Garmin HRM-Tri hrudný pás – recenzia, skúsenosti
Obsah recenzie: + Zobraziť obsah článku
(73.2%)
Český výrobca Garmin športovcom ponúka snímač tepovej frekvencie Garmin HRM-Tri, ktorý je špeciálne navrhnutý pre vytrvalostný triatlon. Jeho najväčšou výhodou je schopnosť fungovať na súši i vo vode. Merať dokáže tep za pomoci elektrického senzora pri plávaní, bicyklovaní i pri samotnom behu. Vybavený je i akcelerometrom a okrem merania srdcového tepu je schopný vyhodnocovať i parametre behu – kadencia, doba kontaktu nohy so zemou... Popruh je nastaviteľný pre maximálny komfort a zadná strana hrudného pásu ako i modulu je protišmyková.
Počas športového výkonu je schopný zaznamenávať až 20 hodín tréningu do svojej internej pamäte. Namerané hodnoty dokáže za pomoci technológie ANT+ prenášať do kompatibilných športových hodiniek. Vďaka internej pamäti dokáže údaje vyhodnocovať aj mimo reálneho času používania. Prístroj takisto disponuje kritickými zónami od 1 až po 5, pri ich prekročení vás upozorní akustickým signálom. Zdrojom energie je ľahko vymeniteľná batéria typu CR2032. Životnosť batérie je približne 10 mesiacov.
Univerzálne využitie
Garmin v tomto segmente rozhodne patrí medzi pokrokových „hráčov“. Dokazuje to i modelom Garmin HRM-Tri. A prečo práve Tri? Pretože je určený primárne pre tri športové aktivity alebo preto, že je určený pre triatlon. Oba varianty sú v zásade správne a práve v tom tkvie samotná univerzálnosť tohto hrudného pásu. Používať ho totiž môžete okrem behu či bicyklovania aj vo vode pri plávaní.
Samotný pás je totiž vodotesný a nehrozí teda žiadne poškodenie. My sme mali Garmin HRM-Tri spárovaný so športtesterom Garmin Fenix 5. Počas času, keď sme boli vo vode, sa hodnota tepu na smarthodinkách neukazovala, no keďže je tento model vybavený internou pamäťou a dokáže zaznamenávať až 20 hodín tréningu, po vynorení sa z vody sa načítali všetky hodnoty do niekoľkých sekúnd. Zdrojom energie Garmin HRM-Tri je klasická batéria CR2032, ktorá je vymeniteľná, výdrž je výrobcom udávaná na zhruba 10 mesiacov.
Nie je to však všetko, čo tento hrudný pás dokáže. Vo vode sa cíti ako doma, no rovnako tak disponuje i špecifickou funkciou, týkajúcou sa dynamiky behu. Okrem samotného srdcového tepu a mimochodom aj kritických tepových zón od 1 po 5, dokáže zaznamenávať i iné metriky. Napríklad počet krokov za minútu, dĺžku kroku alebo čas kontaktu so zemou pri každom kroku, práve preto je tu i funkcia akcelerometra.
Presnosť a komfort
Kvalita merania srdcového tepu i ďalších sprievodných parametrov tkvie v elektrickom snímači. Senzor Garmin HRM Tri je elektrický, vďaka čomu je neustále v kontakte s pokožkou a vďaka tomu dokáže veľmi presne a hodnoverne snímať jednotlivé údaje. Samozrejme, s miernou odchýlkou pulzu i ostatných parametrov je nutné rátať. Týka sa to takisto i plávania či cyklistiky. Sledovaním tepových zón, ktoré sme spomenuli vyššie, však môžete svoj tréning vskutku kvalitne optimalizovať. Navyše, ak istú hodnotu tepovej frekvencie prekročíte, senzor vás upozorní vibrovaním a akustickým signálom (v spojení s hodinkami).
Počas nášho testu nás Garmin HRM-Tri potešil aj jednoduchosťou a komfortom počas používania. Hrudný pás je nastaviteľný a problém s jeho upevnením nebudú mať ani ľudia so širším hrudným košom. Veľmi dobre drží na pokožke a nezošmykuje sa, čo veľmi oceňujeme, je práve protišmyková úprava samotného pásu. Protišmykovú úpravu má i samotný modul. Celkovo pôsobí hrudný pás kvalitným a trvácnym dojmom.
Obmedzená kompatibilita
Azda jedinou technickou chybičkou je kompatibilita. Hrudný pás spolupracuje s viacerými fitness zariadeniami, no primárne je kompatibilný so športtestermi Garmin Forerunner 920XT, Garmin Fenix 3, Fenix 5 alebo Garmin Epix či Garmin Forerunner 935. Z toho vám správne vychádza, že model Garmin HRM-Tri nie je kompatibilný so žiadnym smartfónom a nepodporuje ani žiadne mobilné aplikácie. Nemá totiž Bluetooth protokol. Prenos dát je zabezpečený ANT+ pripojením. Inteligentné zariadenie tento signál vyhľadá, pripojí sa a následne údaje možno čítať. Vzhľadom na cenu, ktorá sa preklápa cez hranicu 100 eur, by Bluetooth pripojenie určite neurazilo.
Skúsenosti a recenzie
Hrudný pás Garmin HRM-Tri sa teší zo strany používateľov dobrým recenziám. Páči sa im všestranné využitie produktu, ale aj jeho presnosť. Pás je podľa nich príjemný na dotyk a ľahký, jeho nosenie je teda veľmi komfortné. Mínusom je vyššia cena a chýbajúci manuál v slovenčine alebo aspoň v češtine.
Záverečné hodnotenie
Univerzálny hrudný pás Garmin HRM-Tri je určený pre profesionálnych alebo rekreačných športovcov. Samotný hrudný pás je určený pre triatlon. Je možné ho teda okrem behu či bicyklovania použiť i pod vodou a pri vodných športoch – plávanie. Konštrukcia je vodotesná. Zariadenie disponuje i integrovanou pamäťou pre viac ako 20 hodín tréningu. Zdrojom je vymeniteľná batéria CR2032. Hrudný pás nie je kompatibilný so žiadnym smartfónom, využíva pripojenie ANT+ a kompatibilný je s viacerými športtestermi a inteligentnými hodinkami. Okrem merania srdcového tepu, možno monitorovať pri behu i jeho dynamiku – dĺžka krokov, doba kontaktu chodidla so zemou či kadenciu behu. Hrudný pás sleduje i kritické tepové zóny, pri ktorých vás upozorní vibrovaním a akustickým signálom.
Hrudný pás je z príjemného materiálu a má protišmykovú úpravu. Takisto je možné hrudný pás nastaviť podľa potreby. Vhodný je aj pre ľudí so širším hrudným košom. Elektrický senzor sprostredkúva veľmi presné údaje s miernou odchýlkou predovšetkým počas plávania. Prenos dát je v tomto prípade oneskorený. Jeho univerzálne využitie ho však v rámci konkurencie stavia do silnej pozície. O niečo menej sympatická v porovnaní s konkurenciou je už samotná cena. Napriek tomu je pre športovcov Garmin HRM-Tri veľmi solídnou voľbou.
Dátum publikovania: 05.10.2020

Najlepšie hrudné pásy 2025 – recenzie, test, porovnanie
Aktívny pohyb je v 21. storočí dôležitejší ako v minulosti. Sedavý spôsob života by nebol problémom, ak by bol vyvážený s dostatočným množstvom pohybu. Behanie, bicyklovanie, posilňovanie, plávanie, tenis či iné individuálne alebo kolektívne športy, pri ktorých dochádza k fyzickej aktivite. Svoje telo je potrebné pozorne sledovať, či ste profesionálny alebo rekreačný športovec. Skvelým... Prečítať článok
Komentáre Pridať komentár

06/11/2022 19:49Ziadne akusticke upozornenie ten pas nema. Ani vybrovanie. To robia pripojene hodinky podla nastavenie. Bez ohladu na to, ci tep meria hrudny pas alebo opticky senzor.