Najlepšie cestovné žehličky 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie cestovné žehličky
- Cestovné žehličky – recenzie
- Electrolux EDBT 800
- Camry CR 5024
- Rowenta DA1511F1
- Ako vybrať malú cestovnú žehličku
- Typy cestovných žehličiek
- Najdôležitejšie parametre
- Žehliaca plocha
- Trvalý parný výkon
- Parný ráz
- Objem nádržky na vodu
- Napájanie
- Príkon a výkon
- Rozmery, hmotnosť, dizajn a prevedenie
- Praktické funkcie a doplnky
- Ako predĺžiť životnosť cestovnej žehličky
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- ETA Leila 0271 90000
- Sencor SSI 1010GR
Cestovné žehličky sú úplne normálne žehličky, ktoré disponujú rovnakými funkciami ako tie klasické. Samozrejme, v závislosti od konkrétneho typu či značky. V porovnaní s nimi sú však podstatne menšie a ľahšie, majú nižší príkon, a teda i výkon, menšiu nádobku na vodu a zväčša i menej funkcií. Inak povedané, sú stvorené na cesty.
Ak si plánujete takýto kúsok zaobstarať, poradíme vám ako na to.
Najlepšie cestovné žehličky
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
ETA Sophia 1271 90000 ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Electrolux EDBT 800 ✔ NAJPREDÁVANEJŠIE | Zobraziť produkt | |
Sencor SSI 1050 ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt | |
Ariete 6246 ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt | |
Teesa TSA 2012 ✔ NÁŠ TIP | Zobraziť produkt |
Cestovné žehličky – recenzie
Aby sme vám vaše cesty spríjemnili čo najviac, pripravili sme si pre vás recenzie cestovných žehličiek dostupných na našom trhu. A aby sme ulahodili všetkým z vás, vybrali sme pre vás modely z každej cenovej kategórie.
Ako vybrať malú cestovnú žehličku
Funkcie a vlastnosti cestovných žehličiek sa nijako zásadne nelíšia od tých, ktoré by ste si mali všímať pri kúpe klasickej žehličky do domácnosti. Rozdiel spočíva najmä v tom, že cestovnú žehličku budete využívať mimo domova, preto musí byť kompaktná, no zároveň dostatočne výkonná. Pri výbere by ste sa preto mali orientovať hlavne na základe nasledujúcich parametrov.
Typy cestovných žehličiek
Suchá, naparovacia, klasická či žehlička, ktorá pripomína pomôcku na úpravu vlasov? To je otázka. Úplne prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť na ceste ku kúpe vašej novej cestovnej žehličky, je výber toho správneho typu. Niekomu môže vyhovovať stará dobrá klasika, teda modely bez zásobníka na vodu, niekto zas ani nepotrebuje žehličku, ale skôr cestovný naparovač.
Suché cestovné žehličky
Suché žehličky, a to bez rozdielu toho, či ide o cestovný alebo klasický model na domáce použitie, sú dnes už vo všeobecnosti považované za retro kúsky. Hovoríme o veľmi jednoduchých zariadeniach s rukoväťou, jediným ovládacím kolieskom na nastavenie teploty a žehliacou plochou bez otvorov. Suché žehličky sú veľmi lacné, majú podstatne nižšiu hmotnosť, pretože sa v nich nenachádza nádržka na vodu, a nevyžadujú si takmer žiadnu údržbu.
Dá sa povedať, že na klasickú suchú žehličku dnes natrafíte skôr zriedka. Cestovné modely sú však výnimkou. Nízka hmotnosť a jednoduchosť ovládania, to sú pri cestovaní nenahraditeľné výhody. Naopak, najväčšou nevýhodou suchých žehličiek je, že neviete presne regulovať ich teplotu, resp. nahrievajú sa rýchlejšie a na závratné teploty, preto je s nimi omnoho jednoduchšie „prepáliť“ bielizeň. Ak teda potrebujete žehliť hlavne oblečenie z jemných materiálov, suchá žehlička pre vás nie je vhodná. Rovnako tak s ňou nemusí byť jednoduché vyžehliť ani extrémne pokrčené oblečenie.
Naparovacie cestovné žehličky
Naparovacie žehličky patria k najvyužívanejším typom žehličiek vôbec. Preto na ne natrafíte najčastejšie aj v kategórií tých cestovných. Naparovacia žehlička má v porovnaní s tou suchou viac častí a komplikovanejšiu konštrukciu (ide najmä o nádobku s vodou a časti, ktoré sa starajú o generovanie horúcej pary). Na žehliacej ploche musia byť navyše prítomné otvory, cez ktoré vychádza para. Z tohto dôvodu sú naparovacie modely o niečo ťažšie, drahšie a náročnejšie na údržbu.
Nevyvrátiteľnou výhodou naparovacích cestovných žehličiek je plynulá a veľmi presná regulácia teploty počas žehlenia a, samozrejme, horúca para, ktorá celý proces podstatne zjednodušuje. Pri naparovacích žehličkách navyše existuje omnoho menšie riziko, že oblečenie nechtiac prepálite.
Cestovný naparovač bielizne
Naparovače bielizne sú vo svete pomôcok na žehlenie ešte stále novinkou, no i napriek tomu existujú aj ich cestovné verzie. Naparovače sú vhodné hlavne na rýchle žehlenie bielizne z jemnej látky, ktorá nie je extrémne pokrčená. Bielizeň v podstate nevyžehlia, ale iba osviežia – ideálne na oblečenie, ktoré ste práve vytiahli z kufra, nemyslíte?
Plusom je taktiež to, že po ruke nemusíte mať žiadnu žehliacu dosku alebo inú rovnú a pevnú plochu. Oblečenie stačí zavesiť na vešiak alebo prehodiť cez rám dverí. Nevýhodou cestovných naparovačov, teda okrem faktu, že s nimi nedáte dokopy tričko, ktoré ste si zabalili v extra zhúžvanom stave, je ich vyššia cena.
Mini cestovné žehličky alias žehličky na vlasy
Na trhu sú dostupné aj špeciálne cestovné žehličky, ktoré na prvý pohľad pripomínajú širšiu žehličku na vlasy. Nemajú presný názov, takže takýto opis vám bude musieť stačiť. Väčšinou sú vybavené aj integrovanou nádobkou na vodu (sú naparovacie) a majú rozmery okolo 30 x 10 až 15 cm. Pri niektorých modeloch nájdete aj špeciálne textilné protektory. Určite s nimi nevyžehlíte tony bielizne, na druhej strane nepotrebujete mať po ruke žehliacu dosku. Oblečenie do nich „zacvaknete“, takže ho môžete žehliť podobne ako s naparovačom.
Najdôležitejšie parametre
Žehliaca plocha, príkon, spôsob napájania, objem nádržky na vodu, funkcie, parný výkon a ráz. To sú v skratke tie najdôležitejšie parametre, na ktoré by ste mali pozerať pri výbere cestovnej žehličky. Ako sme si povedali na začiatku, vlastnosti cestovných modelov sa v prazáklade nelíšia od tých na domáce použitie. Na cestách však oceníte niečo iné ako pri žehlení ton bielizne v pohodlí obývačky. Výber cestovných žehličiek je preto predsa len trochu odlišný.
Žehliaca plocha
Žehliaca plocha je tá časť žehličky, ktorá prichádza do priameho kontaktu s bielizňou. Preto ide o veľmi dôležitý parameter. Pri cestovných žehličkách by ste sa mali sústrediť na materiál, jej rozmery i tvar a taktiež na rozmiestnenie a počet parných otvorov.
Materiál žehliacej plochy
Žehliaca plocha môže byť vyrobená z nerezovej ocele alebo keramiky. Treťou možnosťou sú takzvané eloxované plochy, na ktorých sa nachádza špeciálny povlak.
Nehrdzavejúca oceľ
Nehrdzavejúca oceľ je náchylnejšia na poškriabanie. Ryhy sa následne zanášajú, môžu zhrdzavieť a poškodiť bielizeň. Asi najväčšou nevýhodou nehrdzavejúcej ocele je jej nadmerné nahrievanie a zároveň pomalšia reakcia na zníženie teploty, čo je nebezpečné hlavne pri žehlení jemných materiálov (napr. hodváb). Túto negatívnu vlastnosť však oceníte pri žehlení hrubých a extrémne pokrčených látok. Výhodou nehrdzavejúcej ocele je nižšia cena, dobrý sklz a extrémne rýchle nahrievanie.
Keramika
Keramika je vo všeobecnosti považovaná za lepšiu voľbu. Tento materiál má výborné kĺzavé vlastnosti, je odolný proti poškriabaniu, neprehrieva sa a dobre reaguje na zmeny teploty. S keramickou žehliacou plochou môžete navyše bez obáv žehliť aj jemné materiály. Jediným problémom je pomalšie nahrievanie v začiatku žehlenia.
Žehliaca plocha s eloxovaným povlakom
Eloxovaný povlak spôsobuje to, že žehliaca plocha žehličky získa omnoho lepšie vlastnosti vrátane väčšej odolnosti voči poškriabaniu. S takýmito modelmi môžete bez obáv prechádzať aj priamo cez gombíky či kovové zipsy. Eloxácia povrchu navyše stojí za jeho dlhšou životnosťou a zvyšuje jeho odolnosť voči korózii.
Žehličky s eloxovaným povlakom zvyknú byť pomerne ľahké a majú výbornú kĺzavosť po všetkých typoch materiálov. Tento povrch je nelepivý, takže ním môžete žehliť aj skutočne jemné materiály.
Rozmery a tvar žehliacej plochy
Žehliaca plocha na cestovných žehličkách je vždy pomerne malá. Tento parameter však nemáte ako ovplyvniť, keďže hlavnou podstatou cestovných žehličiek sú ich kompaktné rozmery. Tvar žehliacej plochy? To už je niečo iné.
- Rovná plocha: Ide o klasiku, ktorou nič nepokazíte, na druhej strane vám neposkytne ani žiaden extra zážitok zo žehlenia... teda, ak sa to vôbec dá.
- 3D plocha: Ide o žehliacu plochu so zrezanými stenami a zaoblenými okrajmi. Na prvý pohľad pripomína tvar snowboardu a stojí za jednoduchším manévrovaním so žehličkou.
Parné otvory: usporiadanie a počet
Z parných otvorov počas žehlenia vychádza para, ktorá celý proces podstatne uľahčuje. Prvým dôležitým údajom je počet parných otvorov. Čím viac ich je, tým lepšie. Na kvalitných klasických žehličkách by sa malo nachádzať aspoň 50 otvorov. Keďže tie cestovné majú podstatne menšie rozmery, za postačujúci počet sa dá považovať cca 20 – 25 parných otvorov.
Dôležité, ak nie dôležitejšie, je však aj ich rozmiestnenie. Hlavne na lacných cestovných žehličkách sú parné otvory „zhromaždené“ iba v strede žehliacej plochy. Lepším riešením je usporiadanie v niekoľkých zónach, ktoré pokryjú celú plochu. Príjemným bonusom sú otvory na špičke, vďaka ktorým môžete horúcu paru využiť aj pri žehlení ťažko dostupných miest (goliere, volániky, oblasti okolo gombíkov atď.).
Trvalý parný výkon
Tento parameter je dôležitý, logicky, len pri parných žehličkách. Trvalý parný výkon hovorí o tom, koľko pary daná žehlička generuje za minútu nepretržite, teda počas celej doby žehlenia. Cestovné žehličky disponujú trvalým parným výkonom od 10 do 30 g/min. Určite vám odporúčame siahnuť po modeli s čo najvyšším parným výkonom. Pre lepšiu predstavu, trvalý parný výkon klasickej, priemerne kvalitnej žehličky je cca 50 g/min.
Parný ráz
Parný ráz, úder alebo tzv. šok je schopnosť žehličky po stlačení príslušného tlačidla vyprodukovať veľké množstvo pary v jednom momente. Táto funkcia je nápomocná pri žehlení skutočne pokrkvanej bielizne či záhybov a taktiež pri vertikálnom naparovaní.
V prvom rade si všimnite, či vami vybraná cestovná žehlička vôbec touto možnosťou disponuje. V rade druhom si všimnite údaj o výkone parného rázu. Aj v tomto prípade platí, že čím vyšší ráz, tým efektívnejšie žehlenie. Drvivá väčšina cestovných žehličiek disponuje parným rázom 40 až 50 g/min. Pre porovnanie, klasická kvalitná žehlička na domáce použitie dokáže za minútu vyprodukovať až 220 g pary (220 g/min.).
Objem nádržky na vodu
Žehličky na domáce použitie sú väčšinou vybavené nádržkou s objemom okolo 200 až 300 ml. Nádobky v tých cestovných majú objem od 30 do 100 ml. Pamätajte, že väčšia nádobka stojí i za vyššou hmotnosťou a väčšími rozmermi žehličky, čo sa odrazí na jej horšej skladnosti. Pre 1 osobu, ktorá chce na dovolenke či pracovnej ceste iba občasne vyžehliť košeľu, tričko, alebo nohavice, je pritom nádobka s objemom okolo 30 až 40 ml úplne postačujúca.
Napájanie
Napájanie je pri cestovných žehličkách hotová veda. OK, nie je to až také komplikované, len dôležitejšie ako pri nákupe iných elektrospotrebičov. Na výber máte 2 typy žehličiek, a to tie s káblom alebo bez neho.
Cestovné žehličky s káblom
- ide o najčastejšie a zároveň lacnejšie riešenie
- nevýhodou je, že kábel je pri všetkých elektrospotrebičoch trochu obmedzujúci
- výhodou je možnosť nepretržitej prevádzky
- všimnite si údaj o dĺžke kábla, pri cestovných žehličkách zvykne mať 1,9 m, čo je zároveň postačujúce
- najlepším riešením je kábel s kĺbom, ktorý sa môže otáčať v 360 ° uhle
Bezdrôtové cestovné žehličky
Súčasťou bezdrôtových žehličiek je akumulátor a nabíjacia stanica, ktorú pripojíte do elektrickej zásuvky. Zároveň spĺňa úlohu stojana, v ktorom sa žehlička priebežne nabíja. Nepochybnou výhodou tohto riešenia je jednoduchá manipulácia, nevýhodou vyššia cena.
Duálne nastavenie napätia
Všetky žehličky na domáce použitie, ktoré si kúpite u našich slovenských predajcov, pracujú pri klasickom európskom napätí 220 – 240 V a frekvencii 50 Hz, ktoré prúdi v našich slovenských zásuvkách. Keď sa však vyberiete do inej krajiny, môžete natrafiť na zásuvky s napätím 110 – 127 V a frekvenciou 60 Hz. Takže, ak nemáte jasno v tom, kde presne pôjdete na dovolenku budúci rok, zaobstarajte si cestovnú žehličku s duálnym nastavením napätia.
S napätím a frekvenciou súvisí aj typ zásuvky a zástrčky. Na Slovensku využívame hlavne zásuvky typu C, D, E a F. Rovnaké je to aj v takmer celom zvyšku Európy. Avšak tam, kde v zásuvkách „prúdi“ prúd s napätím 110 – 127 V/60 Hz, sa stretnete hlavne so zásuvkami typu A a B (2 podlhovasté a úzke vstupy). Ak daná cestovná žehlička disponuje funkciou duálneho nastavenia napätia, mali by ste k nej automaticky dostať aj redukciu, ktorá sa „nainštaluje“ do zásuvky.
Príkon a výkon
Príkon vplýva na výkon žehličky, teda na rýchlosť jej nahrievania a maximálnu teplotu, na ktorú sa dokáže „rozžhaviť“. Opäť začneme tak trochu z druhej strany. Priemerné žehličky, ktoré používame v domácnostiach, majú príkon v rozmedzí od cca 1 500 do 2 200 W. Tie cestovné sú podstatne „slabšie“. Ich príkon dosahuje maximálne niečo okolo 1 200 W. Akousi klasikou sú však skôr modely s príkonom 800 W. Bohužiaľ, ani v tomto prípade nemáte veľmi na výber.
Rozmery, hmotnosť, dizajn a prevedenie
Cestovné žehličky sú podstatne menšie, čo je ich hlavnou podstatou. Tradične majú okolo 23 x 10 x 11 či 26 x 11 x 12 cm. Sem-tam však narazíte aj na skutočne mini cestovné žehličky s rozmermi cca 18 x 6 x 7 cm. Nezabudnite, že menšie žehličky sú kompaktnejšie, no majú menšiu nádobku na vodu a zväčša i slabší výkon.
Hmotnosť cestovných žehličiek sa pohybuje v rozmedzí od 500 do 800 g. Na váhu žehličky myslite najmä preto, že pri cestovaní leteckou dopravou je hmotnosť batožiny limitovaná. Inak povedané, ľahší model je určite lepší model.
Dizajn cestovných žehličiek sa od toho, s ktorým sa stretnete pri tých klasických, nijako nelíši. Rozdielny je najmä jeden detail, a to ich rukoväť, ktorá sa dá väčšinou zložiť a uzamknúť. Najlepšou voľbou sú nepochybne žehličky s ergonomicky tvarovanou rukoväťou.
Praktické funkcie a doplnky
- Funkcia Anti-Drip: Zabraňuje tomu, aby zo žehličky kvapkala voda. Funkcia Anti-Drip sa zapne automaticky pri žehlení na najnižších stupňoch.
- Automatické vypnutie: Keď zabudnete žehličku vytiahnuť zo zásuvky alebo si pri žehlení iba dáte dlhšiu pauzu, automaticky sa vypne.
- Samočistenie: Vďaka tejto funkcii sa nemusíte trápiť s pravidelným odvápňovaním žehličky.
- Režim suchého a parného žehlenia: Na niektorých žehličkách máte možnosť výberu z 2 režimov, teda suchého alebo parného žehlenia.
- Regulácia teploty: Táto funkcia by sa mala nachádzať na každej cestovnej žehličke. Ak však siahnete po kúsku z e-shopu s extrémne lacným čínskym tovarom, môže sa stať, že teplotu na žehličke nebudete môcť regulovať. Čím väčším teplotným rozsahom žehlička disponuje, tým lepšie.
- Funkcia automatickej regulácie pary: Žehlička priebežne reguluje intenzitu generovanej pary, a to v závislosti od nastavenia teploty.
- Vertikálne naparovanie: Ak daná žehlička disponuje možnosťou vertikálneho naparovania, znamená to, že s ňou môžete pracovať aj vo zvislej polohe. Vertikálne naparovanie slúži na rýchle „oživenie“ málo pokrčenej bielizne, ktorú stačí zavesiť na vešiak.
- Svetelná kontrolka nahrievania: Upozorní vás, keď sa žehlička nahreje na vami stanovenú teplotu.
- Textilné protektory: Ide o ochranné kryty, ktoré sa nasadia na žehliacu plochu, takže na žehličke môžete nastaviť „plný výkon“ aj pri žehlení jemných materiálov. Najčastejšie sa stretnete s 2 typmi protektorov, univerzálnymi a soft, ktoré slúžia na ochranu tej najjemnejšej bielizne.
Ako predĺžiť životnosť cestovnej žehličky
Cestovnú žehličku budete nosiť v kufroch, neraz s ňou omylom niekde ťuknete a navyše, nebudete ju požívať tak často ako tú v domácnosti. Preto nie je vôbec ťažké žehličke omylom skrátiť životnosť. Ak sa budete držať nasledujúcich rád, nemusíte mať obavy, že sa vaša cestovná žehlička nedožije ani konca záruky.
- Pri cestovaní žehličku skladujte v mäkkom obale, ktorý zabráni jej „obúchaniu“
- Doma, ale i vtedy, keď dôjdete do cieľa vašej cesty, žehličku vyberte z obalu a skladujte ju vo vertikálnej polohe, najlepšie chránenú pred vlhkosťou a prachom
- Rôzne druhy látky žehlite na takej teplote, akú odporúča výrobca
- Usádzanie vodného kameňa spomalíte tak, že budete používať destilovanú vodu, ktorú po každom žehlení z nádržky vylejete
- Ak sa v žehličke i tak usadí vodný kameň, odvápnite ju
- Ak sa čokoľvek pripáli na žehliacu plochu alebo sa zanesie vodným kameňom, čo najskôr ju vyčistite
- Pri žehlení sa snažte zbytočne neprechádzať po ostrých častiach bielizne (kovové zipsy, gombíky), ak by sa vám predsa len podarilo žehliacu plochu poškriabať, pokúste sa ju čo najskôr „opraviť“
Ako odvápniť cestovnú žehličku
Na dovolenke či pracovnej ceste nemusíte mať destilovanú vodu stále po ruke, takže odvápnenie vašej cestovnej žehličky sa jedného dňa stane nevyhnutnosťou. Vodný kameň sa usádza vo vnútri žehličky. Von sa dostáva cez parné otvory pri jej nahriatí. No a to je problém, keďže vodný kameň dokáže oblečenie celkom nepekne zašpiniť. Nemajte obavy, odvápňovanie je hračka.
- Zmiešajte 8 % kuchynský ocot s destilovanou vodou v pomere 1:1
- Roztok nalejte do nádržky na vodu
- Nechajte ho niekoľko minút pôsobiť
- Zapnite žehličku, nechajte ju nahriať a následne naparovať cca 1 – 2 min.
- Roztok z nádržky vylejte a niekoľkokrát ju prepláchnite čistou vodou
Ako vyčistiť žehliacu plochu na cestovnej žehličke
Na žehliacu plochu sa môže priškvariť kúsok látky, i keď na modeloch s nepriľnavým povrchom ide skôr o výnimočnú nehodu. Ďalším problémom je stvrdnutý vodný kameň, ktorý môže upchať aj parné otvory. Týchto problémov sa zbavíte pomocou dôkladného vyčistenia žehliacej plochy.
Prvým spôsobom je použitie špeciálneho spreja (napr. Hama Xavas) alebo čistiacej tyčinky na žehličky (napr. Nedis). Samozrejme, môžete siahnuť aj po niektorom z populárnych domácich trikov. Musíme vás však upozorniť, že väčšina výrobcov žehličiek ich vyslovene zakazuje. Preto si pre istotu vopred prečítajte návod.
- Na vyčistenie žehliacej plochy môžete použiť obyčajný ocot alebo zubnú pastu
- Účinný je taktiež roztok pripravený z kuchynskej soli a vody alebo sódy bikarbóny a vody
- Ak vodný kameň upchal parné otvory, na ich vyčistenie použite vatovú ušnú tyčinku namočenú v octe
- Ak sa na žehliacej ploche nachádza extrémne silná pripálenina alebo priškvarený vodný kameň, nechajte ju „odmočiť“ v octe – nalejte ho do plytkej, dostatočne veľkej nádoby a žehliacu plochu ponorte do octu
Ako sa zbaviť škrabancov na žehliacej ploche
Áno, aj to sa dá, do tohto procesu sa však určite nepúšťajte v čase, keď je žehlička v záručnej dobe. Keď budete opatrní a použijete správne pomôcky, existuje len malá šanca, že žehliacu plochu poškodíte. Ak by však k tomu náhodou došlo, predajca by vám záruku pravdepodobne neuznal.
- Budete potrebovať uterák a brúsny papier s jemným zrnom (120) na nehrdzavejúcu oceľ
- Ak máte naparovaciu žehličku, z nádržky vylejte vodu
- Na rovnú a pevnú podložku rozprestrite uterák
- Položte naň žehličku (žehliacou plochou smerom nadol)
- Medzi uterák a žehličku vsuňte brúsny papier
- Teraz žehličku pomaly potiahnite – pozor, vždy iba jedným smerom
- Tento proces zopakujte asi 3-krát
- Nakoniec pretrite žehličku čistou handričkou
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
No a na záver sme si pre vás pripravili zopár otázok s odpoveďami, na ktoré sa spotrebitelia pýtajú pomerne často. Prezradíme vám, koľko cestovné žehličky stoja, či sú vhodné na domáce používanie a kde ich kúpiť.
Môžem používať cestovnú žehličku namiesto tej klasickej „domácej“?
Aká je cena cestovných žehličiek?
Kde kúpiť cestovnú žehličku?
Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji
Zoznam článkov
Zanesená parná žehlička od vodného kameňa či pripálenín: Vyčistiť octom, sódou alebo vymeniť?
Žehlenie patrí v mnohých domácnostiach k málo obľúbeným aktivitám. O to menej obľúbenejšie je čistenie samotnej žehličky, na ktoré sa veľakrát zmôžeme až vtedy, keď je povrch teflónovej žehličky pripálený alebo je parná žehlička zanesená vodným kameňom. Tieto znečistenia sú nepríjemné,... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Žehlička Electrolux EDBT 800 je fakt šikovná, je malá, ľahká a taká akurát do ruky, ideálna na cestovanie a super je tiež možnosť sklopiť si rúčku. Dobre žehlí aj naparuje, takže za mňa super. Ak veľa cestujete alebo si potrebujete len sem tam ožehliť zopár vecí, budete z nej nadšení. Cena je tiež fajn.
Žehlička ECG NZ 210 je skladná a vhodná na cestovanie, zvolila som si ju na občasné žehlenie nenáročných kúskov šatníka. Dobre funguje s naparovaním aj bez neho. Má pekný dizajn a za tú cenu ju odporúčam.
Sencor SSI 1010GR je malá a skladná žehlička s dostatočným výkonom pre rýchle prežehlenie na cestách. Ja ju využívam aj ako pomôcku pri šití na prežehlenie švov. Plusom je keramická žehliaca plocha aj možnosť naparovania. Na cesty je to super a za tú cenu kúpu neľutujem.
Kedže som často na pracovných cestách, hľadala som šikovnú cestovnú žehličku za prijateľnú cenu. Zvolila som model ETA 0271, pretože mal dobrú cenu a kompaktné rozmery podľa mojich predstáv. So žehličkou sa pohodlne žehlí a jej výsledky sú až prekvapivo výborné. Oceňujem keramickú plochu, žiadne prichytávanie o látku, dostatočné množstvo otvorov na paru či možnosť používania aj doma. Žehlička splnila moje očakávanie, preto ju odporúčam každému, kto potrebuje žehliť mimo domu, alebo každému, kto hľadá do domácnosti malú a šikovnú žehličku za prijateľnú cenu.