Najlepšie masážne prístroje 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
Vášmu unavenému telu môžete dopriať odpočinok a uvoľnenie aj bez návštevy maséra. V e-shopoch nájdete desiatky druhov masážnych prístrojov, určených na jednu svalovú partiu či na komplexnú masáž celého tela.
Poradíme vám, ako sa v ich ponuke zorientovať a predstavíme najobľúbenejšie masážne prístroje.
Najlepšie masážne prístroje
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Wellife Shiatsu C37 ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Theragun Sense ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Beurer BEU-MG16 ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | Zobraziť produkt | |
Beurer CM 50 ✔ VÝPREDAJ | Zobraziť produkt | |
Omron E3 Intense ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt |
Masážne prístroje – recenzie
Masáž si môžete vďaka masážnemu prístroju dopriať kedykoľvek v pohodlí domova. Chcete masážny prístroj na krk, na tvár, na chrbát alebo na šiju? Možno je pre vás vhodnou voľbou masážny prístroj shiatsu alebo ten s vyhrievaním. Vyskúšať viacero prístrojov by bolo nielen finančne náročné, ale aj zdĺhavé. Niekoľko obľúbených masážnych prístrojov sme preto vyskúšali za vás. Dúfame, že vám naše recenzie s výberom pomôžu. Ak máte osobné skúsenosti s masážnymi prístrojmi, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.
Nie je masáž ako masáž
Masážne prístroje vám môžu poskytnúť rôzne druhy masážnych techník v závislosti od ich typu. Niektoré slúžia na uvoľnenie stuhnutých svalov, iné vám môžu pomôcť zbaviť sa aj ďalších problémov.
Masážne prístroje ponúkajú najčastejšie tieto druhy masáží:
- Shiatsu masáž – v preklade toto slovo znamená „tlak prstov“. Ide o techniku, ktorá má základ v tradičnej čínskej medicíne. Podstata je okrem uvoľnenia svalstva v obnovení energetickej rovnováhy tela tlakom nielen prstov, ale aj dlaní, laktí či chodidiel a pod. Pomáha pri bolestiach svalov, kĺbov, hlavy, žalúdka, podbruška, menštruačných problémoch, opuchoch či únave.
- Rolujúca masáž – nazýva sa aj valčeková masáž alebo rolling masáž. Pri tomto type prechádzajú masážne hlavice nahor a nadol, aby uvoľnili veľké svalové partie, ako napr. chrbát.
- Vibračná masáž – vibrácie dokážu uvoľniť svaly celého tela, pričom sú omnoho šetrnejšie ako mechanické masírovanie (shiatsu či rolujúca masáž). Vibračná masáž je teda vhodná aj pre ľudí, ktorí neznášajú dobre klasickú masáž a je pre nich bolestivá.
- Elektrostimulačná masáž – využíva slabý elektrický prúd, ktorý ovplyvňuje nervové vlákna a aktivuje svaly. Nemusíte sa obávať, elektrostimulačná masáž je bezbolestná a pre väčšinu ľudí absolútne bezpečná. Nie je však vhodná pre tehotné ženy, ľudí s elektronickými implantátmi (napr. kardiostimulátor) a ľudí s niektorými ochoreniami.
Typy masážnych prístrojov
- Masážne podložky – môžete ich jednoducho pripevniť k bežnému alebo kancelárskemu kreslu, položiť na pohovku a niektoré dokonca používať aj v aute. Sú vybavené viacerými masážnymi hlavicami a zameriavajú sa na komplexnú masáž chrbta, krku, sedacích svalov a stehien. Nedosahujú síce účinnosť masážnych kresiel, masáž je však komplexná a intenzívna. Ich ceny začínajú na 30 eurách, tie kvalitnejšie stoja 150 eur a viac.
- Masážne prístroje na krk – majú podobu širokého a robustného goliera, ktorý si nasadíte na krk. V golieri sa nachádzajú mechanické alebo vibračné masážne hlavice. Tieto zariadenia sú pre vás vhodné najmä v prípade, ak máte sedavé zamestnanie, pri ktorom je často preťažená krčná chrbtica. Ich ceny začínajú na 15 eurách.
- Masážne prístroje na nohy – ide o kompaktné zariadenia s otvormi na chodidlá, ktoré sa umiestňujú na zem. Masáž v nich môžu zabezpečovať mechanické masážne hlavice, vibračné masážne hlavice alebo vzduchové vankúšiky. Alternatívou k nim je perličkový kúpeľ na nohy, ktorý však nemá takú účinnosť a slúži skôr na relaxáciu. Najlacnejšie masážne prístroje na nohy kúpite pod 20 eur.
- Ručné masážne prístroje – vďaka ich kompaktným rozmerom dobre padnú do ruky a sú mobilné, takže ich môžete použiť cielene na konkrétnu problematickú časť tela. Skladajú sa väčšinou z 1 masážnej hlavice, ktorá môže mať 1 alebo viac masážnych bodov. Môžu byť napájané zo zásuvky alebo batériami. Ich ceny začínajú na 20 eurách.
- Elektrostimulačné prístroje – využívajú slabý el. prúd, ktorý stimuluje nervy a tým pádom aj svaly. Skladajú sa zo základnej jednotky a elektród, ktoré sa pripevňujú na telo nalepením (majú špeciálny samolepiaci povrch, nejde o lepidlo). Delia sa na 2 druhy – EMS vyvoláva svalové kontrakcie a simuluje cvičenie, TENS slúži na upokojenie. TENS metóda je klinicky overená a využíva sa na liečbu bolestí pohybového aparátu, hlavy, meštruačných bolestí a zlepšenie prekrvenia tkanív. Metóda je využívaná aj pri rehabilitáciách. Jednoduchšie verzie kúpite už za niekoľko desiatok eur.
- Vibračné plošiny – ide o vyvýšenú cca 20 cm vysokú plošinu s výkonnými vibračnými motormi. Slúži na masáž, môžete na nej však aj cvičiť. Vzhľadom na plochý tvar sú však vibračné plošiny pomerne nepohodlné a tým pádom si na nich príliš neoddýchnete.
- Masážne kreslá – poskytujú komplexnú masáž celého tela, pretože disponujú mnohými masážnami bodmi. Mnohé z nich sú vybavené aj bohatými doplnkovými funkciami. Sú však robustné, zaberú veľa miesta, vážia často aj 100 kg a ich ceny sa pohybujú v stovkách eur.
Hlavne príjemný na dotyk
Každý masážny prístroj prichádza do kontaktu s vaším telom – materiál, z ktorého je zhotovený by ste teda nemali podceňovať. Nejde iba o odolnosť jeho konštrukcie, ale najmä o jeho povrch.
Masážne podložky, masážne prístroje na nohy, na krk by mali byť príjemné na dotyk, mäkké a ich povrch by sa nemal lepiť na pokožku. Keďže každý človek sa potí, povrchy masážnych prístrojov by sa mali dať jednoducho vyčistiť. Niektoré z nich majú snímateľné poťahy, ktoré môžete následne vyprať, iné musíte vyčistiť ručne.
Ak patríte medzi alergikov, dajte si pozor na typ použitého materiálu, aby vám nespôsoboval problémy.
Pri elektrostimulačných prístrojoch je dôležitý aj materiál nalepovacích elektród. Niektoré z nich sú umývateľné a vydržia dlhšie. Väčšina výrobcov umožňuje elektródy po opotrebovaní vymeniť za nové.
Z hľadiska dizajnu je dôležitá aj stabilita. Masážne prístroje na nohy, perličkový kúpeľ na nohy, vibračné plošiny a iné prístroje, ktoré sa ukladajú na zem, by mali mať gumové nožičky, aby boli stabilné. Masážne podložky výrobcovia vybavujú popruhmi, aby sa dali pripevniť ku kreslám.
Masážne hlavice
V jednoúčelových masážnych prístrojoch (na krk, na nohy, ručných) nájdete väčšinou pevné masážne hlavice. Vo väčšine masážnych podložiek si však môžete nastaviť výšku masážnych hlavíc na krku alebo na chrbte.
Multifunkčné masážne prístroje ako podložky a masážne kreslá môžu byť vybavené aj dvojitými hlavicami (s 2 masážnymi bodmi), ktoré môžu rotovať. Väčšina z nich ponúka aj kombinované programy. Pri nich masážne hlavice rotujú a zároveň sa pohybujú nahor a nadol, aby tak pomasírovali celé vaše telo.
Ďalšie parametre a funkcie masážnych prístrojov
- Použitie v aute – niektoré masážne prístroje (najmä podložky) môžete používať aj v aute. Musia však mať 12 V napájanie a výrobca ich musí vybaviť adaptérom s koncovkou do autozapaľovača.
- Diaľkové ovládanie – je skôr výsadou drahších prístrojov, väčšinou masážnych kresiel. Lacnejšie masážne prístroje majú ovládač zvyčajne umiestnený na kábli.
- Aplikácia tepla – teplo pomáha uvoľniť svaly, preto veľa modelov masážnych prístrojov ponúka aj ohrev masírovaných častí tela.
- Aromaterapia – túto funkciu nájdete iba na niektorých (skôr tých drahších) masážnych prístrojoch. Umožňuje vám uvoľňovať do vzduchu príjemnú vôňu pomocou aromatických olejov, ktorá vám pomôže relaxovať.
- Dĺžka napájacieho kábla – veľmi dôležitý parameter pri masážnych prístrojoch s napájaním zo zásuvky. Dĺžku vyberajte podľa miesta, kde budete prístroj používať a jeho vzdialenosti od zásuvky (ideálne aspoň 3 m).
- Prehrávanie hudby – niektoré drahšie masážne prístroje, najmä drahšie masážne kreslá majú zabudovaný prehrávač hudby z USB kľúčov alebo pamäťových kariet. Hudbu môžete počúvať pomocou slúchadiel alebo vstavaných reproduktorov.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Ako vybrať masážny prístroj už viete. Poznáte typy masážnych prístrojov i druhy masáží, ktoré ponúkajú. Stále však máte ohľadom masážnych prístrojov otázky. Aby sme vám túto problematiku čo najviac osvetlili, rozhodli sme sa na ne odpovedať na tomto mieste. Pokiaľ ste sa nedozvedeli všetko, čo ste potrebovali, napíšte nám do komentárov. Potrebné informácie doplníme čo najrýchlejšie.
Dokáže masážny prístroj nahradiť nahradiť komplexnú masáž tela?
Môžem masážne prístroje používať aj v prípade, že mám prasknutú platničku?
Ako často môžem masážny prístroj používať?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Dátum poslednej aktualizácie: 23.07.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Beurer MG 21 je síce za malé peniaze, ale veľmi vibruje rukoväť, či pri používaní nepohodlné. Škoda, že nie je možné zapnúť iba infračervené svetlo. Výhodou je, že ide o cenovo dostupný prístroj, no nabudúce si asi radšej priplatím. V balení boli tri nadstavce, účel to vie splniť, ale vadia mi tie nedostatky, ktoré som spomenula.
Používam galvanickú žehličku BeautyRelax a pleť je po použití pekne hebká. Zatiaľ ho používam krátko, takže neviem posúdiť dlhodobejší efekt. Tvar hlavice je troška neergonomický, no ošetrenie pleti je príjemné. Prístroj sa nesmie používať na poranenú kožu. Odporúčam aj ostatným ženám, hoci stojí dosť peňazí.
Prístroj BeautyRelax Kineticforece je za dobrú cenu, má tichý chod a prijateľnú hmotnosť, aby sa s ním dobre manipulovalo. V balení je množstvo nadstavcov a účinok masážnej pištole je veľmi dobrý. Mínusom je slabšia výdrž batérie.
Dlhodobo som trpela bolesťami chrbtice a prístroj Omron E3 Intense mi pomohol. Po masáži sa mi uľaví a som milo prekvapená, pretože som vôbec nečakala, že taký malý prístroj s dvoma malými baterkami dokáže fungovať ako profesionálny a oveľa drahší prístroj. Určite odporúčam každému.