Najlepšie sušičky ovocia 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie sušičky ovocia
- Sušičky ovocia – recenzie
- Klarstein Bananarama
- G21 Breezer
- Concept SO-1020
- G21 Paradiso Big
- Klarstein Fruit Jerky Plus 6
- Ako funguje sušička
- Prečo je dôležitý počet misiek a materiál
- Čo by ste si pri výbere sušičky mali všímať
- Ďalšie dôležité parametre pri výbere sušičky ovocia a zeleniny
- Ako sa starať o sušičku
- Tipy na výrobcov a predajcov najlepších sušičiek ovocia a zeleniny
- Nielen cena je dôležitá
- Tipy na „urob si sám“ sušičky ovocia
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Klarstein Fruitower D
- Klarstein Sunfruit
- Delimano Sušička potravín Joy
- Klarstein Fruit Jerky 18
- Sencor SFD 742RD
Sušenie je starobylou metódou konzervácie rôznych potravín, od byliniek cez huby, ovocie, zeleninu, až po mäso. Boli doby, kedy sušenie prebiehalo, takpovediac, svojpomocnou improvizáciou, čo dnes už nie je potrebné riešiť.
Moderné sušičky totiž ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako rýchlo a efektívne nasušiť takmer všetko, čo sa vám na záhradke či v sade urodilo. Ako si vybrať správnu sušičku a čo pri jej výbere rozhoduje?
Najlepšie sušičky ovocia
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
ETA Vital Air II ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
G21 Mistral ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Sencor SFD 757GG ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | Zobraziť produkt | |
Fruit Jerky Plus 9 ✔ DNES V AKCII | Zobraziť produkt | |
Siguro FD-G500B ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt |
Sušičky ovocia – recenzie
Sušenie ovocia a zeleniny je pre väčšinu záhradkárov sezónnou záležitosťou. Sušičku ovocia vám však nič nebraní používať celoročne. Napr. aj na sušenie húb, byliniek alebo mäsa. V našom teste sme odskúšali viacero medzi používateľmi obľúbených modelov. Ktorý vás zaujal najviac?
Ako funguje sušička
Teleso sušičky tvorí akýsi panel, v ktorom sa skrýva výhrevné teleso, ventilátor a termostat. Základňa sušička je dizajnovaná tak, aby sa na ňu do poschodí dali poukladať jednotlivé misky na sušenie. Výhrevné teleso produkuje teplo, o ktorého rovnomerné rozptýlenie sa postará ventilátor. Prúdenie vzduchu je zase zabezpečené nasávacími otvormi v spodnej časti sušičky. Vzduch sa tadiaľto nasáva, postupuje do vyšších poschodí, pričom časť ostáva v priestore sušičky a časť odchádza cez veko v hornej časti sušičky.
Prečo je dôležitý počet misiek a materiál
Každý spotrebič disponuje iným počtom misiek na sušenie. Ich štandardný počet sa pohybuje zhruba na hranici 5 misiek pre jednu sušičku, no na trhu nájdete aj modely s dvoj či trojnásobným počtom sít. Takéto množstvo priestoru na sušenie nevyužije každý, na druhej strane sa však jednotlivé misky dajú odobrať či v prípade potreby dokúpiť – túto možnosť však neponúka každý výrobca.
V prípade materiálu ide najmä o to, či a do akej miery je priehľadný. Práve tento fakt má dopad na užívanie sušičky. Niektoré spotrebiče sú vybavené priehľadnými miskami a stenami, steny iných sú zase nepriehľadné – v takomto prípade je nutné pri každej kontrole sušenie odkladať vrchnú časť, prípadne jednotlivé misky s ovocím, čím dochádza k stratám tepla.
Čo by ste si pri výbere sušičky mali všímať
Výber sušičky by mal byť ovplyvnený aj silou motora. Platí, že čím silnejší výkon motor ponúka, tým rýchlejšie a efektívnejšie sušička pracuje. Sušičky obvykle bývajú v permanencii aj niekoľko hodín, preto by mali byť vybavené adekvátne výkonným motorom, ktorý dokáže zaistiť prevádzku bez zbytočných prestávok. V reči čísel to znamená, že sušičky by mali pracovať s príkonom od zhruba 160 až do 1 000 Wattov. Pre bežné sušenie postačí aj 200 W príkon, na sušenie vo väčších objemoch je ideálom 400 – 500 W.
Ak má sušička nastaviteľnú intenzitu sušenia, je to len a len plus. Prispieva to k variabilnosti jej použitia, nakoľko nie každý druh ovocia či inej plodiny potrebuje rovnaký čas a teplotu na sušenie (najnižšiu teplotu sušenia vyžadujú napr. bylinky, najvyššiu zase mäso). V prípade, že sušička disponuje regulátorom teploty, dá sa táto nastaviť v rozhraní zhruba 30 až 65 °C. Vďaka regulátoru teploty tak docielite ideálnu chuť, farbu aj vôňu jednotlivých sušených surovín.
Keďže sušičky pracujú v niekoľkohodinových režimoch, je dobré, ak vo svojej výbave majú časovač. Nie vždy je totiž možné stráviť pri sušičke toľko času, aby sme ju vo vhodnú chvíľu mohli vypnúť. Časovač to spraví za vás a zariadenie vypne v presne určený čas a v dobe, kedy budú potraviny v nej dokonale vysušené.
Ďalšie dôležité parametre pri výbere sušičky ovocia a zeleniny
Výkon, možnosti nastavenia teploty a času, cena, hlučnosť, počet a priemer plátov, to sú základné parametre, ktoré sú pri sušičkách alfou a omegou. Pri výbere by ste si však mali všimnúť aj ďalšie detaily, ktoré majú priamy vplyv na praktické používanie, no i údržbu týchto spotrebičov.
Tvar sušičky
V domácnostiach sa tradične využívajú sušičky okrúhle, ktoré patria zároveň k tým lacnejším. Druhou alternatívou sú hranaté sušičky, ktoré sa mnohým akosi podvedome spájajú s profesionálnym spôsobom sušenia potravín, čo však nie je pravda. Môžete ich používať aj doma, je však pravdou, že zvyknú byť o čosi drahšie.
- Okrúhle sušičky využívajú vertikálne prúdenie vzduchu. Ohrevné teleso sa nachádza na ich spodnej časti a aj keď potraviny sušia celkom rovnomerne, tie na spodných plátoch budú „hotové“ určite skôr. Z tohto dôvodu je nutné jednotlivé pláty počas procesu sušenia niekoľkokrát preložiť, čo je menším mínusom. Plusom je naopak možnosť dokúpenia plátov. Na sušičku ich môžete naukladať koľko chcete. Tieto modely sú o niečo menšie, a teda i skladnejšie.
- Hranaté sušičky pripomínajú malú elektrickú rúru, otvoríte na nich dvierka a jednotlivé pláty naukladáte dovnútra, preto je ich počet fixný. Ohrevné teleso sa nachádza na zadnej stene, v dôsledku čoho dochádza k rovnomernejšiemu horizontálnemu prúdeniu vzduchu. Menším mínusom sú väčšie rozmery, hranatý tvar je však o čosi praktickejší na odkladanie, keďže okolo sušičky neostane žiaden nevyužitý priestor.
Materiál plátov
Potraviny ukladáte priamo na pláty, preto by ste sa mali pozerať aj na kvalitu použitého materiálu. Na výber máte plast alebo nehrdzavejúcu oceľ. Na sušičky s takzvanými kovovými plátmi si pred kúpou radšej posvieťte bližšie. Ak by išlo o kov bez nehrdzavejúcej úpravy, pláty by vám dlho nevydržali.
- Plastové pláty sú ľahšie, lacnejšie, priehľadné a pomerne jednoduché na údržbu – „priškvarené“ potraviny z nich jednoducho zoškrabete. Na drvivej väčšine sušičiek je využívaný plast, ktorý môže prísť do kontaktu s potravinami, čo nemusí byť pravidlom na neznačkových modeloch, ktoré si objednáte z e-shopov typu Wish. Najlepším materiálom je BPA free plast, ktorý neobsahuje nebezpečný Bisfenol A.
- Kovové pláty sú najčastejšie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Sú drahšie, ťažšie, ale jednoduchšie na údržbu, keďže sa môžu umývať v umývačke riadu. Výhodou je taktiež vyššia odolnosť voči poškodeniu, dlhšia životnosť a nepochybne i ekologická stránka veci. Na týchto plátoch môžete sušiť čokoľvek, pri nakrájanom ovocí a zelenine však môže byť problémom priamy kontakt s kovom, ktorý z niektorých potravín odoberá istú časť živín.
Možnosti nastavenia plátov na sušenie
Takmer na všetkých okrúhlych sušičkách môžete pláty výškovo nastaviť. Každý z nich má na hornej i spodnej strane malé zarážky, ktoré postavíte na seba, čím medzi nimi zväčšíte medzery. Takéto sušenie je vhodné najmä pri potravinách, ktoré obsahujú veľmi veľa vody (napr. huby, šťavnaté ovocie, mäso), pretože sa môže lepšie odparovať. Ak by ste náhodou natrafili na okrúhlu sušičku bez tejto možnosti nastavenia, odporúčame vám poobzerať sa po inej.
Príslušenstvo k sušičkám
Okrem náhradných plátov si k sušičke môžete dokúpiť aj iné praktické príslušenstvo, ktoré nie je nevyhnutnosťou, na druhej strane podstatne spríjemňuje, uľahčuje a taktiež skvalitňuje celý proces sušenia.
- Špecifické pláty: Ide o pláty s menšími alebo väčšími mriežkami. Hustejšie mriežky sú ideálne na sušenie byliniek či drobného ovocia, tie širšie zas na mäso alebo veľké kusy ovocia, pri ktorých je potrebné lepšie prúdenie vzduchu.
- Fóliové pláty: Špeciálne pláty s fóliou slúžia na sušenie drobných, ale i mokrých potravín. Využívajú sa v zásade na plastových sušičkách.
- Nepriľnavé teflónové vložky: Nájdete ich výhradne na kovových modeloch, najčastejšie na tých hranatých. Ide o špeciálnu vložku z teflónu, ktorá plní rovnaký účel ako spomínaná fólia – zabráni prepadnutiu potravín alebo pretekaniu šťavy.
- Nepremokavý podnos: Umiestňuje sa na dno sušičky (pod spodný plát) a slúži ako ochrana motora pred stekajúcou šťavou.
Praktické funkcie sušičiek potravín
Okrem časovača a nastavenie teploty môžete natrafiť aj na ďalšie užitočné funkcie, ktoré sušičku premenia na multifunkčné zariadenie alebo vám uľahčia život.
- Programy sušenia: Odbremenia vás od manuálneho nastavovania času a teploty. Jednoducho si zvolíte príslušný režim, napr. na huby, bylinky, ovocie, mäso, a sušička urobí všetko za vás.
- Sušenie infračerveným svetlom: Na skutočne drahých sušičkách môže byť na sušenie využívané infračervené svetlo, nie teplý vzduch. Hovoríme o veľmi zdravej a šetrnej metóde, za ktorú si však musíte priplatiť.
- Multifunkčné sušičky: Multifunkčné sú najmä kovové sušičky, ktoré môžete po vybratí plátov používať ako jogurtovač. Aby ste v nich mohli naozaj pripraviť jogurt, musia byť vybavené špeciálnym režimom.
- Otáčavé pláty: Nájdete ich výhradne na okrúhlych sušičkách. Slúžia na zlepšenie cirkulácie vzduchu okolo potravín.
- Ochrana proti miešaniu pachov: Ide o sušičky so špeciálnou cirkuláciou vzduchu, ktorá zabráni tomu, aby marhule či bylinky napáchli od húb alebo mäsa, ktoré sušíte naraz.
Bezpečnostné prvky
Každá kvalitná sušička musí byť vybavená dostatočným krytím proti vode a tiež nečistotám, ktoré sa nesmú dostať priamo k motoru. Okrem toho by mala disponovať ochranou pred prehriatím, keďže sušenie niektorých potravín trvá i viac ako 20 až 30 hodín. Na zahodenie nie je ani funkcia automatického vypnutia, ktorú môžete využiť napríklad pri odchode z domu.
Ako sa starať o sušičku
Spodnú časť sušičky, v ktorej je ukrytý motor a ohrevné teleso, nesmiete za žiadnych okolností umývať vo vode. Omrvinky, ktoré sa na nej hromadia, stačí pravidelne vysypať alebo povysávať. Prilepené nečistoty odstránite pomocou vlhkej handry alebo vlhčených utierok na kuchynské spotrebiče.
Pri kúpe si určite všimnite údaj o možnosti umývania v umývačke riadu. Hovoríme, samozrejme, o plátoch. V tomto smere platí nepísané pravidlo, že všetky kovové modely môžete umývať aj v umývačke, pri plastových si túto informáciu musíte overiť v návode.
Tipy na výrobcov a predajcov najlepších sušičiek ovocia a zeleniny
Aby ste sa pri výbere sušičky ovocia, zeleniny, húb, mäsa a ďalších dobrôt nezdržiavali hľadaním spoľahlivých značiek, pripravili sme si pre vás malý prehľad najlepších sušičiek ovocia. Vybrali sme výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné produkty a taktiež 2 predajcov, ktorí nás oslovili cenami a najmä širokou ponukou.
Sušičky ovocia Klarstein
Populárny výrobca kuchynských spotrebičov má v ponuke i zaujímavé sušičky ovocia, konkrétne viac ako 20 samostatných modelov, za čo si nepochybne zaslúži medailu za najširší výber. Nájdete tu kúsky hranaté aj okrúhle, tie lacnejšie, aj skutočne drahé. Najlacnejšie produkty so základnými funkciami stoja 50, najdrahšie viac ako 500 eur, to už však hovoríme o profesionálnych sušičkách ovocia, ktoré sa dajú využiť pri skutočne častom a objemnom sušení potravín.
Sušička ovocia Eta
Eta je značka s viac ako 70-ročnou tradíciou. Produkty tohto výrobcu sú vo všeobecnosti považované za spoľahlivé a z hľadiska ceny patria k zlatej strednej ceste. Eta má v ponuke 4 typy sušičiek ovocia, a to okrúhlu ETA Brisa za necelú stovku a hranaté modely ETA Freya za cca 40 eur, ETA Fresa za 60 eur a najdrahšiu ETA Vital Air za vyše 160 eur.
Sušička ovocia Sencor
Ďalšia značka, ktorú nie je potrebné predstavovať. Sencor má v ponuke okrúhle aj hranaté sušičky ovocia a potravín, ktoré si kúpite od 26 do cca 150 eur. Oceňujeme, že samotný výrobca ponúka aj originálne náhradné pláty v dvoch veľkostiach. O kvalite týchto sušičiek nie je potrebné diskutovať. Ide o veľmi spoľahlivé kuchynské spotrebiče so všetkými potrebnými funkciami.
Sušičky ovocia Gorenje
Výrobca Gorenje ponúka len 2 okrúhle sušičky ovocia a potravín, konkrétne model FDK500GCW a FDK4DW. Obe stoja, v závislosti od predajcu, približne 50 až 60 eur. Z hľadiska kvality hovoríme o klasických sušičkách na domáce použitie, na ktorých si môžete nastaviť teplotu v rozmedzí od 35 do 70 °C a taktiež čas sušenia (0,5 – 19,5 hod.).
Sušičky ovocia na Nay a Alza
Predajca Nay nás zaujal skutočne širokým výberom produktov, ale i príslušenstva. Natrafíte uňho na modely za necelých 40 a tiež na veľkokapacitné sušičky ovocia, ktoré stoja viac ako 400 eur. Zo značiek si môžete vybrať medzi sušičkami Orava, Concept, Gorenje, Esperanza, ECG, Klarstein, Adler, Philco, Eta, Profi Cook či Sogo.
Alza má taktiež veľmi širokú ponuku sušičiek ovocia a iných potravín, v porovnaní s Nay však značne menej príslušenstva. Okrem spomínaných výrobcov v e-shope nájdete aj populárny Sencor a ďalšie značky Guzzanti, Paradiso, Rohnson, Maxxo, Galet, First Austria, Vigan Mamooth, Steba, Ezidri, Domo či Rommelsbacher. Ceny sú na Alze podobné ako v Nay-ku, narazili sme však na pomerne veľa sušičiek v akcii.
Nielen cena je dôležitá
Cena sušičiek sa pohybuje od zhruba 30-40 € až po modely za niekoľko stovák eur (tu už však ide o profesionálne zariadenia, určené na pravidelné sušenie veľkého objemu surovín). Spotrebitelia sa vo všeobecnosti orientujú nielen podľa ceny, ale najmä výkonu sušičky, ktorý má priamy dopad na dobu sušenia potravín. Pri niektorých sušičkách mnohí postrádajú manuál, ktorý by vysvetľoval ako so zariadením pracovať či ako dlho treba niektoré druhy ovocia, húb a iných surovín sušiť.
Keďže sušičky často pracujú aj v noci, môže pri ich výbere rozhodovať aj úroveň hlučnosti. V prípade sušičiek v zásade nejde o zvlášť hlučné spotrebiče, ktoré by pracovali pri intenzite hluku vyššej ako 20 dB (hluk podobný bezvetriu vo voľnej prírode).
Tipy na „urob si sám“ sušičky ovocia
Urob si sám projekty sú dnes veľmi populárne, takže zopár tipov na výrobu sušičiek potravín vám predstavíme aj my. Veľmi populárnym spôsobom sušenia je DIY solárna sušička, ktorú si vyrobíte zo starej skrine alebo zmontujete z dosiek. Postup si môžete pozrieť napríklad v tomto videu:
Pre všetkých ekologicky zmýšľajúcich ľudí máme jeden tip. Solárny panel, ktorý sa pripína k sušičke, sa dá vyrobiť aj z prázdnych plechoviek od piva či iných nápojov. Pripevníte ich na dosku (pomocou klinca alebo drôtu) a nastriekate čiernou farbou.
Pre tých, ktorí sa necítia na montáž takéhoto komplikovaného zariadenia, sme vybrali postup na výrobu improvizovanej sušičky ovocia, ktorú si vyrobíte z krabice a alobalu:
A nakoniec tu máme ešte jeden TIP na síce nie „urob si sám“, ale lacnejšiu alternatívu k elektrickej sušičke ovocia v podobe závesných sietí na sušenie. Ide o tunely, ktoré zavesíte vonku na strom alebo na dobre vetrané miesto v interiéri a na jednotlivé poschodia poukladáte huby, ovocie, či bylinky. Závesné siete stoja od cca 7 do 26 eur, a to v závislosti od počtu poschodí. Výhodou sú nulové prevádzkové náklady a veľmi šetrný, i keď menej efektívny spôsob sušenia potravín.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Sušička ovocia je vhodnou voľbou pre všetkých majiteľov záhrad, ale aj pre milovníkov húb či byliniek. Ohľadom sušičiek ovocia nám do redakcie chodí množstvo otázok. Na tie najčastejšie sme sa rozhodli odpovedať. Ak vás zaujíma ešte niečo, napíšte nám do komentárov pod článkom.
Aká je ideálne teplota na sušenie potravín?
Čo všetko sa dá sušiť v sušičke ovocia?
Ako správne nakrájať a naukladať potraviny do sušičky?
Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji
Zoznam článkov
Black Friday Slovensko 2024 – Čierny piatok 29.11.2024
Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok
Sušenie ovocia a zeleniny v sušičke. Ako sušiť, doba sušenia
Sušenie je najstarší a najzdravší spôsob konzervovania potravín. Vďaka takému spracovaniu si ovocie i zelenina zachová väčšinu zo svojich vitamínov, minerálov a živín. Najjednoduchšie si potraviny usušíte pomocou sušičky ovocia a zeleniny. Aby si potraviny zachovali svoju chuť, farbu, vôňu i... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 22.07.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Klarstein Fruit Jerky 18 je skvelá a veľká sušička, ktorá má až 18 poschodí a tak uspokojí aj náročnejších používateľov. Výkon 1000 W je postačujúci, sušenie je rovnomerné po celom obvode. Ako výhodu vnímam ventilačnú prevádzku a možnosť nastavovať si teplotu po 1 °C. Vďaka tomu je teplota naozaj presná.
Gallet DES 121 má svoje plusy aj mínusy. Bola za dobrú cenu, má pomerne malú spotrebu elektrickej energie na jedno sušenie a plusom sú pre moje potreby aj hranaté sitá. Sklamalo ma však, že je dosť hlučná a odporúčané časy sušenia vôbec nesedia, musela som sama prísť na to, čo a ako dlho sušiť. Je to taký priemerný produkt.
Do sušičky Gallet DES 121 sa vojde dostatok ovocia. Kúpili sme ju kvôli najnižšej cene na trhu. Rozmerovo je veľká, ale aj tak sa mi skladuje lepšie než stará okrúhla sušička. Sušička nesmrdí a nie je ani hlučná, ale počuť ju je, no nie príliš. Suší pekne rovnomerne a sitá sú BPA free. Nechýba tu ani sito na bylinky, za tú cenu som maximálne spokojná.
Sušička G21 Paradiso Big bola výhodným nákupom, má skvelé rozmery a môžem si k nej dokúpiť ďalšie sitá, napríklad jemnejšie. Čo sa týka jej výkonu, splnila moje očakávania. Sušenie je super, chod tichý a manipulácia jednoduchá. Môžem si nastaviť výšku medzi platňami aj nízku teplotu.
Kvalitné sušenie potravín mi poskytuje sušička Excalibur. Sušičku som si kúpila preto, lebo som chcela nahradiť nezdravé sladkosti sušeným ovocím, ktoré má síce tiež veľa cukru, ale zároveň vitamíny, čo priemyselne spracovaným sladkostiam rozhodne chýba. Sušička je kvalitne spracovaná, suší rovnomerne a na žiadne nedostatky som neprišla. Škoda len tej vyššej ceny.
Mám sušičku ovocia Concept SO 2041, kupovala som ju nedávno a zatiaľ som ju vyskúšala len na zopár druhoch ovocia - jablká, čerešne a marhule. Výsledok bol podľa očakávania, takže som spokojná. Sušička má pekný dizajn, je kompaktných rozmerov, preto sa dobre skladuje, keď ju práve nepoužívam. Plus dávam za jednoduché a prehľadné ovládanie či dobrú kvalitu sušenia. Jediné mínus dávam za formičku na pečenie zdravých tyčiniek, pretože sa tam zmestia len tri kusy, čo je pre našu rodinku málo. :-) Páči sa mi, že sušenie netrvá tak dlho ako pri iných modeloch sušičiek. Okrem ovocia by táto sušička mala bez problémov zvládnuť aj sušenie mäsa, ale to som zatiaľ nestihla vyskúšať. Sušička je veľmi tichý, má časovač, všetko sa nastavuje digitálne a k dispozícii je až sedem poschodí pre sušenie. So sušičkou som maximálne spokojná, funguje ako má.
Chcela som kvalitnú nerezovú sušičku ovocia a toto splnil model G21 Breezer. Sušička zodpovedá mojim požiadavkám, má jednoduché ovládanie a prijateľnú cenu. Hlučnosť je prijateľná a čo je dôležité - rovnomerne suší. Nerezové rošty sú vyberateľné a sú tu aj doplnkové rošty pre sušenie menších kúskov. Zatiaľ som sušila rôzne druhy ovocia a v pohode sa usušili aj figy zo záhrady, ktoré som rozkrojila na polovicu. Oceňujem, kovové vyhotovenie, pretože v sušičke aspoň nie je žiaden zápach po plastoch a aj údržba je jednoduchšia. Konštrukcia je pevná, preto verím, že sušička mi bude dlho a spoľahlivo slúžiť. Plus dávam za ovládanie umiestnené vpredu, slušný rozsah teplôt a časového nastavenia - pre rôzne druhy ovocia či zeleniny. Je to vydarená sušička, ktorá určite nikoho nesklame.
Dobrý deň,
nami testované sušičky mali ventilátor dole, takže to nemôžeme objektívne posúdiť. Avšak podľa vášho popisu by mohlo ísť o výhodu.
Dobrý deň. Mám na vás takúto otázku. Všade vidím v ponuke sušičiek ovocia sušičku od rôznych výrobcov, kde je ventilátor dole, našiel som však typ Sencor SFD 4235WH , kde ventilátor je umiestnený hore a otvory pre prúdenie vzduchu sú na každý plat samostatne, podľa mňa je to výhoda, lebo netreba prehadzovať platy kvôli rovnomernému sušeniu. Je to výhoda, alebo sa mýlim? Ďakujem
Nuž, s tou hlučnosťou to nebude celkom tak. Hľadám práve sušičku a u viacerých som objavila na nete recenzie že je hlučnosť vyššia, uvádzajú vyše 50-55 db - tak ten Vami uvádzaný údaj nezodpovedá.