Najlepšie notebooky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Stovky modelov notebookov na nás číhajú z každého elektra. Podobajú sa ako vajce vajcu. Ako si vybrať? Pripravili sme pre vás rebríček toho najlepšieho. Tento rebríček odzrkadluje výsledky svetových aj domácich testov, recenzií a hodnotení. Keďže sa trh rýchlo mení, tento rebríček pravidelne aktualizujeme.

Notebook

Pred každým výberom notebooku by ste si mali ujasniť dve najzákladnejšie kritériá. Prvým z nich je účel, na ktorý budete váš nový notebook používať. Podľa toho si ujasníte, ktoré parametre budete pri výbere notebooku brať do úvahy najviac. Druhým kritériom je cena notebooku. Buď máte predstavu o približnej sume, v akej by sa mal notebook pohybovať, alebo máte presne stanovenú hornú hranicu vášho rozpočtu.

Tieto dva jednoduché kroky vám pomôžu znížiť množstvo notebookov, spomedzi ktorých budete vyberať a odfiltrovať tie, ktoré  pre vás nie sú zaujímavé.

Najlepšie pracovné notebooky *

(* notebooky na bežné použitie, prezeranie internetu, bežné hry, sledovanie videa, kancelárske programy)

Názov Hodnotenie Detail
Apple MacBook Air 2020   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Dell Vostro 3525   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Acer A515-48M-R6T7   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
HP 250 G8   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Asus Go 15   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Najlepšie herné notebooky

Názov Hodnotenie Detail
Asus Rog Strix G17   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Omen 16-u0901nc   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Acer Nitro W11H   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Lenovo Legion Pro 5   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
MSI Katana 15   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Najlepšie lacné notebooky

Názov Hodnotenie Detail
HP 250 G10   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Asus Vivobook 15   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Acer Aspire 3 15   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Lenovo Ideapad 1   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Lenovo V15 G4   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Ako vybrať notebook

Je to hranie, práca alebo je tých účelov viac? Inak totiž budete postupovať pri výbere správneho notebooku, ak sa budete na ňom doma hrať najnovšie hry, ako keď ho chcete používať len na prácu a často s ním cestovať. Toto sú dva extrémne rozdielne prípady, kedy môže byť rozdiel v cene jednotlivých notebookov aj 2 000 eur. V prípade výberu „hernej mašiny“ budete klásť najväčší dôraz na výkon jednotlivých komponentov. Naopak, výdrž batérie vás pravdepodobne nebude až tak veľmi trápiť, ako keby ste si notebook chceli brávať so sebou na dlhé cesty.

Komponenty notebooku

V prvom rade si treba povedať, z čoho všetkého sa taký notebook skladá. Bežný používateľ najčastejšie vníma len to, čo vidí na prvý pohľad. Okrem displeja a klávesnice však notebook v sebe ukrýva niekoľko komponentov, ktoré zabezpečujú jeho plynulý chod a od ktorých závisí výkon samotného notebooku.

Komponenty v notebooku:

  • Procesor
  • Grafická karta
  • Operačná pamäť RAM
  • Disk

Čo je to procesor a ako funguje

Procesor je mozgom celého notebooku a významne sa podieľa na jeho výkone. Od neho totiž najviac záleží, ako rýchlo dokáže notebook splniť úlohy, ktoré ste mu zadali. Môžeme povedať, že vo všeobecnosti platí rovnica – čím viac jadier a väčšia frekvencia, tým rýchlejší je procesor a teda aj jeho výkon. Toto však platí iba ak porovnávame procesory vyrobené rovnakým technologickým výrobným procesom. V roku 2017 to bol 14nm výrobný proces. V roku 2018 začali s 10nm výrobným procesom.

Pracovný notebook

Na rozdiel od procesorov pre stolné počítače, kde sa počet jadier pohybuje od 2 do 18, sú pre notebooky dostupné len 2- až 4-jadrové procesory. Tieto však svojím výkonom bohato stačia aj najnáročnejším používateľom. Dnes už väčšina z nich disponuje technológiou Hyper-Threading, ktorá dokáže virtuálne zdvojnásobiť počet fyzických jadier v procesore, čiže napríklad zo 4 spraví 8. Rozdiel vo výkone medzi jednotlivými procesormi s rovnakým počtom jadier určuje frekvencia procesorov – čím vyššia frekvencia, tým väčší výkon.

Načo slúži grafická karta

Zjednodušene sa dá povedať, že vďaka grafickej karte vidíte výsledok práce všetkých komponentov pracujúcich na pozadí, v podobe obrazu na displeji. Grafické karty delíme na 2 základné typy: integrované a dedikované.

Integrovaná grafická karta je zabudovaná priamo v procesore. Má nižšiu spotrebu, čo má za následok dlhšiu výdrž batérie notebooku, ale aj nižší výkon. Je preto vhodná najmä na jednoduché pracovné úlohy a dlhé cesty. Presným opakom je dedikovaná alebo samostatná grafická karta. Disponuje stredne vysokým až veľmi vysokým výkonom, čo ocenia najmä hráči počítačových hier. Pre takýto výkon však potrebuje veľmi veľa energie, čo sa odrazí na spotrebe a nízkej výdrži batérie v notebooku.

Operačná pamäť RAM

Operačné pamäte sú azda najnenápadnejším komponentom v notebooku a málokto im venuje pozornosť. Zohrávajú však rovnako dôležitú úlohu vo výkone notebooku ako ostatné komponenty. Vďaka nim totiž dokážu notebooky efektívne pracovať s viacerými dátami naraz. Čím je vyššia kapacita operačnej pamäte, tým väčšie množstvo programov môžete mať spustených naraz.

Písanie na notebooku

Niekoľko rokov dozadu ste v notebooku mohli nájsť ešte operačné pamäte s kapacitou napríklad 128 MB alebo 256 MB, neskôr to už bolo 512 MB alebo 1 GB. Dnes by už však neboli ani zďaleka dostačujúce. V súčasnosti sa ich rozsah pohybuje od 2 do 64 GB, pričom 2 GB predstavujú úplný základ pre chod operačného systému v notebooku.

Disk – na veľkosti záleží

Nie je to tak dávno, čo sme používali výraz pevný disk či hard disk (z angl. HDD – Hard Disk Drive). Dnes už však okrem nich používame aj tzv. SSD disky (z angl. SSD – Solid State Drive). Či už pevný, alebo SSD, disk je akousi pamäťovou jednotkou, do ktorej si ukladáme ľubovoľné súbory, ako napríklad rôzne dokumenty, fotografie, filmy, hry a rôzne iné. Čím má disk väčšiu pamäť alebo kapacitu, tým viac súborov si doň vieme uložiť. Kedysi boli v počítačoch disky s takou malou pamäťou, že by sme dnes naň nedokázali uložiť ani jeden film vo formáte Full HD. Doba však pokročila a kapacitu diskov počítame nielen v gigabajtoch, ale dokonca aj v terabajtoch. Aktuálne majú notebooky najväčšiu pamäť diskov 3 TB (1 TB = 1000 GB).

SSD disky priniesli revolúciu medzi diskami ich niekoľkonásobne vyššou rýchlosťou prenosu a čítania dát oproti starším pevným diskom. To sa však odrazilo aj na cene a je to zrejme jediný dôvod, prečo ešte úplne nevytlačili klasické pevné disky.

Veľkosť obrazovky

Keď už poznáte význam jednotlivých komponentov, účel použitia a cenu, ktorú chcete investovať, môžete sa pustiť do výberu toho správneho notebooku pre vás. Na začiatok sa rozhodnite, aká veľkosť obrazovky vám vyhovuje. Výrazne tak zúžite výber, čím si uľahčíte a zrýchlite celý jeho proces. K dispozícii máte veľkosti od 8,9 palcov do 18,4 palcov, pričom klasická a najčastejšie používaná je stredná veľkosť 15,6 palcov.

Notebook v kancelárii

Uhlopriečka sa často udáva v palcoch, môžete si ju však jednoducho prepočítať na centimetre tak, že uvedený rozmer vynásobíte číslom 2,54. Výsledok, ktorý dostanete je rozmer uhlopriečky v centimetroch, keďže 1 palec = 2,54 cm. Napr.: 15,6 x 2,54 = 39,6 cm.

Pri rozhodovaní však myslite na to, že spolu s väčšou uhlopriečkou narastá aj celková veľkosť notebooku, a teda aj jeho hmotnosť. Pri častom prenášaní a cestovaní s notebookom môže byť jeho veľkosť a vysoká váha nepríjemným faktorom. Preto by ste v tomto prípade mali hľadať notebooky s maximálnou veľkosťou 15,6". Naopak, pri hraní vám môže príliš malý displej skôr prekážať. Tu by mala byť veľkosť 15,6" minimom, ktorý bude spĺňať váš notebook.

Aké parametre sledovať pri výbere notebooku

Ak ste už zúžili svoj výber na základe veľkosti uhlopriečky displeja, pokračujte preskúmaním ostatných parametrov.

Procesor

Ak plánujete na svojom notebooku hrať náročné hry, siahnite po výkonnejších procesoroch so 4 jadrami a technológiou Hyper-Threading. Musíte však počítať s vyššou cenou. Vhodnými procesormi pre tento účel sú procesory značky Intel rady Core i5 a Core i7. Pri bežnom používaní notebooku vám zase postačí notebook s 2-jadrovým procesorom, ktorého cena bude nižšia. V tomto prípade sú vhodné procesory od oboch výrobcov, ako Intel, tak aj AMD. Odporúčame však procesory značky Intel rady Core i3.

Grafická karta

Grafická karta je komponentom, od ktorého sa z veľkej časti odvíja nielen výkon notebooku, ale aj jeho cena. Ak hľadáte notebook s nižšou cenou a postačí vám priemerný výkon, siahnite po notebooku bez samostatnej grafickej karty. Nahradí vám ju totiž grafická karta integrovaná priamo v procesore.

Notebook na prácu

Ak však patríte k tým náročnejším používateľom, akými sú napríklad hráči videohier, dedikovaná grafická karta bude vo vašom notebooku nutnosť. Ak to s hraním myslíte vážne a chcete si najnovšie hry zahrať aj o 2 roky, pozerajte iba tie najvýkonnejšie grafické karty. V súčasnosti sa tieto čipy u výrobcu GeForce označujú ako GTX 950 a vyššie, alebo pri novších kartách GTX 1050 a vyššie.

Operačná pamäť RAM

Operačná pamäť RAM prežíva vrchol svojej slávy a ceny tohto komponentu sú na historickom maxime. Dôvodom je, že sa masívne začala používať aj v mobilných zariadeniach a výrobcovia nestíhajú pokryť dopyt trhu. Zostáva preto len sa s tým zmieriť a vybrať si vhodnú veľkosť „ramky“ pre svoj notebook. K dispozícii máte notebooky s veľkosťou RAM už od 2 GB, no aj napriek tomu odporúčame vybrať pamäť s minimálnou veľkosťou 4 GB. Vyžadujú si to neustále rastúce nároky operačného systému Windows, ako aj jeho programov. Tento malý rozdiel býva často hranicou medzi notebookom, ktorý „seká“ a notebookom s plynulým chodom.

Ak chcete notebook, od ktorého budete očakávať zvládanie trochu náročnejších úloh (napríklad hranie hier), minimálna veľkosť operačnej pamäte by mala byť 8 GB. Často bývajú notebooky určené na hranie vybavené možnosťou neskoršieho doplnenia o ďalší RAM modul. Nechajte si to ako „zadné dvierka“ a pamäť si doplníte až keď budete pociťovať zníženie výkonu, alebo napríklad ak ceny modulov RAM opäť klesnú.

Disk

Disk a jeho veľkosť určuje, koľko dát doň budete môcť ukladať. Okrem veľkosti je však podstatným kritériom aj jeho rýchlosť. Ak vám to váš rozpočet dovoľuje, hľadajte notebooky, ktoré majú v sebe SSD disk, alebo aspoň jeho hybridnú alternatívu. To je taká, ktorá obsahuje len minimálnu veľkosť SSD disku (najčastejšie 8 GB) potrebného na chod operačného systému a zvyšok pamäte sa skladá z pevného disku. Tento variant je niekedy rozumným kompromisom medzi cenou a výkonom. SSD disk totižto neporovnateľne dokáže zrýchliť nielen chod samotného operačného systému, ale všetkých aplikácii vrátane hier, ktoré sú v ňom nainštalované. Jediným háčikom je však vyššia cena. Preto ak potrebujete veľkú pamäť na ukladanie množstva dát a súborov, ale zároveň chcete čo najnižšiu cenu, siahnite po notebooku s klasickým pevným diskom.

Notebook na stole

Pre najnáročnejších je dostupná aj kombinácia oboch diskov súčasne pri plnej veľkosti ich pamäte. Ak sa rozhodnete pre pevný disk, mal by disponovať kapacitou 500 GB až 1TB. Minimálna veľkosť SSD disku by mala byť 128 GB, ale ideálne 256 GB, čo vám ešte nejaký ten rok postačí.

