Najlepšie elektrické manikúry a pedikúry 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Elektrická manikúra a pedikúra slúži na úpravu nechtov na rukách aj nohách, pričom ju môžete využiť taktiež na ošetrenie kože v ich okolí.

Ako vybrať elektrickú manikúru?

Uvažujete nad kúpou takejto šikovnej kozmetickej pomôcky? Prezradíme vám všetko, čo o nej potrebujete vedieť.

Najlepšie elektrické manikúry

Názov Hodnotenie Detail
Beurer MP 64   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Siguro SK-N610W   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Beurer MP 100   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Beurer MP 62   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Profi cook MBS 3004   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt

Elektrická manikúra – recenzie

Aby ste si mohli vaše nechty brúsiť ostošesť, pohodlne, rýchlo a jednoducho, rozhodli sme si pre vás pripraviť aj recenzie na spotrebiteľsky prívetivé elektrické manikúry a pedikúry. Určite nepreskočte ani náš návod, reálny pohľad „na vec“ vám však vo výbere taktiež určite pomôže.

Ako vybrať elektrickú manikúru a pedikúru

Niektoré elektrické manikúry a pedikúry vám poskytujú nielen možnosť úpravy nechtov, ale i ďalšie možnosti využitia, ako je obrusovanie mozoľov či demontáž gélových nechtov. Výhodou tejto pomôcky je najmä jednoduchosť a rýchlosť jej použitia. Navyše, úpravu nechtov zvládnete sami, takže už za manikúru a pedikúru nebudete musieť pravidelne utrácať peniaze. Navnadili sme vás dostatočne? Veríme, že áno. Tak sa poďme pozrieť na to, ako takúto elektrickú mašinku vybrať.

Výkon brúsky na manikúru

Výkon brúsky na manikúru ovplyvňujú 2 faktory, a to jej motor, s ktorým súvisí typ napájania, a počet otáčok, ktoré dokáže vyvinúť za minútu. Pri výbere sa sústreďte najmä na druhý parameter, teda na otáčky.

Brúsky na manikúru môžu pracovať pri 2 000 až cca 35 000 ot./min. Čím viac otáčok, tým výkonnejšie a, samozrejme, i drahšie zariadenie. Vo všeobecnosti platí, že na úpravu vašich vlastných prirodzených nechtov vám postačí i brúska s nižšími otáčkami, 2 000 je však až príliš málo. Ak chcete s brúskou opracúvať vaše gélové alebo akrylové pazúriky, mali by ste sa poobzerať po niečom výkonnejšom.

Regulácia otáčok

Manikúra či pedikúra môže trvať iba niekoľko minút, no pokojne i viac ako hodinu. navyše, brúsku môžete využívať na viacero spôsobov ošetrovania vašich nechtov. Preto by ste si mali vybrať takú, ktorá sa ovláda jednoducho a komfortne. Bez najmenších pochýb vám odporúčame siahnuť po brúske, na ktorej je možné regulovať otáčky.

Úprava nechtov pomocou elektrickej manikúry

Regulácia otáčok môže byť plynulá alebo „fixná“. V prvom prípade môžete otáčky regulovať plynule v celom rozsahu, napr. od 3 000 do 25 000 ot./min., v druhom máte na výber iba z 2 či 5 fixne nastavených stupňov.

Dôležitý je taktiež spôsob ovládania regulácie otáčok. Na výber máte posuvné tlačidlo na rukoväti, koliesko na adaptéri alebo pedál, ktorý obsluhujete nohou. Nedá sa povedať, ktoré z týchto riešení je najlepšie, vyberte si preto také, ktoré vyhovuje vám.

Napájanie brúsok na nechty

Brúsky na nechty môžu byť napájané 3 spôsobmi, a to batériou, akumulátorom alebo priamo zo siete, teda prostredníctvom napájacieho kábla. Ako to už býva aj pri iných spotrebičoch, ktoré môžu byť bezdrôtové alebo drôtové, každá z týchto možností má svoje pre a proti.

Brúsky na nechty s batériou

Brúsky na nechty s batériou sú najčastejšie napájané 2 alebo 3 klasickými „tužkovými“ batériami. Ich nevýhodou je nutnosť pravidelnej výmeny batérií, výhodou zas nižšia cena a celkom praktické používanie – neobmedzuje vás kábel, brúska je ľahučká atď. Problémom týchto modelov je najmä to, že pracujú iba pri nižších otáčkach, pretože obyčajné batérie nedokážu „potiahnuť“ výkonnejší motor. Na domáce a občasné použitie by však pre vás mali byť postačujúce, a to najmä vtedy, keď chcete brúsku využívať na starostlivosť o vaše vlastné, teda nie umelé nechty.

Brúsky na nechty s akumulátorom

V porovnaní s predošlým typom brúsok zvyknú byť tie s akumulátorom o niečo výkonnejšie a naozaj len o trošku ťažšie. Z hľadiska praktickej stránky ide o asi najlepšiu voľbu. Pri práci s brúskou nie ste obmedzení káblom, na druhej strane v nej nemusíte neustále vymieňať batérie. Bohužiaľ, nevyhnete sa ich pravidelnému dobíjaniu. Pri výbere si všimnite kapacitu akumulátora, dobu jeho nabíjania a výkon (otáčky) danej brúsky.

Brúsky na nechty napájané zo siete

Brúsky so sieťovým napájaním sú využívané hlavne v profesionálnych salónoch, pretože patria k tým najvýkonnejším, samozrejme, môžete ich používať aj doma. „Drôtové“ riešenie mnohí pokladajú za menej praktické, keďže tieto brúsky musia byť počas celej doby prevádzky prostredníctvom kábla zapojené do elektrickej zásuvky.

Naopak, ich výhodou je možnosť časovo neobmedzeného používania a stály výkon – otáčky neovplyvňuje menej či viac nabitá batéria. Súčasťou brúsok napájaných zo siete je zväčša adaptér, na ktorom sa nachádza koliesko na reguláciu otáčok.

INFO: Pri brúskach napájaných zo siete nájdete aj údaj o ich príkone. Platí, že čím vyšší príkon má daný model, tým je výkonnejší. Napr. brúsky, ktoré dokážu pracovať až pri 30 000 ot./min., majú príkon okolo 25 – 35 W.

Prevedenie a materiál

Pri nákupe neprehliadnite tvar rukoväte, teda tej časti brúsky, ktorú budete pri manikúre či pedikúre držať v ruke. Najlepším riešením sú ergonomicky tvarované rukoväte s protišmykovými plochami. Čo presne si môžete predstaviť pod ergonomickým tvarovaním? Rukoväť by vám mala padnúť do ruky. Je však ťažké povedať, aký presný tvar by mala mať, pretože niekomu môže viac vyhovovať dvojito zaoblená, inému zas skôr robustnejšia rukoväť bez tvarovania.

Akumulátorová manikúra na domáce použitie

Pri materiáloch sa pozastavíme iba na chvíľočku, pretože si nemáte príliš z čoho vyberať. Lacné brúsky sú vyrábané z plastu, drahé z kovu. Plast je ľahší, no menej odolný, preto sa môže poškodiť. Kov vydrží takmer všetko, musíte sa však zmieriť s jeho vyššou hmotnosťou.

INFO: Adaptéry k brúskam sú vyrábané zásadne z plastu, preto zbytočne nehľadajte kovové.

Funkcie a príslušenstvo

Elektrické brúsky môžu disponovať aj rôznymi dodatkovými funkciami a obsahovať príslušenstvo, ktoré využijete aj na pokrokovejšiu manikúru či pedikúru. Je ťažké povedať, čo najlepšie využijete vy. Dodatkové funkcie a príslušenstvo si preto vyberajte podľa toho, čo presne budete s elektrickou brúskou na nechty robiť.

  • Možnosť zmeny smeru otáčania hlavice: Na brúske môžete otáčanie hlavice prepnúť v smere a proti smeru otáčania hodinových ručičiek. Túto funkciu oceníte pri úprave ťažšie dostupných miest na prstoch na chodidlách, no taktiež vtedy, keď ste ľaváci.
  • Chladenie: Každá kvalitná brúska by mala byť vybavená chladením, vďaka ktorému ju môžete používať dlhšie aj bez prestávok.
  • Puzdro: Brúsku by ste nemali skladovať pohodenú v priestore, preto je určite dobré, ak k nej dostanete originálne puzdro. To môže byť textilné alebo pevné.
  • Manuálne pomôcky na manikúru: Nožničky, štikačky, pilníky a iné manikúrové i pedikúrové pomôcky niektorí výrobcovia ponúkajú spolu s brúskami ako taký bonus. Nejde o nevyhnutnosť, príslušenstvo naviac však človeka určite poteší.
  • LED svetlo: Slúži na to, aby ste si mohli lepšie posvietiť na vaše nechty.
  • Podstavec na brúsku: Slúži na pohodlné odloženie brúsky počas manikúry
  • UV svetlo: Ide o príslušenstvo, ktoré využijú len dámy, ktoré si samy modelujú gélové nechty.
  • Sušička: Môžete ňou vysušiť lak, ktorý nanesiete na nechty po skončení manikúry.

Ako vybrať nadstavce na brúsku na nechty

Nadstavce na brúsku na nechty sú ďalšou samostatnou kategóriou, ktorá súvisí s výberom tohto zariadenia. V prvom rade by ste si mali všimnúť, koľko nadstavcov dostanete už spolu s brúskou. Dostupnosť náhradných nadstavcov si overovať nemusíte, keďže všetky z nich majú jednotný priemer (cca 2,34 cm). Hovoríme o časti, ktorá sa montuje priamo do zariadenia na elektrickú manikúru. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na najdôležitejšie parametre nadstavcov alebo takzvaných frézok, teda na ich tvar, typ a s ním súvisiaci spôsob využitia a taktiež na použitý materiál.

Materiály nadstavcov na brúsku na nechty

Nadstavce alebo takzvané frézky môžu byť diamantové, karbidové, titánové, keramické alebo papierové (klasický šmirgeľ papier). Z materiálov môžete naraziť aj na silikón, z toho sa však vyrábajú zásadne nadstavce na leštenie nechtov. Výber správneho materiálu môžeme pokojne označiť za 1 z najdôležitejších parametrov. Ak siahnete po nesprávnom, vaša manikúra či pedikúra sa vám buď nemusí podariť vôbec, alebo si môžete ublížiť.

Nadstavce k elektrickej manikúre

INFO: Na niektorých nadstavcoch nájdete tzv. chladiace mriežky. Slúžia na to, aby ste počas obrusovania nechtov necítili nepríjemný pocit pálenia.

Diamantové nadstavce

Sú najlacnejšou alternatívou. Za kus zaplatíte od 5 do 30 eur, a to v závislosti od konkrétneho typu nadstavca. Drahšie sú najmä nadstavce určené na profesionálne použitie.

  • Majú jemnú zrnitosť, preto sú vhodné hlavne na úpravu vašich prirodzených nechtov
  • Naopak, na brúsenie gélových či akrylových nechtov sú vyslovene nevhodné
  • Sú určené iba na suchú manikúru/pedikúru
  • Môžete nimi upraviť nechtovú platničku a suchú kožu v okolí nechtov
  • Sú ideálne na úpravu nerovností na celej ploche nechtov

INFO: Veľmi podobným typom nadstavcov, ktoré majú rovnaké využitie, výhody aj nevýhody, sú tie so zafírovým povrchom.

Karbidové nadstavce

Karbidové nadstavce sú vyrobené z karbidu vápenatého, ktorý je vyrábaný z uhlia alebo koksu, a je príznačný vysokou tvrdosťou. Cenou sa zásadne nelíšia od tých diamantových.

  • V porovnaní s keramickými a titánovými nadstavcami majú o niečo kratšiu životnosť, stále sú však veľmi tvrdé a pomerne odolné
  • Sú vhodné najmä na zbrusovanie akrylových a gélových nechtov
  • Majú vyššiu hmotnosť, preto ich môžete používať iba s výkonnejšími zariadeniami, ktoré pracujú pri viac ako 20 000 ot./min.
  • Sú vhodné hlavne pre skúsenejšie manikérky a manikérov

INFO: Pri nákupe sa môžete stretnúť aj s takzvanými volfrámovými nadstavcami. Ide o karbidové nadstavce s volfrámovou úpravou, ktorá stojí za ich vyššou tvrdosťou a podstatne väčšou odolnosťou i životnosťou.

Keramické nadstavce

Cena keramických nadstavcov sa začína na cca 14 a končí na 20 eurách za kus.

  • Majú nízku hmotnosť, preto sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých
  • Majú dlhú životnosť
  • Sú odolné – opotrebúvajú sa veľmi pomaly
  • Sú náchylné na rozbitie pri páde
  • Sú pomerne tvrdé, preto ich využijete hlavne pri úprave gélových a akrylových nechtov
  • Sú vhodné aj na úpravu nechtovej kožtičky
  • Pri používaní nezanechávajú na nechtoch pocit pálenia

Úprava nechtov a kožičky pomocou elektrickej manikúry

Titánové nadstavce

Podobne ako v predošlom prípade sa aj cena titánových nadstavcov začína na 14 eurách, môžu však stáť i viac ako 40 eur. Preto sa využívajú hlavne v profesionálnych salónoch, nič vám však nebráni v tom, aby ste si ich zaobstarali aj domov.

  • Z hľadiska kvality, životnosti a odolnosti ide o najlepšiu voľbu – sú nezničiteľné!
  • Sú vhodné hlavne na zbrusovanie akrylových alebo gélových nechtov
  • Umelé nechty zbrusujú extrémne jednoducho a rýchlo

Leštiace frézky a kefky

Leštiace frézky a kefky môžete využiť na vaše vlastné aj umelé nechty (gél, akryl). Majú rôzny tvar a sú vyrobené z rôznych materiálov, pomerne často sa stretnete napr. so silikónom či plsťou. Ich cena sa pohybuje okolo 2 – 3 eur za kus alebo 10 eur za 10 ks sadu.

Papierové brúsne kotúčiky

Papierové brúsne kotúčiky sú vyrobené zo šmirgeľ papiera. Nasádzajú sa na nosník s príslušným tvarom. Z hľadiska ceny ide o najlacnejšiu alternatívu, keďže za 50 ks balenie zaplatíte najviac iba niečo okolo 5 eur. Využívajú sa na úpravu povrchu prirodzených nechtov, odstraňovanie zhrubnutej a suchej kože i nechtovej kožtičky a zjemňovanie hrubého nechtového lôžka. Papierové brúsne kotúčiky majú rôznu zrnitosť. To je zároveň jediný údaj, ktorý by ste si mali všimnúť pri ich výbere.

Tvar a spôsob využitia nadstavcov na brúsku na nechty

  • Hrubý kužeľový nadstavec: využíva sa prevažne na obrusovanie hrubej kože v okolí nechtov, poprípade aj na dlaniach
  • Úzky kužeľový nadstavec: slúži na „opracovanie“ hrubých nechtov a obrúsenie ostrých hrán
  • Ihlicový (šesťstranný) nadstavec: na prvý pohľad pripomína podlhovastejší a užší kužeľ, využijete ho na odstraňovanie odumretej nechtovej kožtičky
  • Plamienkový nadstavec: je vhodný na obrusovanie nerovností na nechtoch (aj tých vlastných)
  • Dlhý špic: je vhodný na ošetrenie nechtovej kožtičky, ale i ďalšej odumretej kože v okolí nechtov a aj pod nimi (medzi nechtovou platničkou a kožou)
  • Ostrý špic: vhodný na odstránenie epitelu z povrchu nechtov
  • Nadstavec v tvare klobúčika: najčastejšie ide o papierové nadstavce, ktoré sú vhodné na jemné odstránenie odumretej pokožky v okolí nechtov, ale i na dlaniach a chodidlách
  • Hrubý valcový nadstavec: zbrúsite ním akrylovú či gélovú hmotu z povrchu nechtov, alebo jemne obrúsite povrch „živého“ nechta
  • Hrubý krátky valcový nadstavec: je taktiež vhodný na opracovanie gélovej či akrylovej hmoty z nechtov na tých miestach, kde sa nedostanete s hrubým a dlhým valcovým nadstavcom
  • Úzky valcový nadstavec: aj tento typ nadstavca slúži na odstraňovanie odumretej kožtičky po celom obvode nechtov a zbrusovanie gélovej či akrylovej hmoty na ich okrajoch
  • Nadstavec s guličkou: ak ide o diamantový alebo papierový nadstavec, tak slúži na odstraňovanie odumretej kožtičky v okolí nechtov, ak je tento nadstavec vyrobený z titánu či karbidu, používa sa hlavne na odstraňovanie kurích ôk a inej zhrubnutej kože na dlaniach a chodidlách
  • Dutý nadstavec: slúži na odstraňovanie kurích ôk, mozoľov a popraskanej kože na dlaniach i chodidlách

Zrnitosť nadstavcov

Zrnitosť daného brúsneho nadstavca je označená číslom, zväčša však i farebným prúžkom. Jemná zrnitosť je vhodná na úpravu vašich prirodzených nechtov a menej zhrubnutej kože v ich okolí, hrubá zrnitosť zas na nechty umelé a extrémne stvrdnutú kožu (napr. mozole na dlaniach a chodidlách).

Keramické nadstavce na manikúru s farebnými prúžkami

INFO: Farebné prúžky nájdete určite na každom keramickom modeli, môžete sa s nimi však stretnúť aj na iných typoch nadstavcov.

  • Veľmi jemná zrnitosť (300 – 320): žltý prúžok
  • Jemná zrnitosť (220 – 240): červený prúžok
  • Stredná zrnitosť (180): modrý prúžok
  • Hrubšia zrnitosť (120 – 150): zelený prúžok
  • Hrubá zrnitosť (80 – 100): čierny prúžok
  • Extrémne hrubá zrnitosť (60 – 80): ružový prúžok

Obsah, cena a kvalita sady na manikúru a pedikúru

Elektrickú manikúru a pedikúru dostanete už za necelých 10 eur, ale i za viac ako 300 eur. Rozdiel v cene pritom súvisí priamo s kvalitou, výkonom a možnosťami použitia daného modelu. Aby ste sa pri nákupe vedeli jednoduchšie zorientovať, prístroje na manikúru a pedikúru sme pre vás rozdelili do 3 cenových kategórií.

Prístroje na manikúru a pedikúru do 10 eur

Ide o prístroje, ktoré vzhľadom pripomínajú väčšie pero. Väčšinou k nim dostanete aj viacero rôznych mini nadstavcov, ktoré môžete pohodlne odložiť priamo do rukoväte. Tieto modely sa síce môžu javiť ako úplne postačujúce, verte však, že nie sú. V tejto cenovej kategórii nájdete iba brúsky napájané batériami, bez možnosti regulácie výkonu a pri ktorých počet otáčok za minútu len zriedka presiahne číslo 2 000. Ak však hľadáte elektrickú brúsku do kabelky na rýchle „opravy“ vašich nechtov, môžu byť pre vás celkom praktické.

Prístroje na manikúru a pedikúru za 10 až 40 eur

Je to zvláštne, no i niekoľkoeurový rozdiel sa pri brúskach javí ako zázračný. Za cenu od 10 do 20 eur už môžete vlastniť pomerne výkonné zariadenie, ktoré je na domáce použitie postačujúce. Samozrejme, je potrebné rozlišovať brúsky a brúsky. V tejto kategórii totiž nájdete produkty napájané batériami, tie s akumulátorom, ale i sieťové s adaptérom. Na niektorých z nich môžete výkon regulovať iba v 2 až 3 fixných stupňoch, na iných zas plynule.

Najväčším problémom brúsok za cenu od 10 do 20 eur je menej kvalitné prevedenie, kratšia záruka a hlavne nízky počet otáčok za minútu, preto sú vhodné skôr na úpravu vašich vlastných nechtov a kože okolo nich. Klasikou sú kúsky s maximálnym výkonom iba okolo 5 000 ot./min. Paradoxne, narazili sme aj na brúsku za 16 eur s výkonom 15 000 ot./min.

Prístroje na manikúru a pedikúru za 40 až 300 eur

Nie, dôvodom takto „rozsiahlej“ kategórie nie je naša lenivosť, ale fakt, že na trhu nájdete brúsky za 60 eur s výkonom 30 000 aj 20 000 ot./min. či brúsky za 40 eur s výkonom 11 000, aj 25 000 ot/min., pričom majú plastové aj kovové rukoväte, alebo plynulé i fixné ovládanie.

Kde sú teda hlavné rozdiely medzi 40- a 300-eurovou elektrickou manikúrou? V kvalite, otáčkach, dizajne a celkovom prevedení. Skutočne drahé modely sú určené hlavne na profesionálne použitie v salónoch, takže sú uspôsobené na častú a dlhú prevádzku. Preto väčšinou disponujú bezpečnostnými funkciami, majú chladenie a sú jednoduchšie na obsluhu.

TIP: Ak chcete elektrickú manikúru a pedikúru využívať častejšie a hlavne na úpravu umelých nechtov, určite ju hľadajte v tejto kategórii.

Elektrická manikúra – postup, ako na to

Elektrickú manikúru môžete využívať na viacero účelov. Ošetrovanie pokožky v okolí nechtov, úpravu vašich vlastných nechtov, „demontáž“ tých umelých atď. Preto je i spôsob jej používania rôzny. Aby sme poradili čo najväčšiemu počtu z vás a zároveň nevenovali jednotlivým postupom ďalších 10 strán, pripravili sme si pre vás akýsi všeobecný návod, ktorý zahŕňa základné pravidlá pri používaní elektrickej manikúry, spôsob jej prípravy a samotný postup ošetrovania nechtov.

Lacná elektrická manikúra na úpravu nechtov

Základné pravidlá používania elektrickej manikúry

Predtým, ako sa pustíte do prípravy brúsky a samotného brúsenia, by ste mali vedieť, čo presne idete s týmto zariadením robiť. Mokrá a suchá manikúra nesmie prebiehať rovnako, brúsku na nechty by ste nemali využívať na ošetrovanie kože na chodidlách a vaše vlastné nechty potrebujú iné zaobchádzanie ako tie umelé.

1. Suchá verzus mokrá manikúra a pedikúra

Každú elektrickú brúsku na nechty môžete využívať na mokrú aj suchú manikúru a pedikúru, samozrejme, nie priamo vo vani. Musíte však použiť iné nadstavce. Jeden druh nadstavcov je totiž určený iba na suchú a druhý iba na mokrú manikúru a pedikúru. Pri mokrej manikúre musíte vaše ruky alebo chodidlá namočiť na dlhší čas do vody, aby nechty aj pokožka zmäkli. Pozor, na mokrú manikúru a pedikúru používajte zásadne nadstavce na tento účel, inak by ste si mohli ublížiť.

2. Úprava prirodzených a umelých nechtov

Na úpravu umelých nechtov by ste mali používať titánové, karbidové alebo keramické nadstavce a pracovať s vyššími otáčkami. Ak by ste však použili tie z iného materiálu, nič hrozné by sa nestalo. Manikúra by vám iba trvala dlhšie. Pri úprave vašich vlastných nechtov však musíte byť extrémne opatrní. Používajte iba diamantové, zafírové alebo papierové nadstavce a brúsku nenastavujte na príliš vysoké otáčky. Mohli by ste si ublížiť (spálená koža, necht zbrúsený až do mäsa atď.).

3. Použitie elektrickej brúsky na nechty, na kožu

Nehovoríme o koži okolo nechtov a kožtičke, ktorá sa nachádza na nich, ale o koži na chodidlách a dlaniach. Mnohí ľudia nerozumejú, aký je vlastne rozdiel medzi elektrickou brúskou na nechty a elektrickým pilníkom na chodidlá. Prvý typ zariadenia je určený na ošetrovanie nechtov, druhý zas na ošetrovanie kože.

Na brúskach na nechty sú nadstavce, ktoré sú tvarom uspôsobené na úpravu nechtov. Ošetrovanie stvrdnutej kože na chodidlách či dlaniach by vám s nimi preto trvalo dlho, navyše, mohli by ste si ublížiť. Niektoré z nadstavcov však môžu byť vhodné na obrusovanie kurích ôk, starých mozoľov či iných malých plôch na tele, kde sa nachádza stvrdnutá koža.

Ani používanie veľkej brúsnej plochy elektrickej brúsky na chodidlá na úpravu nechtov nemusí dopadnúť najšťastnejšie. V lepšom prípade si iba nechtiac obrúsite kožu okolo nechtov až „do živého“, v tom horšom môžete prísť o polovicu nechta. Takže, predtým ako sa pustíte do manikúry či pedikúry, by ste si mali zvoliť správny typ zariadenia. Samozrejme, existujú aj univerzálne modely, akým je napríklad elektrický pilník na nechty Scholl.

Príprava brúsky

  1. Vyberte si vhodný nadstavec a upevnite ho do hlavice brúsky.
  2. Pozor, v prípade brúsok napájaných zo siete, sa pred inštaláciou nadstavca ubezpečte, že nie sú „pod prúdom“.
  3. Po nasadení nadstavca skontrolujte, či je hlavica upevnená. V prípade potreby ju dotiahnite. Nadstavec musí pevne držať na svojom mieste.
  4. Zapnite brúsku, a ak je vybavená reguláciou otáčok, nastavte ich na najnižší stupeň.
  5. Brúsku priložte k nechtu či koži a otáčky zvyšujte postupne.
  6. Po skončení brúsku odpojte zo siete alebo vypnite.

Základný postup používania elektrickej manikúry na úpravu nechtov

Tento postup je vhodný na úpravu vlastných aj umelých nechtov na spôsob suchej manikúry. Pozor, nehovoríme o „demontáži“ starej vrstvy akrylu či gélu.

Postup pri úprave umelých a živých nechtov bude mierne rozdielny iba v type použitých nadstavcov. Pri úprave prirodzených nechtov použite zafírové alebo diamantové frézky, poprípade i papierové brúsne kotúčiky, pri umelých tie keramické, karbidové či titánové.

POZOR: Keramickú frézku využijete aj pri vašich vlastných nechtoch, avšak až v poslednom bode ich úpravy.

  1. Umyte si ruky a nechajte ich dokonale preschnúť – koža by nemala byť ani náznakom vlhká.
  2. Pomocou ihlicovej frézky s jemnou zrnitosťou odstráňte odumretú kožtičku prirastenú k nechtu.
  3. Do brúsky nasaďte valcovú frézku s jemnou zrnitosťou. Ňou vyhladíte povrch nechtu a zároveň ho zmatníte.
  4. Pozor, pri brúsení povrchu nechtu buďte extrémne opatrní. Na jednom mieste nikdy neostávajte dlhšie ako 3 s a s nadstavcom pohybujte iba v jednom smere.
  5. Na záver do brúsky upevnite kužeľovú keramickú frézku s jemnou zrnitosťou. Pomocou nej opatrne dobrúste nechtovú kožtičku vytvarujte okraj nechtovej platničky.
  6. Ak je to potrebné, nechty vyleštite nylónovou frézkou a očistite tou plstenou.
  7. Po skončení úprav si umyte ruky, nakrémujte ich a na nechtovú kožtičku naneste špeciálny olej na tento účel. Lakovanie a ďalšie vylepšovanie je len a len na vás.

Údržba sady na manikúru a pedikúru

Starostlivosť si do istej miery vyžaduje i brúska samotná, jej najväčšiu časť však musíte venovať nadstavcom. Po skončení každej manikúry či pedikúry z brúsky odstráňte všetky mechanické nečistoty. Je dobré, ak ju skladujete v obale, kde je chránená pred prachom a inými vonkajšími vplyvmi. V tejto chvíli vezmite všetky použité nadstavce a:

  • Očistite ich od kože a nechtov
  • Na čistenie nadstavcov môžete použiť starú zubnú kefku alebo špeciálne kefky z nylónu či mosadze (stoja cca 6 – 7 eur)
  • Nadstavce vyčistite aj pomocou dezinfekčného prostriedku
  • Ak nadstavce používajú viacerí členovia domácnosti, mali by ste ich po každom použití sterilizovať v horúcej vode
  • Pozor, pred sterilizáciou si overte, či je daný nadstavec uspôsobený na sterilizáciu

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Veríme, že ešte nie ste vyčerpaní natoľko, aby ste si nezvládli prečítať naše posledné rady, ktoré sa týkajú elektrických manikúr a pedikúr. V odpovediach na najčastejšie otázky vám prezradíme napríklad i to, či sú vhodné pre diabetikov.

Je lepšie investovať do samostatnej brúsky alebo do elektrickej manikúrovej sady?

Odpoveď je jasná, kúpa elektrickej manikúrovej sady vám pomôže ušetriť peniaze, no i energiu. Dokupovať nadstavce samostatne je totiž výzva i pre skúsenejšiu manikérku.

Môžu elektrickú brúsky na nechty používať diabetici, ľudia s kŕčovými žilami...?

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí by si nemali v žiadnom prípade poraniť chodidlá, elektrická brúska na nechty je pre vás ideálna. Pozor, platí to len vtedy, keď ju využijete na suchú pedikúru. Diabetici by si zbytočne nemali poraniť ani prsty na rukách, pre nich je teda toto zariadenie ešte o niečo lepšie.

Aká je spotreba elektrických brúsok na nechty?

Minimálna. Tie najdrahšie a najvýkonnejšie brúsky „nežerú“ viac ako 35 W za hodinu.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(90.8%)
Dátum publikovania: 23.11.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 10:13
Anna

Beurer MP 42 je kvalitný a za rozumnú cenu. Používanie je jednoduché a efekt očakávaný. Výhodu vidím vo veľkom výbere rôznych nadstavcov. Ak chcete mať pekne upravené nohy aj ruky a nechce sa vám chodiť niekam von... S týmto prístrojom všetko zvládnete v pohodlí domova. Som spokojná a odporúčam. V balení bolo až sedem rôznych vymeniteľných koncoviek.

03/12/2021 15:24
Peťa

Mám ProfiCare PC- MPS 3016 a kúpila som si ho kvôli nízkej cene, peknému vzhľadu a praktickej veľkosti. Kvalita nadstavcov by mohla byť lepšia a tiež by tu mohli byť viaceré nadstavce. Inak som s produktom spokojná.

02/10/2021 12:04
Lula

Kvôli dobrému pomeru ceny a kvality som si kúpila Sanitas SMA 35 a výber neľutujem. Je to kombinácia manikúry a pedikúry, len škoda, že prístroj nie je na batérie, pretože som limitovaná dĺžkou prívodového kábla. Inak funguje tak ako má a je to fajn pomôcka.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok