na trhu aj ďalšie závažia na telo, ktoré obľubujú mnohí cvičenci. Patria k nim napríklad rôzne náramky alebo závažia, ktoré sa pomocou suchých zipsov pripevňujú na zápästia či členky. Takéto záťaže sa používajú hlavne pri posilňovaní hornej časti tela, predovšetkým ramien a uplatnenie majú tiež pri behu a šprinte. Vďaka externým závažiam na telo si vybudujete rýchlosť a dynamiku.

Oplatí sa mi kúpiť záťažovú vestu v bazári?

Záťažové vesty ponúkajú aj mnohé internetové bazáre. Kúpu z druhej ruky vám však neodporúčame, pretože cena použitej vesty a novej nie je príliš rozdielna. Je lepšie zopár eur si priplatiť a vsadiť na nový neopotrebovaný kúsok. Vesta z bazáru môže mať poškodené závažia a nemusí byť správne vyvážená. Nikdy neviete, ako s ňou zaobchádzal jej predchádzajúci majiteľ.

Ktoré cviky cvičiť pre maximálne využitie vesty?

Záťažová vesta je univerzálna a môžete ju využiť pri akejkoľvek pohybovej aktivite. Podľa športovcov však existuje niekoľko cvikov, pri ktorých ju využijete na maximum. K takýmto cvikom patria napríklad klasické drepy. Pri drepoch pracuje z veľkej časti chrbát a ak máte oblečenú vestu, posilňujete tým stabilitu celej chrbtice. Všeobecne je záťažová vesta nápomocná pri cvikoch, pri ktorých sa zapája chrbát. Skvele ju preto využijete aj pri výpadochvysokých kolenách alebo cviku jumping jack (hviezdny skok).

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(89.2%)
Dátum publikovania: 18.02.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 24.07.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/10/2021 09:32
Katka T.

Už dlhšiu dobu mám vestu Sharp Shape Weight, najskôr som ju používala len na cvičenie, no v poslednej dobe s ňou aj behávam. Beží sa mi s ňou dobre, je pohodlná a dobre drží zapnutá, pri cvičení či behaní mi nezavadzia. Nedávno sa mi prvýkrát stalo, že z vesty začali vypadávať drobné kovové guľôčky.

14/08/2021 22:07
Vlado

Mám záťažovú vestu Capital Sports Monstervest s hmotnosťou 30 kilogramov, ktorá obsahuje 30 kusov závažia, čiže hmotnosť sa dá podľa potreby regulovať. Je tu nastaviteľný nylonový remienok, vďaka ktorému sa dá vesta prispôsobiť rôznym postavám. Vesta mi sedí výborne a som s ňou spokojný. Nikde ma netlačí a cvičenie s ňou je síce makačka, no je skvelé a úplne iné než bez nej. Myslím si, že záťažovú vestu by mal mať vo svojej výbave každý, kto chce zvyšovať svoju silu a výbušnosť. Táto vesta je precízne spracovaná a keďže sú tu až dva upínacie popruhy, veľmi dobre drží - ani sa nehne počas cvičenia. Hoci som siahol po 30 kg verzii, začínam na 20 kg a neskôr budem váhu zvyšovať. Netreba to preháňať, aby si človek počas tréningu neublížil. Redukcia váhy vesty je veľmi presná. Jedno závažie rovná sa jedno kilo. Cena vesty je akurát.

14/08/2021 20:49
Gregy

Kúpil som si ľahšiu záťažovú vestu Domyos s hmotnosťou 10 kg, nakoľko som začiatočník a vyššej váhy som sa obával. Vďaka veste získali moje tréningy s vlastnou váhou nový rozmer. Vesta je naplnená pieskom a je skvelá. Je príjemne mäkká a prispôsobivá tvaru tela. Vyzdvihujem, že ma absolútne neobmedzuje pri cvikoch, čo vnímam ako obrovské plus. Snažím sa ju využívať často, aby sa čím skôr dostavili požadované a viditeľné výsledky na mojom tele. Cena bola prijateľná, preto ju môžem odporučiť aj ostatným.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok