Najlepšie ústne sprchy 2024 – recenzie, test, porovnanie

Okrem kvalitnej zubnej kefky netreba zabúdať ani na doplňujúcu hygienu. Dentálne nite a medzizubné kefky určite poznáte. Hovorí vám však niečo aj ústna sprcha. Ústne sprchy sa líšia hlavne intenzitou tlaku, frekvenciou čerpadla (počtom pulzov za minútu), počtom a druhmi trysiek, kombináciou vody a vzduchu. Pri ich výbere zavážia ja ďalšie faktory.

Ako vybrať ústnu sprchu?

Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom ústnej sprchy a pozreli sme sa aj na niekoľko obľúbených modelov.

Najlepšie ústne sprchy

Názov Hodnotenie Detail
AquaFloss Station   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Tesla Flosser FS200   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Panasonic EW-DJ4B-W503   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Philips Sonicare HX3911/40   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Philips Sonicare HX3826/33   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Ústne sprchy – recenzie

V našom návode na výber ústnej sprchy vám prezradíme všetko, čo potrebujete o týchto výrobkoch vedieť. Buďme k sebe úprimní, keď vám niekto na rovinu povie o všetkých výhodách aj nevýhodách konkrétneho produktu, konečný výber bude predsa len o niečo ľahší. No a práve z tohto dôvodu sme si pre vás pripravili recenzie na niekoľko ústnych spŕch.

Ako vybrať ústnu sprchu

Rozhodli ste sa začať používať ústnu sprchu, prípadne vám to odporučil váš zubný lekár či dentálny hygienik? Viete však, ako si máte ústnu sprchu vybrať? Určite musíte zvážiť, prečo presne chcete sprchu používať – chcete ju len na čistenie medzizubných priestorov, alebo aj na masáž ďasien? Dôležité je tiež to, aký priestor v kúpelni na prístroj máte, a či sa so sprchou chystáte aj cestovať.

Typy ústnych spŕch

Ako sme si povedali vyššie, poznáme niekoľko druhov ústnych spŕch, pričom rozdiely medzi nimi nespočívajú iba v tom, koľko miesta zaberú v kúpeľni. Rozdielny je taktiež spôsob ich používania, cena a v neposlednom rade i funkcie. V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na jednotlivé typy ústnych spŕch o čosi bližšie.

Ústne sprchy na vodovodnú batériu (ramienko)

Tento typ ústnych spŕch nájdete aj pod trošku mätúcim názvom ústne sprchy na vodovodný kohútik. Samozrejme, na kohútik ich namontujete ťažko. Tieto sprchy pomocou hadice a redukcie, v ktorej sa ukrýva vodný filter, pripevníte na vodovodnú batériu, konkrétne na takzvané ramienko, teda rúrku, z ktorej vyteká voda. Tlak takejto ústnej sprchy regulujete iba pomocou kohútika či páky, možnosti závisia teda len a len od samotnej vodovodnej batérie.

INFO: Tradične sa tlak vody vo vodovode pohybuje medzi 29 až 60 PSI (2 – 4 bar/200 – 400 kPa).

Cestovná ústna sprcha

Nepresná regulácia tlaku a jednotný prúd vody sú zároveň asi najväčšou nevýhodou tohto riešenia. Ústne sprchy na batériu sú však vhodnou voľbou pre tých, ktorí si ich kupujú po prvýkrát. Nevyvrátiteľnou výhodou je kompaktnosť, chod bez nabíjania, neobmedzené množstvo vody a taktiež pomerne nízka cena, ktorá sa začína na necelých 20 eurách.

TIP: Ak doma máte vodovodné kohútiky a chcete začať používať tento typ ústnej sprchy, odporúčame vám ich vymeniť za pákovú batériu. Pomocou nej totiž môžete tlak vody regulovať omnoho presnejšie a jednoduchšie.

