Najlepšie vlhkomery 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vlhkomer je kompaktné zariadenie, ktoré meria vlhkosť a teplotu vzduchu. Existujú klasické analógové aj modernejšie digitálne prístroje. Oba typy sú v meraní pomerne presné a zaobstaráte si ich za prijateľné ceny. Ak chcete mať v domácnosti, podniku alebo kancelárii kvalitné ovzdušie, vlhkomer je správnym zariadením, po ktorom by ste mali siahnuť.

Ako vybrať vlhkomer?

Udržiavaním správnej vlhkosti v miestnosti môžete predchádzať nepríjemným situáciám. Nadmerná vlhkosť môže viesť k tvorbe plesní, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Príliš nízka vlhkosť zas vedie k vysušovaniu dýchacích ciest, čo sa môže prejaviť formou nádchy alebo kašľa.

Vlhkomer vás bude o kvalite ovzdušia neustále informovať a keď zbadáte, že niečo nie je v poriadku, podniknete potrebné kroky k zlepšeniu. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponuke vlhkomerov, prezradíme vám, prečo je meranie vlhkosti v byte či dome dôležité a poradíme vám, ako vlhkomer vybrať. Rovnako sme pre vás pripravili päť tipov na vybrané vlhkomery určené pre domáce použitie, ktoré sa môžu stať vhodným kandidátom na kúpu. Nezabudli sme spomenúť ani cenové kategórie vlhkomerov, obľúbené značky či odpovedať na často kladené otázky spotrebiteľov, kde sa dozviete napríklad aj to, ako efektívne zvýšiť či znížiť vlhkosť vzduchu.

Najlepšie vlhkomery

Názov Hodnotenie Detail
Vlhkomer s teplomerom analóg   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
TFA 30.5055.01   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
TFA 30.5046.02 Digitales   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Beurer HM 16   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Xiomi Mi   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Vlhkomery – recenzie

Prinášame vám päť tipov na vybrané vlhkomery, ktoré zoženiete v internetových obchodoch za prijateľné ceny. Všetky nami vybrané produkty sa vyznačujú jednoduchým ovládaním a disponujú viacerými funkciami. Do nášho výberu sme zaradili digitálne vlhkomery aj jeden analógový vlhkomer, ktorý zaujme svojským retro dizajnom. Náš mini test vlhkomerov vám môže pomôcť s výberom vhodného prístroja do vašej domácnosti.

Čo je vlhkomer

Vlhkomer je prístroj určený na meranie vlhkosti. Má rôzny tvar i hmotnosť v závislosti od toho, kde sa používa. Vlhkomery určené do domácnosti majú vo väčšine prípadov kompaktné rozmery a svojou konštrukciou sa podobajú malým meteostaniciam. Existujú vlhkomery, ktoré merajú vlhkosť vo vnútorných priestoroch i tie, ktoré zaznamenávajú vlhkosť vonku. Na trhu sa stretnete s dvomi typmi. Podľa toho, akú technológiu merania prístroje využívajú, rozlišujeme analógové a digitálne vlhkomery.

Vlhkomer je praktickým pomocníkom v domácnosti, ale používa sa aj v priemysle. Vlhkomer má nezastupiteľné miesto v rôznych budovách, skladovacích priestoroch, skleníkoch, múzeách, vo výrobe, vínnych pivniciach a inde.

Napríklad v stavebníctve sa používa vlhkomer na betón, poter, drevo či murivo a ďalšie. Chovatelia zas siahajú po vlhkomere do terária a pestovatelia rastlín po vlhkomere do kvetináča. V potravinárskom priemysle sa môžete stretnúť s bimetalovým vlhkomerom, ktorý má uplatnenie v chladiarenskom a mraziarenskom sklade. Vlhkomery sa používajú aj v zdravotníctve, školstve a mnohých ďalších odvetviach. Vlhkomery majú široké uplatnenie, my sa však zameriame na tie, ktoré sú určené do domácnosti.

Analógový verzus digitálny vlhkomer

Analógové vlhkomery patria k najstarším typom. Hodia sa do interiéru a v súčasnosti sa pri tomto type vlhkomeru môžete stretnúť so zaujímavým retro dizajnom, ktorý skvele zapadne do akejkoľvek miestnosti. Analógové vlhkomery je možné postaviť na poličku alebo stôl, no pomocou očka ich môžete zavesiť aj na stenu. Hodnoty z analógového prístroja je nutné odčítať ručne. Často je súčasťou analógových vlhkomerov i teplomer a hodiny. Tie drahšie majú dokonca i funkciu budíka.

Analógový vlhkomer používa pružiny, ktoré sa uvoľňujú alebo uťahujú v závislosti od aktuálnej úrovne vlhkosti v miestnosti, kde je vlhkomer umiestnený. K výhodám patrí štýlový a elegantný dizajn a veľmi presné meranie pri drahších modeloch.

Digitálne vlhkomery ukazujú nameranú hodnotu na LCD displeji, odpadá teda nutnosť ručného odčítania. V rámci elektronických vlhkomerov sa môžete stretnúť so základnými modelmi, ktoré majú okrem vlhkomera i teplomer. Ten dokáže zobrazovať aktuálnu izbovú teplotu. Niektoré prístroje si namerané hodnoty dokážu zapamätať a uložiť do pamäte. Vy si tak môžete spätne pozrieť, ako sa počas dňa vlhkosť a teplota vyvíjali. Digitálny vlhkomer si môžete postaviť na stôl alebo poličku, prípadne zavesiť na stenu. Niektoré modely majú zabudovaný magnet, ktorý dovoľuje vlhkomer pripevniť o kovové povrchy.

Vlhkomer a teplomer v jednom

Prepracovanejšie digitálne vlhkomery majú záznamovú funkciu. Nastaviť si môžete minimálne i maximálne hodnoty a po ich dosiahnutí vás na to prístroj upozorní. Okrem vlhkomera a teplomera tieto prístroje často disponujú i predpoveďou počasia, kalendárom alebo budíkom s funkciou odloženia budenia. Ide teda o malé multimediálne prístroje, ktoré využijete na viacero činností.

Na trhu sa stretnete tiež s digitálnym vlhkomerom, ktorý má vyhodnocovací softvér. Vlhkomery so zabudovaným softvérom sa používajú pre dlhodobé sledovanie vlhkosti a teploty vzduchu, sú teda ideálne pre profesionálne použitie. Takéto prístroje sú drahšie, no odmenou pre používateľov je spoľahlivosť, presnosť a ukladanie nameraných hodnôt, ktoré je možné spätne si pozrieť. Digitálne vlhkomery s vyhodnocovacím softvérom sa používajú najmä v skladoch, kanceláriách, múzeách alebo na iných miestach, kde je nutné neustále monitorovanie.

Digitálny vlhkomer určuje vlhkosť pomocou nepohyblivých elektrických senzorov. Elektrický odpor týchto snímačov ovplyvňuje vlhkosť, a práve na základe toho sa potom na LCD displeji zobrazuje aktuálna úroveň vlhkosti v meraných priestoroch. Kvalitné digitálne vlhkomery majú spravidla vysokú úroveň presnosti a okrem vlhkosti dokážu zobrazovať aj ďalšie informácie (teplota, čas, dátum a pod.). K ich nevýhodám patrí, že väčšina modelov je pri nízkej vlhkosti (nižšej než 55 %) menej spoľahlivá.

Ako vybrať vlhkomer

Ak ste sa už rozhodli, či vám viac vyhovuje analógový alebo digitálny vlhkomer, je na čase pozrieť sa na jednotlivé parametre a funkcie, ktoré by ste mali pred kúpou sledovať. Ku kľúčovým faktorom patrí presnosť merania, certifikácia NIST, jednoduchosť použitia, vzdialené monitorovanie či náklady, ktoré ste ochotní do kúpy vlhkomeru investovať.

Presnosť

Presnosť je prvým kritériom pri výbere vhodného vlhkomeru. Ak si prezeráte ponuku vlhkomerov, všímajte si v parametroch odchýlky meraní. Tie sa zvyčajne pri lacnejších a cenovo dostupných modeloch pohybujú okolo ± 5 %. Ak hľadáte najpresnejší vlhkomer, vyberajte z vlhkomerov, ktoré majú odchýlky v meraní na úrovni ± 1 %. Rátajte však s tým, že za takýto vlhkomer si budete musieť priplatiť. Na domáce použitie je však postačujúci i vlhkomer s presnosťou okolo ± 4 %.

Certifikácia NIST

Ak chcete mať istotu presnosti a spoľahlivosti vlhkomeru, môžete sa orientovať podľa certifikácie NIST. Pokiaľ vlhkomer touto certifikáciou disponuje, znamená to, že spĺňa ISO a všetky ďalšie požiadavky regulačných orgánov. Certifikácia NIST sa týka vlhkomerov na profesionálne použitie.

Jednoduchosť použitia

Vlhkomer by sa mal ľahko a intuitívne ovládať. Pri digitálnych vlhkomeroch je podstatný dostatočne veľký a prehľadný LCD displej. Údaje by sa vám mali z neho jednoducho čítať a je vhodné, ak má displej aj podsvietenie. V tomto prípade môžete namerané hodnoty sledovať aj počas noci či za zhoršených svetelných podmienok. Pri analógových vlhkomeroch dbajte rovnako na prehľadnosť a dostatočne veľké ciferníky, z ktorých sa vám budú údaje bez problémov odčítavať. Ovládacie prvky a tlačidlá digitálnych vlhkomerov by mali byť taktiež intuitívne, aby ste na ne ľahko a pohodlne dosiahli.

Analógový vlhkomer

Vzdialené monitorovanie

Niektoré modernejšie digitálne vlhkomery disponujú pripojením na internet, čím je umožnené vzdialené monitorovanie. Údaje o nameraných hodnotách máte tak v dosahu, aj keď práve nie ste doma. Ak vyžadujete neustále monitorovanie, oplatí sa vám do takéto modelu investovať. Mnoho z modelov disponujúcich pripojením na internet vás prostredníctvom mobilnej aplikácie upozorní, keď vlhkosť vzduchu vo vašej domácnosti prekročí nastavený limit. Vy tak môžete včas podniknúť správne kroky, ktoré budú viesť k zvýšeniu alebo zníženiu vlhkosti, čím zabránite vzniku plesní alebo poškodeniu vášho majetku.

Náklady

Ceny vlhkomerov sa líšia v závislosti od ponúkaných funkcií, kvality spracovania i presnosti merania. Pred kúpou si preto stanovte limit, ktorý ste ochotní do vlhkomeru investovať. Zúži sa vám tak výber vlhkomerov a vám sa bude ľahšie vyberať. Rozpočet si však nestanovte príliš nízko, lebo by ste si mohli kúpiť nespoľahlivý vlhkomer, ktorý nesplní požiadavky, ktoré budete od neho vyžadovať. Aj kvalitné a spoľahlivé vlhkomery sa dajú na našom trhu zaobstarať za prijateľné sumy.

Čo ešte sledovať

Pred kúpou vlhkomeru do vnútorných priestorov sledujte i dizajntyp napájaniadostupnosť a výdrž batérií, ktoré prístroj napájajú, prídavné funkcie v podobe hodín, kalendára, budíka, predpovede počasia a podobne. Ak hľadáte vlhkomer do vonkajších priestorov, podstatným faktorom je robustný a odolný dizajn, ktorý odolá nepriaznivému počasiu a extrémnym výkyvom vlhkosti. Ak chcete merať vlhkosť vonku, namiesto vlhkomera môžete siahnuť po domácej meteorologickej stanici.

Aká je správna vlhkosť v byte alebo dome?

Správna vlhkosť vzduchu závisí od ročného obdobia, iná je počas letných mesiacov a iná v zime. Pri určovaní ideálnej vlhkosti vzduchu vo vašej domácnosti teda berte vždy ohľad na aktuálne prebiehajúce ročné obdobie. Počas leta by mala byť vlhkosť v byte nižšia a za optimálne hodnoty sa považuje vlhkosť vzduchu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 40 % do 55 %. Cez zimu môže byť vlhkosť vzduchu vyššia a v tomto ročnom období sú správne hodnoty vlhkosti vzduchu od 45 % do 60 %. Ak hodnoty vzduchu vo vašom byte či dome dlhodobo dosahujú iné parametre, je na čase začať riešiť tento problém.

Prečo je dôležité meranie vlhkosti v domácnosti

Kedysi sa vlhkomery používali prevažne v profesionálnych odvetviach, no čoraz viac ich badať aj v domácnostiach. Prečo je meranie vlhkosti v byte alebo dome dôležité? Nesprávna vlhkosť totižto môže spôsobiť zdravotné problémy. Ak však máte vlhkomer, týmto problémom môžete predísť a začať konať skôr, než by sa ťažkosti stačili prejaviť.

Okrúhly vintage vlhkomer

Dlhodobá nadmerná vlhkosť vzduchu vedie k tvorbe plesní, tie sa zvyčajne objavujú na stenách. Plesne sú pre ľudský organizmus škodlivé, pretože vdychovanie ich čiastočiek spôsobuje problémy. Obzvlášť citlivo na plesne reagujú alergici alebo astmatici. Nadmerná vlhkosť praje aj rôznym baktériám a vírusom, ktoré sa v takomto prostredí dokážu rýchlo množiť. Ak žijete v dome či byte s nadmernou vlhkosťou, môžete trpieť chronickým kašľom či častým kýchaním.

Nízka vlhkosť vzduchu pôsobí nepriaznivo na pokožku, tá môže byť podráždená, popraskaná alebo môže svrbieť. S nízkou vlhkosťou sa rovnako spájajú dýchacie problémy, pretože suchý vzduch vysušuje dýchacie cesty. Aj v tomto prípade sa objavuje kašeľ alebo nádcha. Nízka vlhkosť môže taktiež poškodiť vaše cenné veci, akými je napríklad nábytok, drevené hudobné nástroje, vzácne obrazy a podobne.

Ak máte kvalitný vlhkomer, denne zaznamenáte zmeny v kvalite ovzdušia a môžete začať konať. V prípade nízkej vlhkosti siahnete po zvlhčovači vzduchu a naopak, ak vás trápi vysoká vlhkosť, zaobstaráte si odvlhčovač vzduchu. V domácnosti s optimálnou vlhkosťou vzduchu sa budete cítiť pohodlne a najmä ostane v bezpečí vaše zdravie aj cenné veci, ktoré máte v dome či byte.

V neposlednom rade môže merač vlhkosti znížiť vaše náklady za energie. Vďaka vlhkomeru viete zvýšiť vnútornú vlhkosť na takú úroveň, aby ste sa vo vašom dome cítili teplejšie, nemusíte toľko vykurovať. Je to však relatívne, pri veľmi nízkych teplotách je efekt opačný.

Použitie a kalibrácia vlhkomeru

Ak ste si už vybrali najvhodnejší vlhkomer, ktorý bude spĺňať vaše kritéria a požiadavky, nasleduje jeho správne používanie. Väčšina digitálnych aj analógových vlhkomerov, ktoré sú určené do domáceho prostredia, je pripravená na okamžité použitie. Do vlhkomera stačí vložiť baterky (ak už nie sú vložené), umiestniť ho na vhodné miesto, zapnúť (v prípade digitálnych prístrojov) a používať.

Pri profesionálnych vlhkomeroch sa však pred prvým použitím odporúča kalibrácia. Práve v odvetviach, kde je nutná maximálne presnosť merania, zohráva správna kalibrácia dôležitú úlohu. Aj po vykonanej kalibrácii sa odporúča občasná kontrola správnosti meraných hodnôt a po určitom čase i opätovná kalibrácia vlhkomeru. Pre úspešnú kalibráciu je nutné dokúpiť si kvalitnú kalibračnú súpravu.

Cena a obľúbené značky

Cena vlhkomerov je v širokom rozpätí a závisí od toho, či siahnete po analógovom alebo digitálnom modeli. Najlacnejšie sú základné analógové vlhkomery, ktoré ponúkajú okrem merania vlhkosti i meranie teploty vzduchu. Tu však ich využitie spravidla končí a žiadne funkcie navyše nečakajte. Takéto lacné analógové vlhkomery zoženiete za sumu menšiu než 5 eur.

Najlacnejšie digitálne vlhkomery si zaobstaráte za 10 eur a vyššie. Tieto prístroje dokážu merať teplotu a vlhkosť vzduchu, často zobrazujú aktuálny dátum, deň v týždni alebo majú aj budík. Ide teda o prístroje, ktoré sú multifunkčné a využijete ich na viacero vecí. Sú ideálne do domov alebo bytov, ak chcete v konkrétnej miestnosti monitorovať vlhkosť a popritom používať i ďalšie ich funkcie.

Profesionálne vlhkomery, ktoré majú využitie napríklad v stavebníctve, si môžete kúpiť od 15 do 35 eur a vyššie. S rastúcou cenou pribúdajú užitočné funkcie, no najmä presnosť v meraní. Pri profesionálnom použití sa ráta s meraním bez väčších odchýlok a rýchlosťou prístroja.

K obľúbeným značkám vlhkomerov patria TFA, Medisana, Stadler, Extol, Hama alebo Xiaomi. Vlhkomer pre domáce použitie si zakúpite v každom dobrom obchode s elektronikou alebo v e-shopoch s rozličným sortimentom. Ponúkajú ich napríklad Datart, Alza, Mall, AndreaShop, TPD a ďalšie. Profesionálne vlhkomery hľadajte radšej v špecializovaných obchodoch, kde vám vyškolený personál poradí, aký typ vlhkomera bude pre vás najideálnejším riešením.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ovzdušiu treba venovať náležitú pozornosť, pretože príliš nízka alebo príliš vysoká vlhkosť vzduchu môže spôsobovať problémy. Vonkajšie ovzdušie ovplyvňuje mnoho faktorov, to vnútorné vieme ovplyvniť aj sami. V odpovediach na často kladené otázky spotrebiteľov sa preto dozviete napríklad aj to, kde kúpiť vlhkomer, aká je ideálna vlhkosť v domácnosti, alebo ako efektívne zvýšiť či znížiť vlhkosť v byte.

Kde kúpiť vlhkomer?

Vlhkomery vzduchu ponúkajú rôzne kamenné aj internetové obchody. Na výber máte analógové i digitálne prístroje v odlišných cenových kategóriách. Ak hľadáte vlhkomer do domácnosti, stačí siahnuť po základom type. Takéto prístroje nájdete vo väčšine obchodov s elektronikou za veľmi prijateľné ceny. Pre profesionálne použitie sa poobzerajte v špecializovaných obchodoch, ktoré ponúkajú prepracované meteostanice. V ponuke profesionálnych vlhkomerov sa nachádza napríklad vlhkomer na betón, vlhkomer pôdy, vlhkomer na poter, vlhkomer na drevo či murivo a ďalšie.

Môžem použiť izbový vlhkomer v pivnici?

Izbový vlhkomer sa neodporúča používať v pivnici. Vlhkosť v bytových priestoroch a v pivničných je spravidla rozdielna. Na správne meranie vlhkosti teda musí byť uspôsobený aj samotný prístroj.

Existuje univerzálny vlhkomer?

Na trhu nájdete i univerzálny vlhkomer, ktorý je určený pre meranie vlhkosti a teploty vzduchu vo vnútorných i vonkajších priestoroch. Pokiaľ chcete presné hodnoty, ideálne je siahnuť po profesionálnom vlhkomere. Ten sa vám hodí aj vtedy, ak potrebujete merať teplotu a vlhkosť vzduchu vo viacerých miestnostiach alebo v rôznych priestoroch. Profesionálny vlhkomer je presný a aktuálne hodnoty dokáže zmerať rýchlo.

Aká je ideálna vlhkosť v domácnosti?

Ideálna vlhkosť vzduchu je iná v lete a iná v zime. Pri určovaní správnej vlhkosti teda vždy zohľadnite ročné obdobie. Počas zimných mesiacov je vlhkosť vyššia než počas letných a pohybuje sa v rozmedzí 45 % až 60 %Cez leto by sa mala vlhkosť pohybovať v hodnotách od 40 % do 55 %. Ak sú vo vašej domácnosti namerané hodnoty vyššie alebo nižšie, môže to viesť k tvorbe plesní alebo k rôznym zdravotným komplikáciám.

Ako zvýšiť vlhkosť v byte?

Dlhodobo nízka vlhkosť vzduchu môže nalomiť vaše zdravie. Suchý vzduch totižto vyvoláva zdravotné problémy, akými sú napríklad nádcha a kašeľ. Ak je hodnota vlhkosti vo vašom príbytku nižšia než 40 %, je potrebné ju zvýšiť. Riešením je napríklad použitie zvlhčovača vzduchu, prípadne sušenie bielizne v byte. Vlhkosť vzduchu môžete zvýšiť aj pestovaním listnatých rastlín, voda z rastliny sa odparí do vzduchu, čím sa vlhkosť mierne zvýši.

Ako znížiť vlhkosť v byte?

Vysoká vlhkosť v byte je ideálnym prostredím pre tvorbu plesní, ktoré sú pre ľudské zdravie nebezpečné. Ak sa teda trápite s príliš vysokou vlhkosťou, treba ju čím skôr znížiť. Dôležité je pravidelné a intenzívne vetranie v krátkych intervaloch počas celého roka. Bielizeň sušte mimo domu a pri varení majte zapnutý digestor. Ak sa vám ani po týchto úkonoch nepodarí vlhkosť znížiť, zaobstarajte si odvlhčovače vzduchu, ktoré vás prebytočnej vlhkosti dokážu rýchlo a efektívne zbaviť.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(88.8%)
Dátum publikovania: 07.12.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 22.07.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

14/06/2022 22:08
Kubo

Nie som spokojný s vlhkomerom a teplomerom Airbi Control. Vnútorná jednotka síce meria presne teplotu v byte, ale vonkajšia jednotka meria veľmi nepresne. Spozoroval som to hlavne pri chladnejšom počasí, vtedy sú odchýlky výraznejšie. Cena je dobrá, ale oplatí sa zainvestovať viac.

18/11/2021 10:44
Silvester

Na prístroji Airbi CONTROL sa mi páči veľký a prehľadný displej, ktorý je navyše krásne podsvitený a dobre čitateľný. Funkcie sú super a spája v sebe nielen vlhkomer, ale aj teplomer s možnosťou sledovania aktuálneho počasia vnútri aj vonku. Plusom je bezdrôtový senzor.

25/07/2021 17:20
Libor

Chcel som mať prehľad o klíme v byte, a tak som si kúpil vlhkomer s teplomerom Stadler Form Selina. Meria veľmi dobre a zdá sa mi, že aj presne. Prístroj má moderný a čistý dizajn a oceňujem príjemné rozmery, vďaka ktorým sa dá ľahko prenášať na potrebné miesto. Kto ho nechce mať postavený na stole alebo okne, môže si ho nalepiť na nejakú stenu alebo predmet. Je tak tenký, že ani nevystupuje príliš do priestoru. Okrem vlhkosti a teploty zobrazuje aj čas, takže je to multimediálne zariadenie za prijateľnú cenu. Zatiaľ funguje spoľahlivo, takže kúpu neľutujem.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok