Najlepšie FM transmittery 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie FM transmittery
- FM transmittery – recenzie
- Sencor SWM 4848 BT
- Sencor SWM 101
- Connect IT InCarz CCC-8800-SL
- Gogen CTR 348 BT C
- Ako funguje FM transmitter
- Prečo si kúpiť FM transmitter
- Ako si vybrať FM transmitter
- Cena FM transmitterov a obľúbené značky
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Hyundai FMT 419 BT Charge
Časy, keď bolo populárne prehrávanie magnetofónových kaziet alebo CD diskov, sú dávno preč. Nahrádzajú ich MP3 súbory, ktoré sú uložené v mobile, tablete, MP3 prehrávači alebo na externom pamäťovom médiu. Majitelia starších áut môžu mať problém s bezdrôtovým prehrávaním hudby, pretože ich zabudované autorádio toto nepodporuje. Lacným a jednoduchým riešením je zaobstaranie si FM transmittera.
FM transmitter ponúkne i starším vozidlám nové možnosti prehrávania hudby a najmä za zlomok ceny oproti tomu, než keby ste si kúpili nové autorádio. Po kúpe a inštalácii FM transmittera vám už nič nebude brániť v tom, aby ste si počas jazdy vychutnávali vaše obľúbené pesničky.
Tieto šikovné zariadenia si posledných pár rokov užívajú stúpajúcu popularitu a aj preto ich na trhu nájdete množstvo, no nie každý FM transmitter je dobrý. Pripravili sme pre vás článok, ktorý vás prevedie výberom správneho transmittera. Prezradíme vám, prečo je vhodné investovať peniaze do kúpy tohto zariadenia, či aké parametre a funkcie by ste mali pred realizáciou samotného nákupu sledovať. Nevynechali sme ani tipy na kvalitné a cenovo dostupné FM transmittery a zodpovedali sme tiež otázky, ktoré najčastejšie zaznievajú zo strany spotrebiteľov.
Najlepšie FM transmittery
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
AlzaPower APW-FMTV2 ✔ NAJPREDÁVANEJŠIE | Zobraziť produkt | |
Gogen CTR 348 BT C ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Sencor SWM 3535 ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | Zobraziť produkt | |
Hyundai FMT 380 ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt | |
Connect IT CCC-8800-SL ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt |
FM transmittery – recenzie
FM transmitter je šikovnou pomôckou pre vodičov, ktorí počas jazdy radi počúvajú hudbu. Vďaka tomuto kompaktnému zariadeniu sa im rozšíria možnosti. FM modul nájde uplatnenie najmä v starších vozidlách, ktoré nepodporujú Bluetooth technológiu. No FM moduly zvládajú toho oveľa viac. Mnohé zariadenia slúžia aj ako nabíjačka alebo handsfree na prijímanie telefonických hovorov. Niektoré okrem bezdrôtového prehrávania dokážu spúšťať skladby aj z USB kľúča alebo microSD karty. Ktorý FM transmitter je ten najlepší? Vybrali sme pre vás niekoľko cenovo dostupných FM modulov, ktoré si vyslúžili pozitívne hodnotenia a recenzie od užívateľov. Ako obstál konkrétny FM transmitter v teste? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
Ako funguje FM transmitter
FM transmitter je zariadenie s kompaktnými rozmermi, ktoré umožní prehrávanie hudby z USB kľúčov, pamäťových kariet, mobilných telefónov a ďalšej prenosnej elektroniky aj na starších typoch autorádií. Tie sú zväčša namontované vo vozidlách, ktoré boli vyrobené roky dozadu. Na prevádzku transmittera vám postačí automobilový zapaľovač, do ktorého sa zariadenie pripája. Pre správne fungovanie je nutné nastaviť rovnakú FM frekvenciu na transmitteri aj autorádiu. Samozrejme, prehrávať môžete akýkoľvek zvukový výstup, preto využitie zariadenia nie je obmedzené len na hudbu, ale počúvať môžete napríklad aj svoje obľúbené podcasty, lekcie cudzieho jazyka alebo púšťať detským spolucestujúcim rozprávky, aby im cesta autom ubehla rýchlejšie a zábavnejšie.
FM transmitter funguje podobným princípom ako rádiový vysielač, ktorý používajú rozhlasové stanice. Profesionálne vysielače však majú vysoký výkon a dosah na desiatky kilometrov. FM transmitter do automobilu je základný vysielač, ktorý posiela signál na konkrétnu FM frekvenciu. Hudba sa tak prehráva cez autorádio, ktoré je zabudované vo vašom vozidle. Zariadenia obsahujúce hudbu sa k transmitteru pripájajú pomocou bezdrôtovej Bluetooth technológie alebo cez audio kábel.
Na prevádzku zariadenia je potrebná 12 V alebo 24 V zásuvka v automobile. Niektoré sú univerzálne a podporujú 12 aj 24 V, to znamená, že ich spojazdníte v osobných autách, nákladných vozidlách alebo aj v karavanoch. Iné podporujú len 12 V zásuvky, a preto sú vhodné len pre osobné automobily. Po prvom pripojení je nutné zvoliť si voľnú FM frekvenciu, ktorú následne vyhľadáte aj na rádiu zabudovanom v aute. Potom sa FM transmitter prepne do Bluetooth režimu a pomocou smartfónu sa k nemu pripojíte. Následne už môžete prehrávať hudbu, ktorú máte uloženú v mobile, prípadne prehrávať skladby cez jednu zo streamovacích služieb (napr. Spotify, Apple Music).
Prečo si kúpiť FM transmitter
Načo sa FM transmitter používa a prečo sa oplatí investovať financie do jeho kúpy? Odpoveď je jednoduchá, vďaka tomuto zariadeniu sa rozšíria možnosti vášho vozidla a platí to aj pri starších typoch áut. Môžete bezdrôtovo počúvať hudbu, vybavovať si telefonické hovory bez použitia rúk či nabíjať ďalšie externé elektronické zariadenia (napr. telefóny, tablety, kamery a podobne). Navyše, transmitter je zariadenie s nízkou cenovkou, ktoré sa do auta inštaluje veľmi jednoducho.
Počúvanie hudby bezdrôtovo
Hoci je klasické rádio naďalej dobrou voľbou na spríjemnenie jazdy, nie vždy tam hrajú vaše obľúbené skladby a vy si musíte vypočuť aj to, čo nie je podľa vášho vkusu. Ak chcete počúvať vlastný playlist, univerzálny FM transmitter je najlepšou voľbou. Využijete ho najmä v starších vozidlách, kde chýba Bluetooth či pokročilejšie autorádio. FM transmitter tieto nedostatky odstráni a ponúkne vám bezdrôtové prenášanie hudby z vášho inteligentného zariadenia alebo MP3 prehrávača cez voľnú FM frekvenciu do zabudovaného autorádia.
Handsfree telefonovanie
Mnoho FM transmitterov má zabudovaný mikrofón a podporuje vybavovanie telefonických hovorov bez použitia rúk. Na LED displeji FM transmittera sa vám zobrazí meno volajúceho alebo jeho telefónne číslo a vy tak viete, či ide o hovor, ktorý je dôležitý a musíte ho okamžite vybaviť. Handsfree telefonovanie je bezpečné a nehrozí vám ani pokuta, pretože počas šoférovania je klasické vybavovanie hovorov zakázané. Protistranu počujete cez reproduktory vozidla.
Nabíjanie elektronických zariadení
FM transmitter poslúži aj ako základná nabíjačka do auta. Vybrané modely majú zabudované nabíjacie USB porty, aby ste mohli dodať energiu externým elektronickým zariadeniam priamo cez zásuvku zapaľovača cigariet. Pohodlne si tak nabijete smartfón, tablet, akčnú kameru, elektronickú čítačku kníh, GPS navigáciu a podobne. Drahšie modely FM transmitterov dokonca umožňujú nabíjanie dvoch zariadení súčasne.
Ako si vybrať FM transmitter
Pred kúpou FM transmittera sa rozhodnite, či chcete základné zariadenie, ktoré vám umožní prehrávať hudbu cez autorádio aj v staršom vozidle, alebo požadujete doplnkové funkcie v podobe handsfree či dobíjania externých elektronických zariadení. Potom sa zamerajte na jednotlivé parametre a funkcie. Sledujte frekvenčný rozsah FM vysielača, kvalitu prenášaného zvuku, kompatibilitu, verziu Bluetooth technológie, jednoduchosť použitia či prídavné funkcie. Ku každému parametru si v nasledujúcich odsekoch povieme niečo viac.
Typy FM transmitterov
FM transmittery môžeme deliť do dvoch hlavných kategórií. Prvú tvoria základné vysielače so zabudovaným Bluetooth čipom a druhú multifunkčné zariadenia, ktoré okrem počúvania hudby ponúkajú ďalšie doplnkové funkcie.
Základné FM transmittery
K najzákladnejším FM transmitterom patria tie, ktoré sa zasúvajú do 12-voltovej alebo 24-voltovej zásuvky vo vozidle, a majú zabudovaný Bluetooth čip. Vďaka tomu môžete k transmitteru pripojiť mobil alebo tablet a prehrávať hudbu cez zabudované autorádio. Deje sa to prostredníctvom FM frekvencie, tá musí byť rovnaká na FM zariadení aj na autorádiu. Niektoré základné modely disponujú jednoduchým LCD displejom a niekoľkými tlačidlami, cez ktoré si vyberáte FM frekvencie či nastavujete základné ovládanie.
Multifunkčné FM transmittery
Pokročilejšie FM transmittery spájajú v sebe niekoľko užitočných funkcií, čím sa z nich stávajú multifunkčné zariadenia. Okrem prehrávania hudby môžete vďaka nim vybavovať telefonické hovory. Majú zabudovaný mikrofón, avšak rátajte s tým, že lacné modely budú mať nekvalitný mikrofón, s ktorým si hovor pohodlne vybavíte len v tichom prostredí. Samozrejmosťou týchto multifunkčných zariadení je prehľadný a dostatočne veľký LCD alebo LED displej, ktorý zobrazuje napríklad názov prehrávanej skladby, meno interpreta alebo číslo volajúceho a podobne. Navyše dokážu nabíjať externé elektronické zariadenia a mnohé z nich majú slot na pamäťovú kartu alebo konektor pre pripojenie USB kľúča s vašimi obľúbenými pesničkami.
Frekvenčný rozsah
Frekvenčný rozsah je podstatným parametrom, pretože na používanie transmittera je nutné nájsť voľnú FM frekvenciu. Po nájdení vhodnej frekvencie nastavíte rovnakú hodnotu aj na zabudovanom autorádiu a transmitter potom vysiela hudbu cez túto frekvenciu. Za najlepšie FM moduly sa považujú tie, ktoré poskytujú optimálny frekvenčný rozsah. Čím viac kanálov máte k dispozícii, tým ľahšie nájdete voľné pásmo. Okrem rozsahu frekvencií je dôležitá i stabilnosť.
Pri lacných FM transmitteroch je problémom to, že sa snažia pripojiť k frekvenciám, ktoré už používa rozhlasová stanica alebo iný modul v okolí. Prístroj potom vytvára skreslenie, frekvencie sa prekrývajú a vy počujete nezrozumiteľný hluk. FM transmittery s nestabilnou frekvenciou počas jazdy preskočia na inú frekvenciu alebo sa odpoja. Problém s frekvenciou môžete pocítiť najmä v husto osídlených oblastiach.
FM vysielače so širokým frekvenčným rozsahom dokážu ľahšie nájsť vhodný kanál, preto by ste mali vyberať z tých, ktoré majú frekvenčný rozsah od 87,5 do 108 MHz. Najčastejšie bývajú voľné pásma pod hodnotou 90 MHz a nad 107 MHz. Pri mnohých základných FM transmitteroch musíte hľadať voľné frekvencie manuálne, preto je vhodné začať na uvedených hodnotách, práve tam s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete voľnú FM frekvenciu. Ak máte drahší FM transmitter, naladenie vám uľahčí automatické vyhľadávanie dostupných frekvencií. No automatika sa vždy nevypláca. Platí to najmä vo veľkomestách, kde môže dochádzať k rušeniu, pretože je tam veľa vysielačov. V tomto prípade je vhodnejšie zvoliť manuálne ladenie.
Kvalita zvuku
Ak ste hudobný nadšenec, výstup väčšiny FM transmitterov vás zrejme sklame. Je dôležité uvedomiť si, že FM vysielač prevádza vašu hudbu na rádiový signál, čím ju dokáže vaše autorádio zachytiť a následne prehrať. Tento proces prenosu zvuku vedie v mnohých prípadoch k strate kvality zvuku, a preto je vhodné sa poobzerať po transmitteroch, ktoré dokážu aktívne redukovať stratové signály, potláčať rušenie a okolitý hluk. Táto funkcia je nápomocná pri udržiavaní signálu bez zbytočného šumu, čím sa zvuk stáva zreteľnejším a čistejším.
Dobrý FM transmitter dokáže prenášať zvuk v stereo kvalite s potláčaním alebo minimalizovaním hluku. Pri drahších Bluetooth vysielačoch je kvalita zvuku na bežné počúvanie takmer ukážková. Je nutné dodať, že akokoľvek dobrý FM transmitter nedokáže vyprodukovať dokonalý zvuk z dôvodu vysokofrekvenčného rušenia a hluku, ktorý vytvára samotný automobil. Kvalita hudby je tak vo väčšine prípadov klasická rádiová, no bez zbytočného šumu a postačujúca na spríjemnenie jazdy autom.
Široká kompatibilita
Je vhodné, ak FM transmitter ponúka možnosť pripojenia viacerých zariadení. K tým najbežnejším patrí prepojenie mobilného telefónu alebo tabletu cez Bluetooth technológiu. Prehrávať potom môžete skladby uložené v mobile alebo podcasty. Niektoré FM moduly však pri týchto zariadeniach nekončia a dokážete cez ne prehrávať aj hudbu z MP3 prehrávača alebo staršieho zvukového zariadenia, ktoré nepodporuje bezdrôtové pripojenie. FM transmitter a prehrávač potom prepojíte pomocou audio kábla (AUX), ktorý zväčšia býva súčasťou balenia transmittera.
Pred zakúpením konkrétneho FM transmittera sa uistite, že je kompatibilný so všetkými zariadeniami, cez ktoré chcete počúvať hudbu. Nie je ničím výnimočným, že mnohé dnešné FM moduly podporujú tiež prehrávanie hudby z USB kľúča alebo externej pamäťovej karty (microSD, TF). Pri tých, ktoré podporujú externé pamäťové médiá, sledujte maximálnu kapacitu úložiska, z ktorého je zariadenie schopné čítať údaje. Najčastejšie je to veľkosť do 32 GB, výnimočne až do 64 GB.
Bluetooth technológia
Technológia Bluetooth dokáže FM transmitter bezdrôtovo prepojiť s vaším mobilným telefónom alebo tabletom. Vy si tak užívate hudbu bez použitia akýchkoľvek káblov, ktoré by vám v priestore vozidla mohli zbytočne zavadzať. Niektoré FM transmittery však Bluetooth nepodporujú a prepájajú sa pomocou AUX kábla. Pred kúpou si preto premyslite, či je pre vás bezdrôtové prepojenie dôležité, alebo vám nevadí používanie káblov.
Bluetooth môže mať rôzne verzie. Staršie FM transmittery majú verziu 2.0 alebo 2.1, tie novšie 4.1, 4.2 či dokonca 5.0. Hoci verzia Bluetooth nie je najpodstatnejším parametrom, vedzte, že pokročilejšie verzie sú omnoho rýchlejšie než tie predchádzajúce. Prenos signálu a zvuku je tak plynulejší.
Jednoduchosť použitia
FM transmitter sa musí jednoducho a intuitívne ovládať, pretože s ním manipulujete počas šoférovania. Vašu jazdu by nemalo nič rozptyľovať a odvádzať pozornosť od sledovania dopravnej situácie. Prístroj by sa mal dať ovládať jednou rukou, čomu dopomáhajú dostatočne veľké alebo vystúpené tlačidlá, ktoré sa ľahko nahmatajú.
K prehľadnému používaniu FM transmittera prispieva aj dostatočne veľký displej. Ten má byť ľahko čitateľný a podsvietený na použitie v noci či za zlých svetelných podmienok. Zariadenia používajú LED alebo LCD displeje a dokážu na nich zobrazovať užitočné informácie, napríklad úroveň napätia v automobile, číslo alebo meno prichádzajúceho telefónneho hovoru, názov prehrávanej skladby, meno interpreta a podobne.
Prídavné funkcie
Niektoré FM transmittery majú prídavné funkcie v podobe podpory handsfree telefonovania alebo nabíjania externých elektronických zariadení. Stávajú sa tak multifunkčným prístrojom, ktorý využijete nielen na počúvanie hudby.
Vďaka transmitteru s podporou bezdrôtového telefonovania si počas jazdy bezpečne vybavíte hovor. Pri týchto moduloch je dôležité sledovať kvalitu mikrofónu. Tá mnohokrát závisí od pozície mikrofónu, a preto je vhodné, ak je mikrofón nasmerovaný na stranu vodiča. Každopádne, rátajte s tým, že v hlučnom vozidle (napr. starší diesel) bude druhá strana počuť veľa okolitého hluku. Pri lacných FM transmitteroch je táto funkcia skôr do počtu a hovor si pohodlne vybavíte len v tichom prostredí.
Ďalšou šikovnou doplnkovou funkciou je nabíjanie externých zariadení. Na to slúžia USB porty, do ktorých zapojíte požadovanú elektroniku. Niektoré transmittery majú jeden nabíjací konektor, iné až dva, a tak môžete súčasne nabíjať dve zariadenia. Pri FM moduloch s podporou nabíjania sledujte nabíjací prúd, či je modul schopný nabiť aj výkonnejšie zariadenia a typy integrovaných USB portov. Staršie a lacnejšie FM transmittery majú klasické USB 2.0, tie novšie zas USB 3.0 s podporou rýchleho nabíjania a ešte novšie ponúkajú moderné USB-C, ktoré je najvyspelejšie a ponúka najrýchlejšie nabíjanie.
Extra funkcie navyše
Keďže konkurencia nikdy nespí, výrobcovia sa snažia zariadenia zdokonaľovať a svojim používateľom poskytovať ďalšie prídavné funkcie navyše. K nim patrí napríklad RDS. Vďaka tejto funkcii uvidíte na displeji názov skladby aj jej interpreta. Keďže displej má menšie rozmery, niektoré FM transmittery majú obmedzenú dĺžku vysielaných znakov, preto názov nemusíte vidieť celý, ale len začiatok.
Hudobných nadšencov isto poteší ekvalizér, ktorý umožňuje prispôsobiť si nastavenia zvuku aktuálne prehrávanej skladby. Na výber sú zväčša bežné hudobný štýly ako rock, pop, classic či zvýraznenie basov. Rátajte s tým, že ekvalizér FM transmittera má len obmedzené možnosti, neponúkne toho toľko ako prepracovaný audio systém.
Zaujímavou funkciou je i príjem DAB/DAB+. Modely vybavené touto funkciou dokážu prijímať DAB signál z dátovej mobilnej siete a odosielať ho do rádia zabudovaného vo vašom aute. Takýchto transmitterov je na našom trhu zatiaľ pomenej, no v podstate ide o zariadenie dva v jednom, ktoré signál prijíma a zároveň i vysiela. DAB signál sa vyznačuje lepším zvukom i nižšou mierou rušenia. Rozhlasová stanica, ktorá vysiela cez signál DAB, používa jednu frekvenciu na celom území krajiny, preto nie je nutné rádio prelaďovať, ani keď cestujete z mesta do mesta.
Niektorí výrobcovia dodávajú k FM transmitterom diaľkový ovládač. Ten sa hodí, ak máte spolujazdcov, ktorí sa postarajú o ovládanie vysielača. Vy sa tak môžete plne sústrediť na jazdu a nemusíte sa rozptyľovať prehadzovaním skladieb. Ovládač má spravidla tlačidlá na prepínanie skladieb alebo zložiek, ovládanie hlasitosti či spustenie a pozastavenie prehrávania.
Cena FM transmitterov a obľúbené značky
Pre mnohých je pri výbere nového zariadenia rozhodujúcim faktorom cena. FM transmittery nájdete v obchodoch v širokom cenovom rozpätí od zopár eur až po desiatky eur.
Najlacnejšie FM transmittery si kúpite pod 5 eur. Tieto prístroje ponúkajú základnú funkciu, ktorou je prenášanie hudby do autorádia. Zväčša nemajú Bluetooth, ale disponujú slotom na microSD kartu a konektorom pre pripojenie USB kľúča. Hudba sa tak prehráva z externých záznamových médií. Lacné transmittery ponúkajú zvyčajne neznáme značky, majú horšiu stabilitu signálu, sú vyrobené z plastu a majú neprívetivý dizajn.
Za zlatú strednú cestu, ktorú obľubuje väčšina spotrebiteľov, sa považujú FM transmittery od 5 do 20 eur. V tejto cenovej kategórii nájdete mnoho transmitterov od základných až po multifunkčné. Zväčša ponúkajú užívateľom jednoduché a intuitívne ovládanie, prehľadný displej a doplnkové funkcie, ku ktorým patrí handsfree či nabíjanie elektroniky. Tým lacnejším môžu chýbať potrebné USB konektory a zabudovaný mikrofón na vybavovanie telefonických hovorov má horšiu kvalitu.
FM transmittery nad 20 eur sa snažia nalákať spotrebiteľov na mnoho funkcií a prepracovaný dizajn, ktorý sa stane ozdobou každého automobilu. Podporujú Bluetooth, hudbu je možné prehrávať z mobilu, tabletu, MP3 prehrávača, externej pamäťovej karty, USB kľúča alebo dokonca zo starších zariadení pomocou prepájacieho audio kábla. Samozrejmosťou je podpora bezdrôtového telefonovania a nabíjanie elektronických zariadení. Drahšie modely dokonca umožňujú nabíjať dve zariadenia súčasne. Tieto FM vysielače majú kvalitný zvuk, dokážu potláčať šum a hluk a zabudovaný mikrofón je taktiež na vyššej kvalitatívnej úrovni v porovnaní s lacnejšími modelmi. Za najdrahší FM transmitter môžete zaplatiť viac než 60 eur.
K obľúbeným značkám FM transmitterov, ktoré sú zárukou dobrého pomeru ceny a kvality, patria napríklad Sencor, ISO, Connect IT, Hyundai, Baseus alebo Gogen.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Na záver sme sa pozreli na časté otázky spotrebiteľov. V odpovediach sa dozviete, aké druhy zariadení môžete pripojiť k FM transmitteru, čo robiť v prípade, ak naladenú FM frekvenciu ruší rozhlasová stanica, kde nájdete zoznamy voľných frekvencií, alebo to, či vám používanie FM modulu vybije autobatériu.
Aké druhy zariadení môžem pripojiť k FM transmitteru?
Čo robiť, ak FM frekvenciu ruší rozhlasová stanica?
Nájdem niekde zoznamy voľných FM frekvencií?
Vybije mi FM transmitter akumulátor vozidla?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Už dlhšiu dobu používam Hyundai FMT 419BT Charge a má dobrý prenos signálu aj zvuku. Je tu staršia verzia bluetooth, čo môže niekomu prekážať a tiež mi chýba možnosť prehrávania z USB alebo z microSD karty. Ale za tú cenu sa asi neoplatí veľmi kritizovať. Výhodou je podpora handsfree a integrovaný mikrofón a tiež možnosť nabíjania externých zariadení.
Gogen CTR 348 BT C má super zvuk, jednoducho sa obsluhuje a konštrukcia sa zdá byť odolná. RGB podsvietenie môže byť pre niekoho plusom. Samozrejme, má aj svoje muchy. Napríklad, keď šoférujem pri telefonovaní druhá strana skoro nič nepočuje, ale to sa dalo čakať. Handsfree mikrofón teda nie je nič moc, ale tie zvyšné funkcie sú fajn.
Čistý zvuk má transmitter Connect IT InCarz, ktorý som si kúpil po zlej skúsenosti s Technaxx, ktorý mal zvuk, akoby som bol v tuneli. Tento od Connectu je, našťastie, super, rádio sa hneď naladilo a zvuk z USB je rovnaký ako z rádia. Vzhľadovo pôsobí prístroj lacne, pretože je plastový, ale je plne funkčný, takže spokojnosť.