Displej

Displej a kvalita obrazu zohráva veľmi podstatnú úlohu v celkovom dojme z notebooku. Nielen rozlíšenie, ale aj technológia prevedenia displeja rozhodujú o jeho výslednej kvalite.

TN (Twisted-Nematic) displeje stále nachádzajú uplatnenie aj napriek tomu, že ide o staršiu verziu LCD panelov. Ich nespornou výhodou sú nízke cenové náklady na výrobu, vysoký jas a rýchla odozva, vďaka čomu sú obľúbené najmä u hráčov počítačových hier. Nevýhodou sú horšie pozorovacie uhly.

IPS (In-Plane-Switching) displeje narozdiel od predchádzajúcich nájdete v drahších notebookoch. Ide o novšiu technológiu, ktorá disponuje verným zobrazením farieb a širokými pozorovacími uhlami. Nevýhodou pre hráčov je nižší kontrast a pomalšia odozva.

VA (Vertical Alignment) displeje sú akýmsi kompromisom medzi TN a IPS displejmi. Vyznačujú sa verným zobrazením farieb, vysokým kontrastom a širokými pozorovacími uhlami. Napriek tomu nie sú veľmi rozšírené a v notebookoch nájdete túto technológiu len veľmi zriedkavo.

Rozlíšenie displeja by malo byť priamo úmerné jeho veľkosti. Pri klasickej veľkosti 15,6" odporúčame Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080px), ktoré je rozumným kompromisom medzi kvalitou a cenou. Pamätajte, že rozlíšenie si môžete vždy znížiť v systéme, ak je to náhodou potrebné, nie však naopak.

Typy displeja ďalej rozlišujeme na lesklý alebo matný, niekedy nazývaný ako antireflexný. Pri lesklom type displeja vás potešia pestrejšie farby, pri matnom zase lepšia viditeľnosť počas cestovania s notebookom, keďže netrpí odleskami okolitého svetla.

Konečné rozhodnutie pri výbere notebooku

Postupovaním krok za krokom podľ našich rád by ste v tomto okamihu mali mať vybratý notebook, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak to tak nie je a v hľadáčiku máte stále niekoľko modelov, medzi ktorými sa neviete rozhodnúť, pomôžu vám nasledujúce rady.

Všimnite si výbavu notebookov, ako napríklad množstvo a typ USB portov, prítomnosť čítačky odtlačkov prstov pre rýchlejšie prihlasovanie sa do systému či podsvietenú klávesnicu pre prácu v tme. Ďalším dôležitým kritériom pre mnohých je výdrž batérie. Tie najlepšie notebooky dokážu pracovať až 12 hodín bez potreby nabíjania.

Notebook herný

Venujte väčšiu pozornosť prevedeniu notebooku. Lepšie sa vám bude pracovať s notebookom vyrobeným z kvalitných a odolných materiálov ako s notebookom vyrobeným z plastu. Pre niekoho môžu byť rozhodujúcim faktorom aj farebné prevedenie, ktoré model notebooku ponúka.

Operačný systém v notebooku je vecou subjektívnej preferencie každého používateľa. Najpredávanejšími sú notebooky s operačným systémom Windows 10, najmä kvôli ich relatívne nízkej cene a vysokej kompatibilite s ostatnými zariadeniami. Podporujú taktiež množstvom programov a hier, ktoré si do Windows 10 môžete nainštalovať.

Operačný systém MAC OS nájdete len v zariadeniach od značky Apple. Obľúbené sú najmä vďaka ich vysokej spoľahlivosti, no zariadenia tejto značky sú oproti ostatným značne drahšie. Ďalšími operačnými systémami, ktoré nenájdete v notebookoch veľmi často, sú Linux, Chrome OS, Android či staršie verzie operačného systému Windows 8 a Windows 7.
Rozhodnite sa pre značku, ktorá má lepšie referencie od používateľov na internete či od vašich známych alebo pre takú, s ktorou máte dobrú osobnú skúsenosť napríklad so servisom alebo riešením reklamácie jej výrobku.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Notebook je dnes súčasťou takmer každej domácnosti. Používa sa na prácu, hranie hier, komunikovanie na sociálnych sieťach, sledovanie filmov, programovanie atď. Vybrať si správny notebook je podľa mnohých aj s ohľadom na množstvo parametrov, ktoré treba sledovať, náročné. Chceme vám s výberom pomôcť čo najviac, preto sme sa rozhodli odpovedať na najčastejšie otázky ohľadom výberu notebooku. Ak chcete vedieť ešte niečo, pokojne nám napíšte do komentárov.

Je vhodnejší matný alebo lesklý displej?

Záleží na tom, kde a akým spôsobom budete notebook používať. Matný displej je vhodnejší na prácu v teréne alebo používanie na terase kaviarne. Aj pri ostrom svetle bude totiž text čitateľný. Lesklý displej sa správa skoro ako zrkadlo, môžu vám prekážať odrazy, ktorá na ňom bude vidno. Pokiaľ budete mať notebook umiestnený tak, že naň nebude dopadať priame svetlo, odmení vás živými farbami a ostrým obrazom.

Aká je zvyčajná výdrž batérie?

Obvykle sa výdrž notebookov pohybuje medzi 3 až 8 hodinami. Vplyv na ňu má kapacita batérie (z koľkých článkov sa skladá) i spotreba notebooku. Životnosť batérie sa postupne znižuje. Už po 2 rokoch môže mať notebook o tretinu kratšiu výdrž ako v čase jeho zadováženia.

Podľa čoho si mám vybrať materiál notebooku?

Tento parameter rozhoduje o odolnosti notebooku. Notebooky sa vyrábajú najčastejšie z plastu. Najmä tie lacnejšie však nemusia časté prenášanie vydržať. Pokiaľ hľadáte notebook na doma, prípadne do kancelárie, ktorý bude stále na jednom mieste, plast nie je prekážkou. Ak chcete notebook so sebou nosiť všade, uprednostnite modely z odolných zliatin kovu, ktoré čo to vydržia.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2024 – Čierny piatok 29.11.2024

Black Friday Slovensko 2024 – Čierny piatok 29.11.2024

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Životnosť vášho smartfónu, notebooku, smarthodiniek aj inej elektroniky závisí od mnohých faktorov, ku ktorým sa radí aj správne nabíjanie. Ide o činnosť, ktorú robíme úplne automaticky a nad ktorou sa veľmi nezamýšľame, avšak práve nabíjanie má významný vplyv na to, ako dlho vám technika... Prečítať článok

Ako stíšiť počítač? Čistenie od prachu, výmena ventilátora a disku či zvuková izolácia

Ako stíšiť počítač? Čistenie od prachu, výmena ventilátora a disku či zvuková izolácia

Nadmerne hlučný počítač je vždy nepríjemnou záležitosťou, hlavne ak vám sťažuje sústredenie sa na prácu alebo zhoršuje zážitok z hrania hier. Túto hlučnosť spôsobuje predovšetkým ventilátor, ktorý sa spustí, ak sa procesor počítača príliš nahreje a teplota nebezpečne stúpa. Ako si... Prečítať článok

Zálohovanie fotiek z telefónu, fotoaparátu – ako uložiť fotky na SD kartu, do počítača, na Cloud

Zálohovanie fotiek z telefónu, fotoaparátu – ako uložiť fotky na SD kartu, do počítača, na Cloud

Zálohovanie fotografií je niečo, na čo väčšinou myslíme až vtedy, keď je pamäť nášho zariadenia plná, alebo sa, v horšom prípade, so zariadením niečo stane. Zálohovanie fotografií je však dôležitým spôsobom uchovávania spomienok a cenných momentov, preto naň rozhodne netreba zabúdať.... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(86.8%)
Dátum publikovania: 26.04.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 24.07.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

05/07/2022 10:57
Dominik

Dell G3 15 N-3500-N2-715K je fajn herný notebook a oproti minulej verzii je výkonnejší. Páči sa mi kompaktnosť, prijateľná cena, ak to porovnám s výkonom. Displej má antireflexnú vrstvu. Nechýbajú tu žiadne potrebné porty. Je vhodný nielen na hranie hier, ale aj na iné činnosti, či už kancelárske práce alebo kreatívne práce - strihanie videí, upravovanie fotografií a podobne.

07/10/2021 10:59
Žaneta

Som spokojná s notebookom Acer Aspire 3. Bol za dobrú cenu a s prehľadom zvláda všetky bežné úkony. Ak hľadáte výkonný ntb pre hranie hier alebo pre grafické programy, tomuto sa vyhnite. Na prehliadanie internetu, sledovanie filmov, kancelárske práce atď. je výborný.

11/09/2021 08:27
Matej

Kúpil som si notebook Lenovo IdeaPad 5 14ALC05 Platinum, ktorý mal výborný pomer ceny, kvality a výkonu. Za jeho najväčšie plus považujem skvelú výdrž batérie. Pri bežnej záťaži vydrží viac než 8 hodín, čiže mi pokryje celý pracovný deň. Notebook je kompaktný a ľahký, no popritom má pomerne kvalitnú konštrukciu. SSD má kapacitu 256 GB, čo je pre mňa málo, ale našťastie, je tu druhý M.2 slot pre rozšírenie SSD. S notebookom som maximálne spokojný, zväčša ho používam na bežné kancelárske veci: Word, Excel, internet alebo jednoduchá grafika. Plus dávam za nabíjačku s USB-C konektorom a výkonný procesor. So zapnutou funkciou REDEON Power management sa dokonca viem dostať až na 10 hodín výdrže bez nabíjania. Notebook je rýchlý, reakcie sú svižné, čomu isto dopomáha 6 jadro AMD. Nechýba tu čítačka odtlačkov prstov, ktorá funguje spoľahlivo a bleskovo, či podsvietená klávesnica, ktorú oceníte pri zhoršených svetelných podmienkach. Rozlíšenie displeja je slušné a na túto uhlopriečku (14 palcov) postačujúce. Páči sa mi, že displej je matný, a preto nemá nežiaduce odlesky. Vyzdvihnem ešte vcelku kvalitné reproduktory. Notebook nemá Windows, čiže si ho musíme dokúpiť a nainštalovať sami, alebo môžete skúsiť nejakú distribúciu Linuxu, ten je k dispozícii zadarmo a inštalácia nie je vôbec náročná. Maličké mínus dávam za nemožnosť rozšíriť RAM, no takúto možnosť neponúkajú ani niektoré oveľa drahšie notebooky. Niekomu možno bude prekážať menšie množstvo portov. To sa však dá jednoducho vyriešiť hubom a máte porotov toľko, koľko potrebujete. Celkovo som z tohto notebooku nadšený a na moje veci mi bohato stačí. Odporúčam ho aj ostatným.

07/09/2021 19:13
Jopo

Mám MacBook Air 2020 a je to prosto Apple, čiže úžasná kvalita. Ak máte aj iné produkty od tejto značky, ani nie je o čom uvažovať. Ekosystém Apple je skvelý, premakaný a návykový. Vaša produktivita okamžite porastie. :-) Rýchlosť a svižnosť systému je výborná a ovládanie intuitívne. Oceňujem najmodernejší procesor M1 a prekrásny dizajn. Veľké plus si vyslúži výdrž batérie, pretože v práci mi vydrží celý deň a nabíjať musím až po príchode domov. Občas si zabudnem zobrať do práce adaptér, ak mám notebook nabitý na 100 alebo aspoň 80 percent, viem, že vôbec nemusím stresovať, pretože do konca pracovnej doby mi bez problémov vydrží. S prehľadom som dal už aj 12 hodinovú pracovnú dobu, pričom displej som si znížil na 50 % jasu, aby som notebook zbytočne nezaťažoval. Displej je dokonalý a zvuk je tiež výborný. Celkové spracovanie notebooku je perfektné, pretože všetko presne sedí tam, kde má. Plus dávam aj za klávesnicu, ktorá je podsvitená a veľmi pohodlne sa mi na nej píše. Notebook je úžasne tichý a ventilátory nie je počuť. Ani neviem, či v ňom nejaké sú. :-) Bonusom je nízka váha a štíhle telo, čiže ideálny notebook na prenášanie. MacBook Air 2020 môžem len odporučiť, pretože pomer ceny, kvality a výkonu je bezkonkurenčný. Ja som s ním maximálne spokojný.

15/04/2017 18:55
keny-g

Lebo nie každý hrá hry a sedí 24 hodín pri pc na socky sieti ) niekto si len potrebuje skontrolovať email a prečítať správy :))) takže postačí ...

15/04/2017 17:00
vipah

Všetky tieto pseudo notebooky s procesorom Celeron sú šmejdy s nedostatočným výkonom pre priemerného uživateľa. Nechápem prečo si radšej nedoplatiť 50-70 € a kúpiť naozajstný PC aspoň s I3 optimalne I5.Zhruba

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok