Najlepšie ležadlá pre bábätká 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie detské ležadlá
- Detské ležadlá – recenzie
- Kinderkraft Unimo 5 v 1
- Bright Starts Toucan Tango Bouncer
- Ingenuity Cuddle Lamb
- Na čo slúži detské ležadlo
- Typy ležadiel pre bábätká
- Ako vybrať najlepšie detské ležadlo
- Ako, kedy, kde a dokedy chcete lehátko používať
- Rozmery a stabilita
- Nosnosť ležadla
- Batéria verzus adaptér
- Bezpečnostné prvky
- Funkcie, možnosti nastavenia a príslušenstvo hojdacích kresielok pre deti
- Typ a tvar konštrukcie
- Typ a tvar sedadla
- Materiál, dizajn a prevedenie
- Cena detských ležadiel
- Kde hľadať tie najlepšie detské ležadlá: Typy na obľúbené značky
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Chicco Balloon Baby elephant
- Kinderkraft Smartfun
Detské lehátko, kresielko, hojdačka či ležadlo. Všetky tieto pomenovania označujú jednu a tú istú vec, veľmi šikovného pomocníka pre všetkých rodičov, ktorí chcú mať dieťa neustále pri sebe.
S používaním ležadla to netreba preháňať, ak si však vyberiete vhodný model, nemusíte sa obávať žiadnych nepriaznivých účinkov na fyzický vývoj vášho bábätká. Poradíme vám, ako na to.
Najlepšie detské ležadlá
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Ingenuity Cuddle Lamb ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
BabyBjörn Bouncer Bliss ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Bright Starts Toucan Tango Bouncer ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | Zobraziť produkt | |
MoMi Lami ✔ NAJPREDÁVANEJŠIE | Zobraziť produkt | |
Joie Dreamer ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt |
Detské ležadlá – recenzie
Pokiaľ sa vám táto alternatíva k detskej postieľke zapáčila a chcete vyskúšať, či si ju zamiluje aj vaše dieťa, dávame vám do pozornosti naše recenzie detských lehátok. Dozviete sa v nich viac o konkrétnych modeloch, ktoré by mohli sadnúť práve vášmu drobcovi.
Na čo slúži detské ležadlo
Detské ležadlá majú praktické rozmery, môžete ich prekladať z miesta na miesto, dieťa v nich môže sedieť, ležať alebo byť v polosede, preto ide o akúsi náhradu postieľky, ktorú máte neustále po ruke. Mamičky lehátka využívajú aj pri kŕmení a modely vybavené hračkami, melódiami, automatickým hojdaním alebo upokojujúcimi vibráciami slúžia taktiež na uspávanie.
Kedy by ste mali uvažovať nad kúpou ležadla? V tomto smere vám neporadíme presne. Niektorí rodičia si túto pomôcku nevedia vynachváliť, iní na ňu pozerajú pomedzi prsty. Prvým problémom je, že nie každému dieťaťu musí takéto „sedenie“ vyhovovať. Mnohí sú k ležadlám skeptickí tiež kvôli ich vplyvu na zdravie.
Podobne ako pri detských chodítkach alebo dnes veľmi populárnych šatkách na nosenie platí jedno zlaté pravidlo: „všetkého veľa škodí“. Dieťa by sa určite nemalo nachádzať v nezmenenej polohe počas niekoľkých hodín bez prestávky, to ako v postieľke či šatke, tak i v lehátku. Ak ho však budete využívať na krátkodobé „odloženie“ vášho drobca, napríklad počas toho, ako pripravujete obed alebo si potrebujete zatelefonovať, nič zlé mu nehrozí.
Typy ležadiel pre bábätká
Ležadlá pre bábätká sa dajú rozdeliť do niekoľkých skupín, ktoré sú príznačné istými funkciami a vlastnosťami. Obvykle však narazíte najmä na akési hybridné produkty, teda lehátka, ktoré v sebe spájajú napríklad hojdačku aj interaktívneho spoločníka.
Klasické lehátka
Za klasické ležadlá môžeme označiť tie, ktoré slúžia prednostne na krátkodobé „odloženie“ dieťaťa či jeho nakŕmenie a nedisponujú vlastnou batériou. Tieto základné modely môžu mať rôzny tvar aj váhu, väčšinou je to cca 3 – 5 kg, konštrukcia býva kovová a pružná, operadlo môže, no nemusí byť polohovateľné a ich neoddeliteľnou súčasťou je bezpečnostný pás na upevnenie dieťaťa. Na väčšine modelov sa nachádza aj hrazdička s hračkami.
Ak je klasické lehátko vybavené možnosťou hojdania, ide spravidla o prirodzený pohyb dieťaťa. Niektoré modely môžete zastaviť pomocou brzdy, na niektorých, hlavne na tých lacnejších, to nie je možné. Praktickými doplnkami sú strieška a rúčka na prenášanie.
Hojdacie ležadlá pre bábätká
Ako sa dá domyslieť už z názvu, ide o lehátka s možnosťou hojdania. Prvým typom sú modely ktoré môžete rozhojdať len ručne, samozrejme, môže to urobiť aj samotné dieťa, a to jeho prirodzeným pohybom. Hojdacie ležadlá pre bábätká však môžu mať aj vlastnú batériu a funkciu automatického hojdania. V takomto prípade si určite všimnite hojdacie režimy. Je lepšie, ak ich je viac, aby ste mohli nastaviť príslušnú intenzitu hojdania.
Samotné lehátko môže byť upevnené v závesnom systéme alebo byť zabudované v konštrukcii, ktorá stojí pevne na zemi – ide o podobný princíp ako pri klasických hojdacích kreslách. Ostatné parametre, teda polohovateľné operadlo, bezpečnostný pás, hrazdička s hračkami či možnosť zastavenia hojdania sa neodlišujú od prvého spomínaného typu ležadiel. Buď ich daný model má, alebo nie.
Vibračné lehátka
Vibračné ležadlá musia mať vlastnú batériu, poprípade i možnosť napojenia do siete. Môžete na nich zapnúť režim vibrovania, ktorý má upokojujúce až uspávajúce účinky. Pri výbere si všimnite najmä možnosť nastavenia intenzity vibrácie. Každému bábätku vyhovuje niečo iné, takže modely s príliš silným alebo naopak slabým vibrovaním sa môžu ukázať ako nevyhovujúce.
Multifunkčné a interaktívne ležadlá
Multifunkčnosť týchto lehátok spočíva v množstve rôznych funkcií a tiež nastaveniach polohy. Väčšinou sú vybavené možnosťou automatického hojdania aj vibrovania. K tomu na nich môžete dieťaťu púšťať pesničky alebo ho upútať rôznymi svetelnými efektmi – interaktívne funkcie. Spomínaná hrazdička s hračkami, rúčka na prenášanie, bezpečnostný pás a polohovanie sú taktiež skôr samozrejmosťou.
Pod pomenovaním multifunkčné ležadlá niekedy natrafíte aj na modely, ktoré je možné poskladať na sedadlo, kolísku, hojdačku či stoličku na kŕmenie. Zvyknú byť označené aj ako 3 v 1, 4 v 1 alebo dokonca 5 v 1, a to v závislosti od konkrétneho počtu nastavení.
Ako vybrať najlepšie detské ležadlo
Po prečítaní predchádzajúcich riadkov ste pravdepodobne pochopili i sami, že vybrať to najlepšie detské ležadlo len na základe označenia ako multifunkčné či hojdacie, nie je úplne možné. Ako to býva pri mnohých iných produktoch, je lepšie, ak sa budete orientovať podľa konkrétnych parametrov a tiež vašich požiadaviek.
Ako, kedy, kde a dokedy chcete lehátko používať
Predtým, ako sa pri nákupe dostanete ku konkrétnym parametrom, by ste si mali zhodnotiť vaše osobné požiadavky. Je pekné, že lehátko disponuje miliónom funkcií, ak ho však chcete využívať prednostne ako pomocníka pri kŕmení, iba zbytočne vyhodíte peniaze. Naopak, šetriť treba, ale ak má byť ležadlo vhodné aj na dlhšie „odloženie“ vášho bábätka, napríklad počas prípravy obeda, musíte vyberať kúsky s interaktívnymi funkciami, ktoré vaše dieťa dostatočne zabavia. Takže, v prvom rade si určite dobre premyslite, na čo presne chcete ležadlo využívať.
Rozmery a stabilita
Ležadlá môžu mať rôzne rozmery, najčastejšie sa stretnete s dĺžkou 60 až 100 cm, výškou od 60 do 90 cm a šírkou v rozmedzí 50 – 65 cm. Veľkosť lehátka závisí od typu samotného sedadla, v ktorom dieťa leží a taktiež od doplnkov – hrazdička s hračkami, strieška atď.
Druhým dôležitým parametrom je hmotnosť, ktorá sa pohybuje od 2 do cca 9 kg. Tá má zároveň priamy vplyv na stabilitu. Ťažšie modely zvládnu „ostať na svojom mieste“ aj pri hyperaktívnejších jedincoch, tie ľahšie môžu mať so stabilitou problém.
Na váhu myslite tiež z praktického hľadiska. Ak chcete ležadlo prenášať na záhradu alebo ho nosiť na dovolenky, je lepšie siahnuť aspoň po stredne ťažkých modeloch. Tu sa dostávame k ďalšiemu parametru, a to rozmerom poskladaného ležadla. Niektoré kúsky zložíte do skutočne malých a kompaktných tvarov, niektoré sú aj po poskladaní nespratné.
Nosnosť ležadla
Nosnosť ležadiel je veľmi podstatným parametrom. Tradične sa pohybuje medzi 9 až 18 kg. Čím je nosnosť vyššia, tým dlhšie môžete daný kúsok používať, preto nie je na škodu hneď na začiatku siahnuť po modeloch, ktoré unesú aj ťažšie detičky. Pre lepšiu orientáciu, váhu 9 kg dosiahnu bábätká okolo 8 až 10 mesiaca života, 18 kg vážia v 3 – 4 rokoch. Tieto údaje sú, samozrejme, iba orientačné, môžu sa líšiť od dieťaťa k dieťaťu.
Batéria verzus adaptér
Všetky lehátka, ktoré majú funkciu automatického hojdania, vibrovania či prehrávania hudby, musia byť napojené na zdroj energie. V zásade fungujú na 2 až 4 batérie typu 4D (LR 20), C (LR14) alebo AA (typ LR6). Pokrokovejšie modely je možné pripojiť aj pomocou adaptéra priamo do elektrickej zásuvky. Ich výhodou je, že nemusíte neustále myslieť na nabíjanie alebo výmenu batérií, na druhej strane musíte ležadlo umiestniť v dosahu zásuvky.
Bezpečnostné prvky
O tom, aká dôležitá je bezpečnosť, asi nie je potrebné hovoriť, a to najmä vtedy, keď ide o deti. Lehátko by preto malo obsahovať všetky možné bezpečnostné prvky a byť navrhnuté tak, aby sa dieťaťu nič nestalo.
- Stabilita: O stabilite sme si už niečo povedali, je však skutočne na prvom mieste, preto vám ju pre istotu pripomíname ešte raz.
- Protišmyková úprava: Nožičky alebo stojan musia byť protišmykové. Na niektorých modeloch nájdete celé gumené či silikónové pásy, na iných zas iba jednotlivé body.
- Bezpečnostný popruh: Popruh sa nachádza na každom ležadle. Vybrať si môžete z 3- alebo 5-bodového. 3-bodovým bezpečnostný pásom dieťa upevníte len okolo pásu, 5-bodový má 2 popruhy naviac. Tie vedú cez celé telíčko a zapínajú sa za ramenami. Popruhy by mali byť vyrobené z mäkkého a príjemného materiálu, ktorý je pohodlný aj pri priamom kontakte s odkrytou detskou pokožkou a nespôsobuje žiadne otlačeniny.
- Certifikácie: Detské ležadlá môžu mať rôzne certifikácie, akousi overenou zárukou, že daný model patrí k tým lepším, je však najmä norma európska EN 12790. Hovorí o tom, že daný produkt spĺňa vysoké požiadavky nielen na kvalitu, ale i bezpečnosť.
Funkcie, možnosti nastavenia a príslušenstvo hojdacích kresielok pre deti
Hojdacie kresielka pre deti môžu disponovať viacerými funkciami, ktoré slúžia prednostne na zabavenie vášho drobca. Pri výbere sú dôležité aj rôzne praktické vlastnosti, ktoré zas oceníte vy a ktoré nie sú zanedbateľné napríklad z hľadiska správneho držania tela.
- Zvuky a melódie: Ak sa rozhodnete pre ležadlo, ktoré prehráva melódie či zvuky prírody, pozerajte sa na ich počet a možnosť nastavenia hlasitosti. Klasicky môžete hlasitosť nastaviť v minimálne 3 režimoch, na drahších lehátkach to môže byť aj 5.
- Automatické hojdanie: Túto funkciu oceníte, ak chcete ležadlo využívať počas dlhšej doby alebo vyslovene na uspávanie. Počítajte však s tým, že za modely s automatickým hojdaním zaplatíte podstatne vyššiu sumu.
- Režimy hojdania: Pri ležadlách s automatickým hojdaním neprehliadnite možnosť nastavenia jeho intenzity. Základom sú minimálne 2 rýchlosti, 4 a viac sú príjemným benefitom.
- Vibrácie: Podobne ako modely s automatickým hojdaním, aj tie vibračné sú drahšie. Jemné vibrácie sú určené na upokojenie, niektoré deti pri nich dokážu tiež zaspať. Aj pri tejto funkcii si všimnite počet režimov, čím viac, tým lepšie. Pozor, na niektorých modeloch sa intenzita vibrovania nedá nastaviť vôbec.
- Časovač: Pomocou časovača môžete nastaviť automatické vypnutie hojdania alebo vibrovania po určitom čase. Najčastejšie ide o 15, 30, 45 a 60 minút.
- Hlasitosť: Niektoré, najmä lacnejšie ležadlá, môžu pri hojdaní vydávať nepríjemne zvuky, ktoré pôsobia na dieťa rušivo. Pri kúpe si preto všimnite, či je dané lehátko vybavené niektorou z technológií „tichého hojdania“ (napr. WhisperQuie).
- Aretačná brzda: Je neoddeliteľnou súčasťou všetkých hojdacích modelov, v ktorých sa môže dieťa hojdať samo. Použitím brzdy ležadlo „zaseknete“ vtedy, keď hojdanie nie je žiaduce. Pri dlhšom pobyte v lehátku by dieťa nemalo byť neustále v pohybe.
- Hrazdička na hračky: Nachádza sa na takmer všetkých ležadlách, nájdu sa však aj výnimky, ako napríklad ležadlá Babybjörn. Hrazdička slúži na zavesenie hračiek. Je praktické, ak ich na nej môžete meniť a dopĺňať. Niektoré lehátka majú i odnímateľnú hrazdičku, na niektorých sa dá upevniť na rôznych miestach.
- Hračky: Čím viac hračiek kúpite spolu s ležadlom, tým menej ich budete musieť dokupovať. Najčastejšie ide o rôzne pískacie knižky s obrázkami, plyšové zvieratká, šuštiace guličky, látkové zrkadielka, hryzadlá či interaktívne hračky, ktoré vydávajú rôzne zvuky.
- Strieška: Namontovateľná strieška je dobrým doplnkom pri používaní ležadla v záhrade. Ak ho však chcete využívať výhradne v interiéri, nie je pre vás podstatná.
- Ochranná sieť: Takzvaná moskytiéra slúži na ochranu pred hmyzom. Na väčšine modelov ju môžete jednoducho odopnúť. Tento doplnok je nutnosťou vtedy, keď chcete ležadlo využívať v exteriéri.
- Rúčky/popruhy na prenášanie: Pri prenášaní lehátka určite oceníte rúčku na jeho pohodlné uchytenie. Na niektorých modeloch ju môžete aj jednoducho odmontovať, na niektorých ide o fixný prvok.
- Nastavenie veľkosti: Možnosť nastavenia veľkosti sa nachádza najmä na ležadlách s nosnosťou do 18 kilogramov. Jednoduchým „preskladaním“ jednotlivých častí sedadla ho môžete prispôsobiť postave dieťaťa. Tieto modely sa nazývajú aj ako rastúce.
Typ a tvar konštrukcie
Väčšina hojdacích ležadiel má konštrukciu pripomínajúcu hojdacie kreslo pre dospelých. Tá môže byť prepojená v jeden celok, niekedy však narazíte aj na sedadlo osadené na dvoch samostatných oblých – hojdacích nôžkach. Druhým typom konštrukcie je stojan v tvare kruhu, štvorca či obdĺžnika, ktorý je položený na zemi a sedadlo je upevnené iba zo spodnej časti, a to na 1, 2, alebo 3 držiakoch. Ďalšou možnosťou je konštrukcia v tvare trojnožky alebo písmená A, v ktorej je sedadlo zavesené. V tomto prípade sa nachádza, doslova, vo vzduchu.
Samozrejme, narazíte aj na desiatky iných konštrukcií a rôzne dizajnové riešenia. Niektoré ležadlá pripomínajú skôr kozmickú loď a niektoré sa nehojdajú ani náznakom. Modely s robustnejšou konštrukciou, ktorá je prepojená zo všetkých strán a stojí pevne na zemi, sú určite stabilnejšie. Rôzne dizajnové vychytávky a ležadlá stojace na jedinej tenkej nôžke, nemusia byť tou najbezpečnejšou voľbou, závisí to však najmä od konkrétneho modelu.
Typ a tvar sedadla
Sedadlo, teda tá časť, v ktorej bude dieťa sedieť či ležať, by malo byť ergonomicky tvarované. Operadlo musí byť dostatočne vysoké, minimálne tak, aby dieťaťu pohodlne podopieralo hlavičku. Plusom je možnosť jeho polohovania. Na niektorých modeloch sa nachádza aj odnímateľná opierka hlavy, ktorá je nápomocná pri úplne malých detičkách. Súčasťou lehátka môže byť tiež novorodenecká vložka. Tá je veľmi praktickým doplnkom, ktorý navyše zabezpečuje správne držanie tela u novorodencov.
Modely 3, 4 alebo 5 v 1 majú sedadlo, ktoré môžete preskladať na kolísku, hojdačku, ležadlo alebo stoličku na kŕmenie. Ide o drahšie ležadlá, ktoré však využijete počas dlhšej doby a hlavne pri viacerých činnostiach.
Materiál, dizajn a prevedenie
Konštrukcia lehátok je najčastejšie vyrobená z kovu alebo plastu, výnimočne však narazíte aj na drevené prevedenie. Prvé dva materiály sú jednoduchšie na údržbu, drevo je zas... jednoducho drevo. Dôležitejšia je však povrchová úprava sedadla. To prichádza do priameho kontaktu s dieťaťom, preto by malo byť zdraviu neškodné, príjemné, priedušné a skutočne jednoduché na údržbu.
Určite vám odporúčame modely s odnímateľným poťahom, ktorý je možné prať na čo najvyššom stupni. Z materiálov máte tradične na výber bavlnu a polyester, výnimočne narazíte aj na kožené či koženkové sedadlá.
Z hľadiska prevedenia je dobré siahnuť po modeloch, ktoré nemajú žiadne ostré hrany alebo miesta, v ktorých by si dieťa mohlo zaseknúť prst či celú ruku. Dizajn je veľmi individuálnym parametrom. Výber je však skutočne veľmi široký. Lehátka môžu byť ladené do tlmených farieb, niektoré sú však vyslovene „krikľavé“ a pestrofarebné. Modely v svetlých odtieňoch môžu byť trochu náročnejšie na údržbu, na tmavých je zas viditeľný každý fliačik od mlieka. V tomto smere si teda musíte výber zhodnotiť len vy sami.
Cena detských ležadiel
Lehátka, ktoré nedisponujú automatickým hojdaním či vibrovaním, stoja väčšinou okolo 30 až 40 eur. V podobnej cenovej kategórií sa nachádzajú aj niektoré základné modely s batériou, ktoré väčšinou nemajú interaktívne vlastnosti ako prehrávanie melódií či zvukov. Multifunkčné ležadlá nekúpite za menej ako 60 eur, niektoré však stoja aj viac ako 200. Čím viac funkcií, tým je ležadlo drahšie, preto by ste si mali premyslieť skutočne dobre, čo prednostne od tohto pomocníka očakávate.
Kde hľadať tie najlepšie detské ležadlá: Typy na obľúbené značky
Nákup sa vám pokúsime zjednodušiť aj malým prehľadom obľúbených a dostupných značiek i predajcov detských lehátok. Vybrali sme pre vás modely, ktoré patria k cenovo dostupnejším, ale i tie drahšie, ktoré nás zaujali nezvyčajným dizajnom, kvalitným spracovaním alebo množstvom funkcií.
Babybjörn ležadlá
Babybjörn ležadlá sú veľmi špecifické a dizajnové kúsky, ktoré nemajú žiadne z interaktívnych funkcií, dokonca sa na nich nenachádza ani hrazdička s hračkami, no i napriek tomu patria k tým drahším. Ich cena sa pohybuje od 100 do 200 eur. Ležadlá sú vybavené 3-bodovým pásom a majú nastaviteľné nôžky, vďaka ktorým môžete vysoké a pevné sedadlo polohovať. Deti sa v ležadlách Babybjörn môžu hojdať, avšak iba svojimi vlastnými pohybmi. Inak povedané, hojdanie nie je ich prednosťou. Tieto modely sú určené predovšetkým na krátkodobé „odloženie“, využijete ich taktiež pri kŕmení.
Dojčenské lehátka Fisher Price (do 18 kg)
Dojčenské ležadlá Fisher Price sme vybrali najmä kvôli ich vysokej nosnosti, až 18 kilogramov, a tiež nízkej cene. Môžete ich využívať do vyššieho veku dieťaťa, majú veľmi pekný a hravý dizajn, samozrejmosťou je hrazdička s množstvom hračiek. V ponuke tejto značky nájdete klasické modely za necelých 50 eur, vibračné ležadlá za veľmi priaznivú cenu (cca 40 eur) a taktiež pokrokovejšie kúsky s rôznymi interaktívnymi funkciami, ktoré stoja okolo 100 eur.
Hojdacie kresielka Ingenuity
Hojdacie kresielka Ingenuity patria k tým drahším. Ich cena sa začína na 50 a končí na 200 eurách. Sú príznačné množstvom funkcií, ako napr. polohovanie, vibrovanie, časovač, automatické hojdanie, nastavenie rýchlosti, kolotoč či prehrávanie melódií. Kresielka majú veľmi elegantný dizajn. Všetky modely sú vyhotovené v tlmených sivých alebo hnedých odtieňoch a patria k tým multifunkčným.
Detské lehátka Alza
Detské ležadlá Alza nie sú síce konkrétnou značkou, predajcu sme pre vás vybrali kvôli pomerne širokej ponuke, v ktorej sa nachádzajú aj všetky vyššie spomenuté modely. Okrem nich v Alze nájdete tiež značky SUN BABY, Kinderkraft a Joie. Ceny Alza detských ležadiel sa pohybujú v rozmedzí od 40 do 200 eur.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Od akého veku je používanie ležadla vhodné a dokážete vaše dieťa vychovať aj bez neho? Na niekoľko častých otázok, ktoré zaujímajú mnohých spotrebiteľov, vám odpovieme v nasledujúcich riadkoch.
Od akého veku dieťaťa je možné využívať lehátko?
Je lehátko nevyhnutnou súčasťou detskej výbavy?
Je rozumné kupovať detské lehátko z „druhej ruky“?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Dátum poslednej aktualizácie: 23.07.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Máme Babymoov Swing a sme s ním spokojní. Hojdačka / ležadlo je vhodné pre deti od narodenia až do maximálnych 9 kilogramov. Ponúka až päť rýchlostí hojdania s možnosťou času na 8, 15 a 30 minút. Oceňujem, že prehráva osem melódií a hlasitosť sa dá pekne upraviť. Je vybavená mäkkým a odnímateľnými podhlavníčkom. Nechýba 5-bodový bezpečnostný pás a odnímateľná hrazda s troma závesnými hračkami. Polohovať je možné do dvoch pozícií.
Kinderkraft 5v1 Unimo má skvelú ľahkú konštrukciu, má viacero využití a rôzne polohy. Páči sa mi aj dizajn, ale vŕzga dosť, čo mi vadí. Pozor si treba dať aj na manipuláciu, pretože konštrukcia je príliš ľahká a krehká, takže pozor, aby ste niečo nezlomili. Na prenos je super a top funkcia je polosed. Materiály sú šikovné a dajú sa ľahko oprať.
Jediné miesto, kde nám dieťa vydrží nejakú dobu samé, je ležadlo BabyBjörn. Konštrukcia je skladná a vhodná na prevážanie. Škoda, že ležadlo je len do 9 kg, neviem, kam dám dieťa potom. :-) Kúpu odporúčam, je to dobrá pomôcka, pri ktorej si rodičia môžu na chvíľku oddýchnuť.