Cestovné ústne sprchy

Cestovné ústne sprchy môžete využívať nielen na cestách, ale i doma. Ide o veľmi kompaktné zariadenia, ktoré nemusíte k ničomu pripájať (k zásobníku, vodovodnej batérii a dokonca ani do elektriny). Sú napájané batériami, poprípade sa v nich nachádza aj akumulátor. Ich súčasťou je integrovaná nádobka na vodu. Voda teda prúdi z nej, preto nepotrebujú žiadny ďalší zdroj. Nádržka na vodu má zväčša 130, v lepšom prípade 150 – 210 ml.

TIP: Výnimočne natrafíte aj na modely s väčšou nádržkou. Jedným z nich je napríklad ústna sprcha Xiaomi Soocas W3 s 230 ml objemom, ktorá stojí niečo okolo 40 eur a má kvalitné krytie IPx7.

Ďalším dôležitým parametrom je počet funkcií, ktoré súvisia priamo s možnosťou regulácie tlaku vody. Tie najlacnejšie cestovné ústne sprchy väčšinou disponujú iba 1 režimom. Na nich teda tlak vody nemôžete ovládať vôbec. Na drahších kúskoch nájdete 2 až 4 režimy, musíte však počítať s tým, že aj na tom najsilnejšom z nich nebude tlak vody silný rovnako ako na stolnej ústnej sprche či ústnom centre.

INFO: Cestovné ústne sprchy sú ešte lacnejšie ako predošlá kategória. Sú dostupné už od necelých 10 eur, samozrejme, kvalitnejšie produkty stoja viac, cca 30 – 60 eur.

Stolné ústne sprchy

Stolné ústne sprchy fungujú na podobnom princípe ako tie cestovné, sú však podstatne efektívnejšie. Disponujú väčšou „nádržkou“ (cca 450 – 600 ml) a elektrickou základňou, ktorú pomocou kábla zapojíte do elektrickej zásuvky. Druhým riešením sú akumulátorové modely. Na el. základňu je pomocou hadičky pripojená rukoväť s tryskou.

Stolné sprchy sú väčšinou vybavené viacerými režimami čistenia ústnej dutiny a zároveň na nich môžete omnoho lepšie regulovať tlak vody. Ide o väčšie zariadenia, ktorým budete musieť nájsť v kúpeľni miesto, na druhej strane nemusíte počas čistenia bojovať s dolievaním vody alebo vybitou batériou. Mnohé modely zahŕňajú aj držiak na hlavice a sú vhodné na používanie pre celú rodinuCena stolných ústnych spŕch sa začína na cca 50 a končí na 100 eurách.

Ústne centrá

Ústne centrá sú najdrahšou, no zároveň i najvymakanejšou alternatívou. Ide o riešenie pre tých, ktorí využívajú elektrickú zubnú kefku aj ústnu sprchu. I v tomto prípade hovoríme o el. základni s nádržkou, ktorú pripojíte do elektrickej zásuvky. Na nej je „pripevnená“ ako elektrická zubná kefka, tak i ústna sprcha.

Ako vybrať ústnu sprchu

INFO: Elektrická zubná kefka, ktorá je súčasťou ústneho centra, môže byť rotačná alebo sonická. Inak povedané, môžete si medzi nimi vybrať.

Výhodou týchto zariadení je ich multifunkčnosť, nevýhodou pomerne veľké rozmery a, samozrejme, vysoká cena. Tá sa začína na približne 90 eurách. Skutočne kvalitné ústne centrá s množstvom funkcií však môžu stáť aj viac ako 160 eur. Ak často cestujete, no ústne centrum je práve tým, čo potrebujete, máme pre vás dobrú správu. Na trhu sú dostupné aj cestovné verzie týchto zariadení.

Použitie ústnej sprchy

Ústnu sprchu môžete použiť na dva základné úkony – čistenie medzizubných priestorov a masáž ďasien. Buď si ju kúpte na jednotlivé úkony, alebo si kúpte model, s ktorým môžete odstraňovať povlak aj masírovať ďasná.

Čistenie medzizubných priestorov

Ústna sprcha je vhodná na čistenie medzizubných priestorov v prípade, že do medzizubného priestoru nedostanete medzizubnú kefku ani zubnú niť. Ak ju potrebujete na tento účel, musíte si zvoliť ústnu sprchu, ktorá má silný tlak vody. Prúd musí byť dostatočne silný, aby dokázal odstrániť povlak z medzizubných priestorov.

Masáž ďasien

Problémy s ďasnami majú ľudia v rôznom veku. Ich masáž môže byť doplnkom liečby zápalu ďasien, ale aj jeho prevenciou. Na masáž ďasien sú vhodné ústne sprchy, ktoré vytvárajú nižší tlak, prípadne majú program s pulzujúcim prúdom vody, ktorý je jemnejší. Masáž ďasien je dobrá na zlepšenie ich kondície a pevnosti.

Odstraňovanie povlaku i masáž ďasien

V prípade, že chcete, aby ústna sprcha vedela oboje, ideálne je zvoliť si sprchu s nastaviteľným tlakom od veľmi nízkeho až po silný. Podľa úkonu, ktorý budete chcieť vykonávať, si budete môcť zvoliť tomu zodpovedajúci tlak.

Najlepšie ústne sprchy – dôležité parametre a vlastnosti

O tom, ktoré z vlastností ústnych spŕch budú dôležité pri vašom výbere, rozhoduje do istej miery aj to, pre aký z vyššie spomenutých modelov sa rozhodnete vy. Napr. veľkosť nádržky na vodu vás pri batériovej ústnej sprche nemusí, logicky, absolútne zaujímať.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu je dôležitým parametrom pri výbere cestovnej i stolnej ústnej sprchy a ústneho centra. Cestovné sprchy majú objem od 100 do 230 ml, v tomto prípade si teda nemôžete veľmi vyberať. Stolné modely vrátane ústnych centier zvyknú mať objem od 450 do 600, výnimočne až 1 000 ml. Aby ste si vedeli vybrať správne, pozrite sa na to, ako dlho môžete vaše ústa „sprchovať“ s daným množstvom vody.

  • 150 ml: 30 – 40 s
  • 200 – 400 ml: 45 – 60 s
  • 450 – 550 ml: 60 – 80 s
  • 650 – 1 000 ml: 90 – 180 s

INFO: Spotreba vody, a teda i čas, počas ktorého môžete sprchu používať, sa odvíja najmä od toho, aký tlak vody budete využívať.

Tlak

Sila a spôsob regulácie tlaku vody je asi najdôležitejším parametrom, a to pri všetkých typoch ústnych spŕch okrem tých na vodovodnú batériu. Ako sme si povedali vyššie, pri nich tlak vody ovládate iba pomocou páky či kohútika. V prvom rade si všimnite, pri akom rozsahu tlaku pracuje daný produkt.

Ústna sprcha

Ústne sprchy s batériami zväčša využívajú tlak v rozmedzí od cca 40 do 75 PSI. Tie akumulátorové alebo napájané priamo zo siete, ktoré disponujú viacerými režimami, môžete nastaviť na tlak od cca 10 do 90 až 125 PSI. Zapamätajte si jedno, čím vyšším tlakom dokáže daná sprcha „poháňať“ vodu, tým lepšie, určite by vám však mala poskytnúť aj možnosť používania nízkeho tlaku.

INFO: Údaj o tlaku môže byť uvedený aj v baroch alebo kiloPascaloch. Ekvivalentom k 10 PSI je cca 0,6 baru alebo 60 kPa, 50 PSI je cca 3,5 baru a 350 kPa a 100 PSI predstavuje cca 6,8 baru a 680 kPa.

Regulácia intenzity prúdu vody

S tlakom súvisí aj počet dostupných režimov na reguláciu intenzity prúdu vody. Určite vám odporúčame siahnuť po modeli, ktorý disponuje aspoň 3 režimami. Samozrejme, 7 či dokonca až 10 možností je lepšou voľbou. Čím viac možností máte, tým lepšie môžete využiť ústnu sprchu. Na masáž ďasien je totiž vhodný nízky tlak a na čistenie medzizubných priestorov zas ten vyšší.

INFO: Drvivá väčšina cestovných spŕch disponuje iba 3 režimami. Na stolných sprchách a ústnych centrách by ste ich mali nájsť minimálne 5, ideálne až 10.

Typ prúdu vody

Ústne sprchy môžu „produkovať“ 2 typy prúdu vody, a to prúd s mikrobublinkami alebo pulzný prúd. Najlacnejšie a taktiež cestovné modely zväčša pracujú len s jednotným pulzným prúdom vody. Lepšou voľbou je však určite možnosť nastavenia. Mikrobublinky sú vhodné na masírovanie ďasienstály alebo pulzný prúd na čistenie medzizubných priestorov. Na niektorých modeloch, napríklad na ústnej sprche od Braun Oral-B OxyJet, nájdete aj režim špirálového prúdu vody, ktorý je vhodný na čistenie priestorov pod líniou ďasien.

INFO: Neprehliadnite ani údaj o frekvencii čerpadla. Tá sa na kvalitných zariadeniach zväčša pohybuje od 1 400 do 1 600 pulzov za minútu.

Spôsob napájania

Jediným typom ústnej sprchy, ktorá nepotrebuje žiadne napájanie, je tá, ktorú pripojíte priamo na ramienko na vodovodnej batérii. Všetky ostatné modely potrebujú pre chod elektrickú energiu. Dá sa povedať, že všetky cestovné sprchy fungujú na batérie, otázkou však je, na aké. Na výber máte modely, do ktorých vložíte klasické „tužkové“ baterky, a potom také, ktoré sú vybavené batériou a akumulátorom. V druhom prípade teda nebudete v ústnej sprche batérie vymieňať, ale ich dobíjať. Túto možnosť považujeme za lepšiu a ekonomickejšiu, neprehliadnite však údaj o výdrži batérie na jedno nabitie. Za postačujúce minimum môžeme považovať cca 40 min., čo je ekvivalent k 2 týždňom používania sprchy.

POZOR: Sprchy s batériami bez akumulátora majú zväčša výdrž iba okolo 20 min., batérie teda musíte vymieňať v priemere jedenkrát za týždeň.

Stolné ústne sprchy a ústne centrá môžu byť napájané bezdrôtovo (majú batériu a akumulátor) alebo pomocou kábla. Prvá možnosť je praktickejšia z hľadiska umiestnenia sprchy, ale i bezpečnosti. Predsa len je bezpečnejšie, keď rovno pri umývadle nie sú žiadne káble zapojené v zásuvke. Aj v tomto prípade sa zamerajte na informáciu o dobe prevádzky na jedno nabitie. Druhá možnosť, teda kábel, je praktická najmä preto, že nemusíte riešiť nabíjanie zariadenia. Pri týchto modeloch si všimnite jeho dĺžku, aby ste potom nebojovali s umiestnením sprchy.

POZOR: Skúste sa dopátrať k informácii, či zariadenie so sieťovým napájaním odoberá el. prúd aj vtedy, keď ho nepoužívate, alebo či ho môžete prepnúť do „spánkového“ režimu. Väčšinou ide o zanedbateľné čísla, ktoré sa však časom môžu nazbierať. Riešením je tiež používanie tzv. vypínacej el. zásuvky.

Vodotesnosť

Ústnu sprchu budete využívať najmä v kúpeľni, a to priamo pri umývadle, a teda i vode. Zariadenie, po ktorom siahnete, by preto malo byť bezpodmienečne vodotesné. Pri prezeraní konkrétnych produktov by ste sa nemali uspokojiť s informáciou „vodotesné“. Pokúste sa dopátrať k údaju o stupni ochrany krytom.

Ústna sprcha – veľkosť nádržky na vodu

Ten nájdete vo forme IPx a číslo od 0 do 9 (napr. IPx5). Číslo 0 hovorí o tom, že daný produkt nemá žiadne krytie proti vode. 1 až 2 označujú výrobky odolné voči zvislo alebo šikmo padajúcim kvapkám. Do skupiny IP 3 až 6 patria produkty, ktoré sú krytom chránené pred kropením, striekaním a tryskajúcou vodou. Samozrejme, najbezpečnejšou voľbou sú modely s IP 7 až 9 krytím, ktoré sú uspôsobené na krátkodobé až trvalé ponorenie.

Trysky

Existuje viacero typov trysiek, pričom každá z nich slúži na iný účel. Najlepšie je, ak ich už spolu so sprchou dostanete čo najviac. Určite by ste sa však mali už dopredu informovať aj o možnostiach kúpy náhradných trysiek, pretože tie originálne nebudete môcť používať donekonečna. Navyše, ak chcú ústnu sprchu využívať viacerý členovia domácnosti, budete už hneď na začiatku potrebovať viacero trysiek.

Typy trysiek a ich použitie

  • Klasická tryska: každodenná hygiena ústnej dutiny
  • Ortodonická tryska: pre osoby so strojčekom na zuby a na čistenie ťažko dostupných miest
  • Obnovujúca tryska (tzv. restorative tryska): odstránenie zubného povlaku
  • Parodontálna tryska: čistenie – výplach parodontálnych vačkov alebo tzv. chobotov (patologicky zmenený ďasnový žliabok v oblasti krčkov zubov)
  • Tryska na čistenie jazyka: tryska pripomína lyžičku, jej špeciálny tvar je uspôsobený na dokonalé vyčistenie jazyka od baktérií a zvyškov jedla
  • Tryska v tvare zubnej kefky: čistenie zubov v kombinácii s čistením medzizubných priestorov, je vhodná aj na masáž ďasien
  • Tryska na čistenie línie pozdĺž ďasien

INFO: Cena trysiek sa pohybuje okolo 5 eur za kus.

Dizajn a prevedenie

Dizajnu ústnych spŕch nebudeme venovať špeciálnu pozornosť, keďže každý z vás má úplne iný vkus. Celkové prevedenie však súvisí s praktickou stránkou týchto zariadení. Hovoríme najmä o tvare rukoväte. Najlepšou voľbou je ergonomicky tvarovaný model, ktorý vám pohodlne padne do ruky. Naopak, určite vám neodporúčame siahnuť po sprchách s rovnou, oválnou a poriadne tučnou rukoväťou.

Rozmery a hmotnosť

Ako sme si povedali vyššie, cestovné sprchy sú malé a kompaktné, tie na domáce použitie už o čosi väčšie. Nebudeme vám vymenúvať všetky možné rozmery týchto zariadení. Skôr vás chceme upozorniť na to, aby ste sa poriadne poobzerali po vašej kúpeľni a zhodnotili, či máte kam sprchu pohodlne umiestniť. Veľmi praktickým riešením môžu byť sprchy s držiakom na stenu.

Praktické funkcie a doplnky ústnych spŕch

Základ máme za sebou, ak však hľadáte ústnu sprchu, ktorá sa vlastnosťami vyrovná pomôcke od NASA, poobzerajte sa po takej, ktorá disponuje aj pokrokovými funkciami a doplnkami. Väčšina z nich nie je nevyhnutnosťou, no zároveň určite príjemným spestrením ranného či večerného čistenia ústnej dutiny.

  • Vypínač na rukoväti: Niektoré sprchy majú vypínač iba na základni. Omnoho jednoduchším riešením je však samostatné tlačidlo na rukoväti, pomocou ktorého môžete sprchu vypnúť a zapnúť, poprípade i nastaviť príslušný režim.
  • Úložný priestor: Ak sa rozhodnete pre kúpu stolnej ústnej sprchy alebo ústneho centra, odporúčame vám siahnuť po modeli s úložným priestorom na rukoväť a trysky. Môže sa to zdať ako detail, ktorý však priamo súvisí s hygienou. Vlhké trysky nahádzané v šuplíku nie sú najlepším riešením.
  • 360 ° otočná rukoväť: Rukoväť môže byť k hadičke, ktorá do nej privádza vodu, pripevnená rôznymi spôsobmi. Najlepšou alternatívou sú „redukcie“, ktoré umožňujú jej otáčanie v 360 °. S nimi sa pri čistení úst nebudete musieť nijako obmedzovať.
  • Hlasitosť: Väčšina ústnych spŕch zvykne byť pomerne hlučná, preto si nemôžete veľmi vyberať. Ak by ste však narazili na tichší produkt, určite o jeho kúpe premýšľajte.
  • Ústna voda: Do väčšiny ústnych spŕch môžete okrem vody naliať aj ústnu vodu a čistenie ústnej dutiny tak zefektívniť. Pre istotu si však tento údaj overte dopredu.

Ústnu sprchu môžete používať na rôzne účely, akýmsi základom je však čistenie medzizubných priestorov. V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na základný návod na použitie ústnej sprchy. Pamätajte, že čistenie ústnej dutiny pomocou ústnej sprchy bude efektívne iba vtedy, ak mu budete venovať minimálne 1 minútu denne, a to ráno i večer.

  1. Pred prvým použitím naplňte nádržku vodou, trysku namierte do umývadla a všetku vodu nechajte pretiecť, aby ste zariadenia dôkladne prečistili.
  2. Pri každom ďalšom použití začnite naplnením nádržkyPoužite teplú vodu a nádržku následne vložte do elektrickej základne ústnej sprchy.
  3. Rukoväť uchopte do ruky, nakloňte sa nad umývadlo, do úst si vložte trysku a sprchu zapnite až potom. Takto sa vyhnete tomu, aby ste ostriekali seba alebo vašu kúpeľňu.
  4. „Sprchovanie“ začnite vždy na najslabšom režime (hovoríme o tlaku vody).
  5. Potom, ako sprchu zapnete, môžete ústa mierne uvoľniť, aby z nich mohla odtekať voda. Ostaňte však nahnutí nad umývadlom.
  6. Tryskou mierte vždy kolmo na ďasno, smerom do medzizubného priestoru.
  7. Po skončení „sprchovania“ pevne zatvorte ústa, sprchu najprv vypnite a vytiahnite až potom.

TIP: Názorná ukážka toho, ako používať ústnu sprchu:

Ako sa starať o ústnu sprchu

Ústna sprcha sa postará o vaše ústa, ďasná a zuby, no a na oplátku bude potrebovať trochu vašej starostlivosti. Základom je, aby ste po jej použití vždy vyliali zvyšnú vodu z nádržky. Niektorí predajcovia síce hovoria o tom, že voda je chránená krytom, preto v nádržke môže ostať až do ďalšieho čistenia.

Pravda však je, že už nie jeden laboratórny test potvrdil, že baktérie sa tvoria aj vo vode, ktorá je chránená pred kontaktom s okolitým prostredím, teda najmä so vzduchom, a to už po 4 – 6 hodinách. A ak máte v kúpeľni teplo, množenie baktérií bude ešte rýchlejšie.

TIP: Ak chcete, aby bola vaša ústna sprcha naozaj čistá, po každom použití a vyliatí vody by ste mali nádržku vyutierať dosucha.

Ďalšou dôležitou súčasťou starostlivosti je odvápňovanie ústnej sprchy. Jeho intenzita závisí od toho, aká „tvrdá“ voda tečie z vášho vodovodu. Aby ste usádzanie vodného kameňa spomalili čo najviac, môžete používať destilovanú alebo obyčajnú stolovú pitnú vodu bez bubliniek. Tá je navyše i o niečo hygienickejšia.

Na odvápnenie použite špeciálny prípravok určený na čistenie zubných pomôcok, ako je napríklad Redesept. Nádržku naplňte vodou, nasypte do nej vami vybraný odvápňovač, nechajte ho rozpustiť a všetku vodu „prečerpajte“ cez rukoväť a trysku. Následne naplňte nádržku čistou vodou a celý proces zopakujte.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ústna sprcha – áno, či nie? Za nás určite áno. Čistenie zubnou a medzizubnou kefkou je skvelou voľbou, netreba však zabúdať ani na čistenie ústnej dutiny celkovo. Parametre výberu si pri hľadaní najlepšej ústnej sprchy veľmi nápomocné, nie vždy sa vďaka nim dozviete všetko, čo potrebujete vedieť. Na najčastejšie otázky ohľadom ústných spŕch vám odpovieme na tomto mieste. Chcete vedieť niečo viac? Napíšte nám svoje otázky do komentárov, zodpovieme ich čo najskôr.

Ako ústna sprcha funguje?

Ide o zariadenie, ktoré pomocou trysky (hlavice) vstrekuje vodu, čím rozrušuje povlak na zuboch. Ak máte tú možnosť, vyberte si radšej ústnu sprchu, ktorá poskytuje možnosť meniť intenzitu prúdu vody. Vyšší tlak môžete použiť pri čistení medzizubných priestorov, nižší zas na masáž ďasien.

Môžem ústnu sprchu používať aj v prípade, že mám problém s ďasnami?

Áno, dokonca je to vhodné. Ak máte zápal alebo krvácanie ďasien, pomocou ústnej sprchy si môžete ďasná masírovať. Ústnu sprchu môže používať každý, kto chce udržiavať svoje ústa v dobrej kondícii.

Môžem zubnou sprchou nahradiť používanie medzizubných kefiek?

Napriek tomu, že ústna sprcha vás zbaví zvyškov jedla a čiastočne aj zubného povlaku, medzizubné kefky úplne nenahradí. Najvhodnejšie je tieto dve techniky čistenia kombinovať.

Vaše hodnotenie:
(87.4%)
Dátum publikovania: 24.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 23.07.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 12:05
Irina

Philips Sonicare HX3806/31 funguje v poriadku. Dokáže pekne vyčistiť horšie dostupné miesta aj medzizubné priestory. Dobre si poradí aj so zubným plakom. Sú tu dve trsyky, dva režimy čistenia a tri intenzity. Nádobka na vodu s objemom 250 ml je postačujúca. Páči sa mi nabíjanie pomocou USB-C kábla. Nabíjanie je dlhšie, ale to mi nevadí.

07/04/2022 12:11
Eva

Zdravim ja sa chcem informovať keďže mám zubnú náhradu asi nie je moc vhodná ústna sprcha

03/12/2021 09:14
Viliam

Na ústnej sprche Oral-B MD20 Oxyjet oceňujem kvalitu, cenu produktu aj jednoduchú obsluhu. Túto sprchu mi odporučil môj zubár a som za to rád, pretože produkt robí to, čo deklaruje. Výhodou sú štyri výmenné hlavice.

01/10/2021 19:23
Wendy

Najskôr som ústnu sprchu považovala za zbytočnosť, no po vyskúšaní viem, že vďaka nej sa mi zvýšila hygiena ústnej dutiny. Mám TrueLife AquaFloss Station a som spokojná, pretože dokáže veľmi dobre vyčistiť medzi zubné priestory aj ďasná. Môžem si zvoliť tlak vody a vymieňať hlavice podľa potreby.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok