Najlepšie reproduktory 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
Chcete kvalitný zvuk pri počúvaní hudby alebo pozeraní dobrého filmu? Určite áno. A na to potrebujete dobré a kvalitné reproduktory. Vybrať si však nie je vôbec jednoduché, parametre vám o kvalite zvuku daného produktu veľa nepovedia. Nie je dôležité, čí má reproduktor výkon 800 W alebo 1 200 W, rozhodujúca je kvalita. A tú v obchode s elektrom určite nedokážete veľmi dobre posúdiť.
Práve preto sme zozbierali testy, hodnotenia a recenzie z domácich aj zahraničných zdrojov. Výsledkom je rebríček tých najlepších reproduktorov v rozumnej cene. Samozrejme existujú aj kvalitnejšie modely, ale ich ceny sú ako z inej galaxie. Toto je teda výber toho najlepšieho:
Najlepšie prenosné Bluetooth reproduktory
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
JBL Flip 5 ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt | |
JBL Charge 5 ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Buxton BBS 5500 ✔ VÝPREDAJ | Zobraziť produkt | |
Marshall Emberton II ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt | |
APW Rage R2 ✔ DNES V AKCII | Zobraziť produkt |
Najlepšie reproduktory k TV do obývačky
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Polk Audio S55e ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Adam Adio T5V ✔ NÁŠ TIP | Zobraziť produkt | |
Auna Areal 652 ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt | |
Bang & Olufsen BeoSound ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Samsung SWA-9500S/EN ✔ DNES V AKCII | Zobraziť produkt |
Reproduktory – recenzie
Väčšina ľudí si reproduktor kupuje k TV kvôli lepšiemu zážitku z pozerania filmov, k mobilu a k PC, aby zvýšili zážitok z počúvania hudby či hrania hier. Mať reproduktor je dobrá vec. Nové modely sú dizajnovo premakané, ponúkajú čistý zvuk a môžete ich pripojiť k akémukoľvek zariadeniu. Reproduktor JBL, Sencor alebo Sony? Reproduktor s rádiom, na USB alebo Bluetooth? Pripravili sme pre vás niekoľko krátkych recenzií obľúbených modelov, ktoré by pre vás mohli byť to pravé. Dúfame, že vám pri výbere pomôžu.
Ako vybrať reproduktor
Je jedno, či potrebujete reproduktor na nerušené počúvanie hudby vo svojej izbe, na pozeranie filmov s priestorovým zvukom v obývačke, alebo si chcete púšťať hudbu vonku s priateľmi, máte veľmi veľa možností. Vybrať si reproduktor či reprosústavu nie je preto jednoduché. Nehovoríme iba o veľkosti, farbe či kvalite zvuku, ale aj o type reproduktora. Parametrov, na ktoré sa treba pri výbere zamerať, je veľa. Ak chcete dokonale čistý a hlasný zvuk, nemusíte za to vyhodiť tisíce eur. Prečítajte si, ako pri výbere postupovať.
Typy reproduktorov
Použitie a kvalitu zvuku značne ovplyvňuje konštrukcia reproduktora. Ak viete, čo od reproduktora očakávate, výber sa vám podstatne zúži.
Prenosné reproduktory
Tento typ reproduktorov obsahuje nabíjaciu batériu, nepotrebuje tak v dosahu zásuvku. Výdrž sa v závislosti na kvalite pohybuje od niekoľkých hodín až po 20 hodín. Vyberať treba podľa podmienok, kde chcete reproduktor používať. Niektoré modely majú pogumovanú konštrukciu a sú tak odolnejšie voči nárazom a otrasom, niektoré sú dokonca vodoodolné. Vždy si však pred použitím overte mieru vodoodolnosti.
Cez niektoré reproduktory sa dajú ovládať pripojené zariadenia – môže ísť o základné funkcie (pozastavenie/prehrávanie), ale aj o rozšírené funkcie (preskakovanie skladieb, regulácia hlasitosti či prijímanie/odmietanie telefónnych hovorov).
Stĺpové/vežové reproduktory
Reproduktory na domáce použitie obsahujú niekoľko meničov pre nízke, vysoké a prípadne aj stredné tóny, čiže majú veľký frekvenčný rozsah. Zariadenie vie dobre vykresľovať nízke basy aj výrazné výšky. Toto riešenie je vhodné, pokiaľ vám záleží na zachovaní čistoty zvuku, prípadne chcete ozvučiť väčšiu miestnosť.
Regálové reproduktory
Zaberú menej miesta ako vežové reproduktory, ich veľkosť limituje schopnosť reprodukovať hlboké basové tóny. Nedostatok basov sa dá kompenzovať zakúpením subwoofera. Vežové a regálové reproduktory sa používajú vo dvojiciach.
Stredové reproduktory
Tieto reproduktory oplývajú vysokofrekvenčným rozsahom a zapájajú sa len jednotlivo. Spolu s dvojicou stĺpových či regálových reproduktorov umocnia priestorový efekt a zvýšia hĺbku zvuku.
Subwoofery
Ide o špeciálne reproduktory určené iba pre reprodukciu veľmi nízkych frekvencií. Sú bežnou súčasťou domáceho kina a sústav. Vhodne dopĺňajú regálové reproduktory, ktoré nedokážu basy až tak dobre vykresľovať.
Najčastejšie sa stretnete s konfiguráciami 2.1 a 5.1, ale aj s 4.1 či 7.1.
Prametre výberu reproduktora
Pokiaľ už máte určený typ reproduktora, je potrebné sa pozrieť na niekoľko dôležitých parametrov, ktoré by mali spĺňať.
Výkon
U reproduktorov sa výkon meria podľa štandardu RMS (udáva, aký výkon do nich môže byť privádzaný bez toho, aby sa aj pri dlhšom hraní poškodili). RMS výkon sa zvyčajne rovná polovici najvyššieho možného výkonu daného zariadenia. Štandardom je výkon 20 W až 200 W.
Impedancia
Tento údaj vám napovie, koľko elektriny musí reproduktorom prúdiť, aby podal plný výkon. Čím nižšie je toto číslo, tým lepšie, pretože elektrina cez reproduktor prúdi lepšie.
Frekvenčný rozsah
Udáva, aké rozmedzie frekvencie dokáže zariadenie reprodukovať. Mali by ste však počítať s toleranciou, bežne sa pohybuje medzi 6-10 dB.
Citlivosť
Tento údaj vám povie, ako hlasno reproduktor dokáže hrať na 1 W výkonu. U výškových reproduktorov býva citlivosť vyššia ako u basových.
Veľkosť
V dobe moderných technológií už dávno neplatí, že čím väčší reproduktor, tým bude lepšie hrať. Aj menšie reproduktory majú kvalitný zvuk.
Stále však platí, že rozmernejší reproduktor má viac priestoru k prehĺbeniu basovej zložky. Vzhľadom na to, že sa doň zmestí aj výkonnejší menič, dokáže hrať hlasnejšie.
Materiál
Plast, drevo či kov? Každý z týchto materiálov má trochu iné rezonančné vlastnosti. Pravdou však je, že to dokáže rozoznať iba naozaj skúsený poslucháč. Ak sa k nim neradíte, zamerajte sa predovšetkým na pevnosť a kvalitu konštrukcie a materiál si vyberajte podľa vkusu. Konštrukcia by mala byť pevná a bez vôle.
Konektivita
Najmä v prípade prenosných reproduktorov ide o dôležitý parameter. Domáce reproduktory sa totiž pripájajú k zariadeniu zvyčajne cez jack konektor, niektoré majú však aj Bluetooth či Wi-Fi pripojenie.
Väčšina prenosných reproduktorov sa pripája cez Bluetooth, niektoré cez technológiu NFC. Stretnúť sa však môžete aj s USB konektormi, čítačkou pamäťových kariet či s možnosťou naladiť rozhlasové vlny.
Napájanie a dobíjanie
Čo sa domácich reproduktorov týka, štandardné je pripájanie do elektrickej siete. Niektoré sa dajú pripojiť pomocou USB k počítaču a odoberajú energiu z neho.
Prenosné reproduktory sa dobíjajú pomocou USB konektora cez počítač. Ich batérie majú kapacitu v rádoch stoviek mAh.
Príslušenstvo
Pokiaľ chcete predĺžiť životnosť reproduktora, zaujímajte sa o príslušenstvo, ktoré by vám s tým pomohlo. Prenosné reproduktory sa vám budú ľahšie prenášať v puzdre, pýtajte sa preto, či je súčasťou balenia, alebo si ho budete musieť dokúpiť. Ak hľadáte reproduktor na domáce použitie, oceníte špeciálne gumové podložky, ktoré eliminujú vibrácie prenášané reproduktorom. Dokúpiť si môžete aj stojan na domáce reproduktory, dôležité sú pritom rozmery, hmotnosť i nosnosť, ale tiež vývod kabeláže.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Nad reproduktorom nerozmýšľajú iba milovníci hudby, často je tiež súčasťou vybavenia fanúšikov filmov a seriálov. Dosiahnuť dobrý zvuk môžete vďaka káblovému i Bluetooth reproduktoru. Parametre sú pri výbere veľmi nápomocné nie vždy sa z nich však dozviete všetko, čo vás zaujíma. Aby sme vám s výberom reproduktora čo najviac pomohli, rozhodli sme sa na najčastejšie otázky ohľadom reproduktorov odpovedať. Ak vás zaujíma ešte niečo, napíšte nám do komentárov pod článkom. Odpovieme čo najskôr.
Hľadám prenosný reproduktor na počúvanie hudby. Je vhodnejší Wi-Fi alebo Bluetooth model?
Ako vyčistiť povrch vodoodolného reproduktora?
Treba reproduktor nechať po čistení vyschnúť?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Zoznam článkov
Black Friday Slovensko 2024 – Čierny piatok 29.11.2024
Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok
Najlepší reproduktor k PC, k mobilu a k televízoru. Recenzie poradia, ako vybrať
Kúpili ste si TV, počítač či smartfón a ostali ste nepríjemne prekvapení zvukom, ktorý z nich „lezie“? Prečítajte si tento článok, v ktorom vám poradíme, ako si vybrať správne reproduktory k uvedeným zariadeniam a dostať z nich konečne aspoň trochu kvalitný zvuk. Najlepšie prenosné... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 01.08.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
JBL Flip 5 má dobrý zvuk a bol za výhodnú cenu. Páči sa mi aj vzhľad. Plusom je dlhá výdrž batérie. Rozmerovo je asi ako plechovka od piva, takže sa zmestí aj do držiaka na bicykel. V exteriéri má o niečo slabšie basy, ale v interiéri sú super. Vyzdvihujem tiež vodeodolnosť... Hodí sa skôr na tanečnú alebo popovú hudbu, na tvrdú metalovú hudbu nie. Na toto ho neodporúčam.
Malé, pekné a výkonné reproduktory sú Magnat Monitor Supreme 102. Môžem ich odporučiť, majú slušný výkon aj pekný zvuk. Pomer ceny, výkonu a kvality je vynikajúci. Používam ich k domácemu kinu. Niekomu môžu prekážať malé basové meniče a teda nie veľmi výrazné basy, ale ak ich budete používať ku kinu / televízoru a nie primárne na počúvanie hudby, určite budete spokojní.
Na reproduktoroch Yamaha NS-777 Pianoblack ma zaujal dizajn aj výkon. Prevedenie je pekné a spracovanie kvalitné. Prenos zvuku do priestoru je excelentný. Pre bytové počúvanie hudby je to správna voľba. Zvuk je mohutný, takže za rozumnú cenu som dostal presne to, čo som chcel. Mínusy som si zatiaľ nevšimol žiadne.
Kvôli krásnemu retro vzhľadu som si zaobstarala reproduktor Marshall STANMORE II. Spracovanie je na jednotku, zvuk je veľmi dobrý, aj keď niekomu môžu vadiť výrazné basy, mne vyhovujú. Vďaka veľkej hlasitosti sa tento reproduktor hodí aj na domáce party. S nákupom som maximálne spokojná.
Používam party reproduktor Panasonic SC-UA30E, ktorý štýlovo vyzerá a má výborný výkon až 300 W RMS. Zvuk je pomerne čistý a oceňujem silné a výrazné basy. Nechýbajú tu dva konektory pre pripojenie mikrofónu na prípadné karaoke. Party atmosféru dotvára aj modré LED podsvietenie. Oceňujem jednoduchosť používania, dobre nastavenú cenu vzhľadom na ponúkané funkcie aj vstavané FM rádio. S týmto repráčikom sa nebudete nudiť pri žiadnej oslave, samozrejme, využitie má aj počas bežných dní. Reproduktor je skladný a v obývačke mi vôbec nezavadzia. Plus si vyslúži aj diaľkové ovládanie či mobilná aplikácia, v ktorej môžem listovať v súboroch uložených na USB a vyberať skladby. Tento reproduktor bez problémov prepojíte aj s mobilom a potom ho môžete ovládať na diaľku cez Bluetooth. Je vhodný ako na interiérové, tak aj exteriérové používanie. Nie je ťažký, preto sa ľahko prenesie na potrebné miesto. Navyše má po bokoch otvory, za ktorého ho chytíte a jednoducho prenesiete. Zvuk si môžete upravovať pomocou ekvalizéru a cez Jukebox je možné zostaviť si vlastný playlist pesničiek. Displej zobrazuje názvy prehrávaných albumov a skladieb. Som spokojný, na malé domáce párty je ako stvorený.
Dobrý deň,
viac ako Bluetooth reproduktor Vám odporúčame investovať do plašičov vtákov (napr. Deramax Bird).
Poraďte prosím:
takmer sa hanbím, no ja potrebujem bluetooth reproduktor na plašenie bezočivých vtákov, aktuálne z čerešní.
Nahral som všetky možné nepríjemne rušivé zvuky a chcem to púšťať telefonom na max intenzitu. Už sú imunní takmer na všetko a nepomáha ani plynová pištol a ani vzduchovka...
Vďaka za každú radu.
S pozdravom
Bertie KE
Nechápem preck sa všade pretláčajú tie JBL reproduktory... reprodukcia je priemerná a pri BT prenosných repro je to na podpriemernen kvalite... 80dB citlivosť za 150-200€? Na smiech... ja som kúpil Marshall Kikburn (tiež prenosný BT repro) a tá kvalita je úplne niekde inde (citlivosť 100dB) a nič nechrčí ani na max... pri takom JBL Charge 3 sa to nedalo počúvať pri 70% hlasitosti ... a všade na nete o nich miliarda článkov a umiestnení v rebríčkoch medzi top... keby boli za 50€-100€ ok ale za tú cenu sú to šunty
perfektny reproduktor s cistym zvukom je orava crater 2 a v prorovnani s tymito je cenovo dostupnejší a k tomu vode aj prachu odolný a dokonca aj nárazu