Najlepšie rotopedy 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie rotopedy
- Rotopedy – recenzie
- inSPORTline inCondi UB 60i
- inSPORTline inCondi R600i
- Rotoped inSPORTline Klegan
- inSPORTline inCondi R60i
- Ako vybrať rotoped
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- inSPORTline inCondi UB35i II
- inSPORTline inCondi UB40i
- inSPORTline Temiste
- HMS R 6800-i
- inSPORTline SEG 1696
- Tunturi Bike GO 50
- Spartan Magnetic 400
- inSPORTline Salenas
- inSPORTline Airbike Beast
- inSPORTline Gemini B200
Rotoped je jedna z najčastejších foriem aeróbneho tréningu. Veľkú obľubu v domácnostiach si zaslúžil pre svoju jednoduchosť a hlavne pre širokú škálu využitia. Výhodou je nenáročnosť pohybu a celkové pohodlie pri bicyklovaní. Ak ste sa rozhodli pre nákup rotopedu, v prvom rade si zvážte, kto bude rotoped využívať. Potrebujete univerzálny rotoped pre celú rodinu na kondičné cvičenie, alebo pre náročný tréning aktívneho športovca? Aké bude vaše využívanie rotopedu? Každodenné tréningy, alebo len občasné, víkendové cvičenia? Zvažujete nákup pre staršieho človeka na udržanie kondície, alebo na rehabilitačné účely? Podľa náročnosti využitia si viete zvážiť, či budete investovať do výborne vybaveného rotopédu vhodného na náročné tréningy alebo vám postačí niektorý z kvalitných základných modelov.
Aby sme vám s výberom rotopedu pomohli, prinášame vám výsledky testu rotopedov, ktoré sme zozbierali po internete. Prečítali sme desiatky recenzií, stovky diskusií a komentárov. Výsledkom je tento rebríček najlepších rotopedov, ktorý odzrkadluje aj nestranné názory odborníkov a zároveň reálne skúsenosti bežných používateľov.
Najlepšie rotopedy
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
inSPORTLine inCondi UB600i ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Christopeit Eco 1000 ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt | |
Capital Sports Azura ✔ DNES V AKCII | Zobraziť produkt | |
Domyos 900 ✔ VÝPREDAJ | Zobraziť produkt | |
Master RC100 ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt |
Rotopedy – recenzie
Cvičenie na rotopede je na prvý pohľad nenáročnou činnosťou. Ide však o prístroj, s ktorým si zlepšíte fyzickú kondíciu a precvičíte svaly na nohách aj v nepriaznivom počasí. Vybrali sme pre vás niekoľko rotopedov, ktoré zaujmú svojimi funkciami i cenou.
Ako vybrať rotoped
Rotopedy, teda stacionárne bicykle, patria do radu užitočných domácich fitness strojov a ich prítomnosť oceníte najmä v zimnom období alebo všeobecne pri nepriaznivom počasí, keďže vám umožňujú cvičiť z pohodlia domova. Je to skvelá pomôcka pri nadobúdaní fyzickej kondície a tréningu dolných partií, avšak pred samotnou kúpou by ste mali dohliadnuť na body vymenované v tomto článku.
Čo sú to rotopedy a pre koho slúžia?
Na úvod si povedzme, pre koho rotopedy slúžia a čím sa odlišujú od cyklotrenažérov alebo spinningových bicyklov. Tieto dva vymenované typy sú určené skôr pre pokročilých alebo profesionálnych bicyklistov/športovcov, a preto je dôležité uistiť sa, čo kupujeme.
Rotopedy vás dokážu dostať do dobrej fyzickej kondície, no sú prispôsobené tak, aby vyhovovali seniorom, začiatočníkom a slúžia tiež ľuďom po operáciách ako prostriedok rehabilitácie. V porovnaní s eliptickým trenažérom zaberajú menej miesta, ale poskytujú len tréning nôh.
Kto bude na ňom cvičiť a ako často?
V prvom rade si musíte ujasniť, či si rotoped kupujete len pre vlastné použitie, alebo na ňom bude cvičiť aj niekto iný. V prípade viacerých používateľov musíme počítať s tým, že vyťaženosť stroja môže narásť pokojne aj trojnásobne a je možné, že to výkonovo nebude zvládať. Je potrebné si citlivo premyslieť, akej záťaži plánujete stacionárny bicykel vystaviť. Klasické domáce trenažéry sú obvykle stavané na tréning 6 hodín týždenne.
Aká je výška a hmotnosť cvičiacich?
Druhá otázka úzko súvisí s tou prvou. Prispôsobiť rotoped svojej výške je jeden z najdôležitejších krokov na ceste za pohodlným cvičením. Dobrý predajcovia zvyknú udávať do akej výšky je ich tovar vhodný, v prípade kamenných obchodov vám s týmto problémom určite pomôžu.
Čo sa týka nosnosti, tá začína od 100 kg, ale ako je pri strojoch na cvičenie dobrým zvykom, je dobré nechať si rezervu – čím väčšiu, tým lepšie. To znamená, že ak vážite 100 kíl, tak si určite nekupujte trenažér s nosnosťou 100 kíl a radšej sa poohliadnite po takom, ktorý unesie aspoň 120 kíl. Pri väčšej rezerve šetríte celý stroj a tým pádom aj jeho životnosť. Na trhu nájdete aj robustné stroje s nosnosťou do 180 kilogramov.
Koľko ste ochotný investovať?
Tu je nutné pochopiť, že cena stacionárneho bicykla je priamo úmerná jeho kvalite a kvalite jednotlivých komponentov. To sa, bohužiaľ, zmeniť nedá. V obchodoch sa stretnete aj s cenou nižšou ako 100 eur a upozorňujeme vás, že neinvestujte menej ako 150 eur.
Je to síce lákavé a predajcovia prezentujú aj takéto produkty ako „profesionálne“, no vedzte, že skutočne kvalitný domáci trenažér stojí aspoň 400 eur.
Zotrvačník
Pri tejto súčiastke sa sleduje hmotnosť, ktorá sa obvykle začína na váhe 4-5 kíl. Ak plánujete cvičiť pravidelne, tak vám táto hmotnosť vôbec nebude vyhovovať, pretože budete naberať na sile a tým pádom budete potrebovať väčší odpor, ktorý vám už váš trenažér nebude schopný dať.
Ideálna váha záťažového kolesa, teda zotrvačníka, by mala byť 8 kíl. V takomto prípade si budete istý, že váš rotoped bude mať plynulý chod a zároveň vám poskytne dostatočnú záťaž pri tréningu. Zotrvačník však nie je jediný faktor ovplyvňujúci záťaž pri cvičení a tým sa plynulo presúvame k ďalšej podstatnej veci.
Brzdné systémy
Čo sa stacionárnych bicyklov týka, existujú dva brzdné systémy - magnetický a indukčný. Pozrite sa, aké sú ich výhody.
- Magnetický: Nachádza sa u väčšiny rotopedov. Funguje na princípe kovového zotrvačníka, vedľa ktorého je z jednej strany magnet – ten sa zmenou intenzity záťaže približuje alebo vzďaľuje. Zaručuje tichý chod a dlhú životnosť.
- Indukčný: Tento brzdný systém je momentálne najlepší na trhu. Je tichý a predovšetkým má vyšší rozsah intenzity záťaže, čo znamená, že aj pri ľahšom zotrvačníku si môžete nastaviť pomerne vysoký odpor. Rotopedy s takýmto systémom mávajú viac ako 30 stupňov záťaže.
Rám a stavba rotopedu
Aj rám má veľký vplyv na celkovú cenu a preto by ste sa vo svojej cenovej hladine mali pozerať na čo najpohodlnejšiu a najsilnejšiu konštrukciu. Čo to však v praxi znamená?
Rotoped by mal mať široké stabilizátory, ktoré zaručia stabilitu a istotu pri cvičení. Ďalšou dôležitou vec je nastavenie sedla – to by sa malo dať nastaviť horizontálne aj vertikálne, aby vyhovovalo aj viacerým ľuďom. Nízka nástupná hrana zabezpečí, aby sa na stroj nastupovalo pohodlne aj pre staršie osoby. No a samozrejmosťou je pevný rám a vysoká nosnosť.
Počítač
Počítač patrí medzi základné vybavenie dnešných rotopedov a rozoznávame dva druhy:
- Manuálne ovládané rotopedy: Pri tomto type počítač ukazuje základné hodnoty ako je čas, rýchlosť či spálené kalórie. Ak stroj nemusí byť zapojený do elektriny, tak počítač funguje na baterky (odporúčame kvalitné alkalické).
- Elektronicky ovládané rotopedy: U elektronicky ovládaných sa cez počítač nastavuje záťaž. Displej býva obvykle väčší, podsvietený, zobrazuje viac údajov a ponúka viac programov. Všetky rozšírenia sa následne odzrkadlia na cene.
Montáž, servis a záruka
Síce sa pri kúpe rotopedu dodáva aj potrebné náradie na jeho montáž, nie každý je majster v tomto odbore, a preto si pre istotu zistite, či váš predajca ponúka aj montáž. Budete tak mať istotu, že je stroj postavený správne.
Čo sa týka záruky, tak minimálna je 2 roky, pričom niektoré značky ponúkajú aj dlhšie, niekedy doživotné. V prípade porúch stroja si overte, či predajca ponúka servis priamo u zákazníka. Tým sa vyhnete baleniu ťažkého rotopeda a zaslaniu ho späť na predajňu.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
To, ako vybrať rotoped už viete. Ešte pred jeho kúpou by ste si však mali položiť niekoľko otázok. Na tie najčastejšie vám ponúkame odpoveď.
Ako ovplyvňuje hmotnosť zotrvačníka rotopéd?
Indukčný alebo magnetický brzdný systém? Ktorý je lepší?
Akú značku eliptického trenažéra kúpiť?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Zoznam článkov
Ako vybrať rotoped? Skladací, magnetický, rehabilitačný?
Na trhu je veľké množstvo rotopedov v rôznych cenových hladinách a s rôznymi parametrami. Možno si poviete, zájdem do športového obchodu a tam si nejaký vyberiem. V lepšom prípade natrafíte na odborného predajcu, ktorý vás oboznámi s parametrami a funkciami modelov. Chystáte sa kúpiť... Prečítať článok
Insportline rozdáva elektrobicykle a športtestery zadarmo
Nákupu vianočných darčekov sa vyhneme v najbližších dňoch len veľmi ťažko. V súvislosti s tým sa nám do popredia dostávajú otázky čo kúpiť a kde to kúpiť. Možno vám poradíme. Internetový obchod insportline pripravil akciu, aká tu ešte asi nebola . Každému kto u neho nakúpi nad určitú sumu... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 24.07.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Minulý rok som si kúpil Capital Sports Azura X2. Je skladateľný a zaberie málo miesta. Odporúčam ho pre menej náročných používateľov. Konštrukcia je pevná, ale zvláda len 120 kg ako maximum. Záťaž sa počas bicyklovania dá veľmi dobre nastaviť. Odkedy ho mám, môžem bicyklovať kedykoľvek, aj v nepriaznivom počasí, preto som maximálne spokojný.
Na prístroji Hop-Sport HS-2080 Spark ma zaujala masívnosť, tichý chod a jednoduchosť používania. Rotoped spĺňa svoj účel, je za dobrú cenu a používanie je pohodlné. Nemám nič, čo by mi na ňom prekážalo. Displej je veľký a ľahko čitateľný, môžem tento prístroj odporučiť.
Jednoduchý a tichý rotoped je DUVLAN Zenon. Jedinou nevýhodou je, že sa nedá nastaviť vzájomný uhol sedadla a volantu. Je to lacný rotoped vhodný pre občasné používanie nenáročnými používateľmi.
Doma máme sklápací stacionárny bicykel Klarfit Azura Comfort, ktorý v byte ušetrí kopu miesta, pretože ak ho práve nepoužívame, jednoducho ho sklopíme a hotovo. Rozloženie i zloženie zariadenia je úžasne jednoduché. Sme s ním spokojní, pretože všetko funguje bezproblémovo a cena bola prijateľná. Sú tu viaceré prevody a na tých nižších je vhodný aj ako cvičebná pomôcka pri zdravotných problémoch. Oceňujeme tichý chod, pohodlné sedadlo, pekný dizajn a skladnosť. Prístroj je stabilný a poskladať si ho vie aj sama žena. Nechýba počítač kalórií, vzdialenosti a podobne. Povrchový materiál je kvalitný a ľahko sa čistí. Rotoped má aj zopár nevýhod, napríklad sedadlo je dosť nízko aj pri maximálnom nastavení. Nedokážem vyrovnať nohy, no bude to spôsobené tým, že som príliš vysoký. :-) Rotoped využívame denne - ja aj partnerka - a obaja sme s ním spokojní. Bola to dobrá kúpa, na udržiavanie kondície či zhadzovanie prebytočných kilogramov je do bytu ako stvorený.
Používam plne elektronický recumbent inSPORTline inCondi R600i, ktorý je možné prepojiť so smartfónom a vďaka mobilnej aplikácii má tréning nové rozmery. Prístroj je kvalitne vyhotovený, odolný a hlavne sa mi na ňom veľmi pohodlne cvičí. Prvotná montáž bola troška zložitejšia a natrápil som sa s ňou. No už pri prvom sadnutí si sa tento prístroj som vedel, že som si vybral veľmi dobre. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú udržiavať kondíciu, chudnúť, posilňovať si svaly, prípadne si rehabilitovať kĺby. Plus dávam za stabilnosť, pohodlné sedenie aj za nastaviteľnú výšku postavy či nastaviteľnú polohu operadla. Po prepojení s aplikáciou je možné nastaviť napríklad jazdu krajinou, čo je podľa mňa určite lepšie, než len pozeranie do steny. :-) Prístroj má tichý chod a dostatočnú programovú výbavu. Mám odskúšané, že je veľmi účinný pri rehabilitácii kolenných a bedrových kĺbov.