Najlepšie boxovacie vrecia 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie boxovacie vrecia
- Boxovacie vrecia – recenzie
- Katsudo 90 x 30 cm
- Sulov boxovacia hruška
- Bushido DBX ARS-1152M
- Sulov Artific 120 x 40 cm
- Master 120 cm
- Zdravotné benefity pohybu s boxovacím vrecom
- Ako si vybrať boxovacie vrece
- Typy boxovacích vriec
- Ako vybrať vhodný materiál boxovacieho vreca
- Naplnené verzus plniace boxovacie vrecia
- Ako vybrať vhodnú náplň do boxovacieho vreca
- Ako si vybrať správnu veľkosť, výšku a hmotnosť boxovacieho vreca
- Ako upevniť závesné boxovacie vrece
- Ako vybrať detské boxovacie vrece
- Ako si vyrobiť boxovacie vrece
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Klarfit Maxxmma C
- Klarfit Big Punch
- SportKO Leather 35 x 110 cm
- Outshock 850
MMA sa stáva pomaly, ale isto populárne takmer rovnako ako futbal a tradičný box predbehlo už dávno. UFC fighteri zapĺňajú „stránky“ YouTube, živé prenosy medzinárodných zápasov môžeme sledovať aj s live českým štúdiom a Conor McGregor sa stal novodobým idolom mladých chlapcov i dievčat. Ak ste i vy prepadli tomuto ošiaľu, možno uvažujete nad skutočným tréningom. No a na ten potrebujete príslušné pomôcky, najmä boxovacie vrece.
Poradíme vám, ako vybrať také, ktoré bude ideálne pre vás.
Najlepšie boxovacie vrecia
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
DBX Bushido GymPro ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Retro My Hood ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt | |
Outshock 500 ✔ DNES V AKCII | Zobraziť produkt | |
Bushido 160 cm ✔ NÁŠ TIP | Zobraziť produkt | |
Katsudo 150 x 35 cm ✔ DOBRÉ RECENZIE | Zobraziť produkt |
Boxovacie vrecia – recenzie
Orientovať sa iba podľa váhy, materiálov a jednotlivých typov boxovacích vriec nemusí byť pre úplného laika postačujúce. Ak by vám náš návod na výber vhodného modelu náhodou nestačil, pozrite si i naše recenzie boxovacích vriec pre začiatočníkov aj pokročilých.
Zdravotné benefity pohybu s boxovacím vrecom
Boxovacie vrecia nie sú určené len pre tých, ktorí si zamilovali box alebo MMA. Tento tréning vám pomôže v mnohých smeroch. Udieraním do vreca môžete spáliť nadbytočný tuk, zdokonaliť vašu fyzickú kondíciu, posilniť svaly na celom tele, získať silu a výdrž, zlepšiť koordináciu a stabilitu, posilniť celý kardiovaskulárny systém a v neposlednom rade odbúrať stres.
Udieranie do vreca je navyše považované za veľmi vhodný šport pre deti. Nenechajte sa pomýliť, že takto môžete u vášho drobca podporiť agresivitu. Práve naopak. Dieťa sa pri boxovaní zbaví všetkej nadbytočnej energie. Tento tréning navyše môžete prispôsobiť jeho veku aj fyzickým schopnostiam, takže ho nebude nadmerne zaťažovať.
Ako si vybrať boxovacie vrece
Predtým, ako si začnete prezerať naše recenzie, ponuky obchodov a čítať náš návod na výber najlepšieho boxovacieho vreca, by ste si mali položiť niekoľko dôležitých otázok. Na základe vašich odpovedí si utvoríte lepšiu predstavu o tom, čo od tohto športového náčinia očakávate.
Aké sú vaše ciele?
Chcete schudnúť, zlepšiť vašu kondičku, silu, rýchlosť či presnosť, vyrysovať svaly, alebo chcete jedného dňa vkročiť do skutočného ringu? V závislosti od vašej odpovede si vrece vyberajte nejako takto:
- Ťažké boxovacie vrecia (nad 19 kg): Tieto modely sú vhodné na trénovanie sily a tiež kardio tréning
- Ľahké boxovacie vrecia (cca od 10 do 19 kg): Sú ideálne na tréning rýchlosti a presnosti, zlepšovanie fyzickej kondície a spaľovanie tuku
Aké sú vaše zručnosti?
Začiatočník bez akýchkoľvek skúseností si musí vrece vyberať inak ako ten, ktorý si už svoje „odmlátil“. Začínajúci športovci by mali vo všeobecnosti siahnuť po ľahších, ale väčších vreciach. Nekladú veľký odpor, zároveň ich však ľahšie trafíte. Pokročilým budú vyhovovať ťažšie kúsky a zvládnu „bojovať“ aj s tými s menšou plochou.
Máte priestor na umiestnenie boxovacie vreca?
Toto je veľmi dôležitá otázka. Závesné boxovacie vrecia musia byť upevnené priamo na strope, poprípade na dostatočne hrubom a pevnom konári. Ak takéto miesto nemáte, pouvažujte nad stacionárnym modelom alebo boxovacím terčom.
Typy boxovacích vriec
Typ boxovacieho vreca je základným parametrom. V závislosti od tvaru a spôsobu upevnenia je daný model vhodný na určitý druh tréningu a nevhodný na iný. Dôležité je taktiež to, aby ste ho mali kam umiestniť. Predsa len, nie každý strop unesie XY lietajúcich kilogramov. No a v neposlednom rade nezabúdajte ani na vaše ciele a skúsenosti, o ktorých sme si povedali vyššie.
Závesné boxovacie vrecia
Závesné boxovacie vrecia sú presne tým, čo si väčšina laikov predstaví pod pojmom „boxovacie vrece“. Majú tvar valca, ktorý visí zo stropu. Vo všeobecnosti ich môžeme rozdeliť do 2 kategórií, a to na ľahké a ťažké vrecia. Ťažké sú najčastejšie plnené pieskom a vážia od 30 do 90 kg.
V porovnaní s ostatnými modelmi majú horšiu stabilitu, za ktorou stojí práve ich vysoká váha. To v praxi znamená, že medzi jednotlivými údermi, a to najmä zo začiatku, musíte vrece zastabilizovať. Tieto modely slúžia na silový a kardio tréning, nácvik úderov, tie vyššie aj na kopy. Ich hlavnou nevýhodou je trochu problematické umiestnenie. Nie každý strop totiž unesie váhu od 30 kg vyššie.
Ľahké závesné boxovacie vrecia sú ideálne na domáci tréning pre začiatočníkov a tiež pre tých, ktorí nemajú dostatok miesta. Môžu byť plnené pieskom alebo stlačenou textíliou, najčastejšie však kombináciou týchto materiálov. Sú vhodné na precvičenie fyzickej kondície, ale taktiež kopov, úderov a presnosti.
Ťažké závesné boxovacie hrušky
Boxovacie vrecia v tvare hrušky (pozor, nemýľte si ich s maličkými boxovacími hruškami) môžu vážiť 20 až 80 kg, niekedy i viac. Najčastejšie sú zavesené na strope alebo osadené v stojane. Od predošlého typu sa líšia hlavne tvarom, ktorý lepšie kopíruje ľudskú postavu. Sú vrtkejšie, a preto ich využijete najmä pri nácviku horných úderov a kopov, kondičnom tréningu a zvyšovaní rozsahu pohybu nôh i rúk.
Malé boxovacie hrušky – slzy
Boxovacia hruška alebo slza je maličké, ľahké vrece, ktoré je upevnené v špeciálnom stojane, poprípade visí na jednej reťazi a druhou je upevnené o podlahu. Najčastejšie je naplnené vzduchom a váži 3 kilogramy. Boxovacie hrušky slúžia na kondičný tréning, nácvik rýchlych a presných úderov, precvičenie reflexov, koordináciu zraku a pohybu a posilňovanie zápästia.
Stacionárne boxovacie vrecia
Stacionárne boxovacie vrecia sú upevnené v stojane, takže stoja na zemi. Stojan je dutý, väčšinou vyrobený z plastu. Pred tréningom ho musíte zaťažiť vodou alebo pieskom. Obrovskou výhodou stojacích boxovacích vriec je ich jednoduché umiestnenie a taktiež prenášanie. Nepotrebujete žiaden strop s extrémnou nosnosťou a ani jedno fixné miesto.
Stojace boxovacie vrecia sú ideálne na precvičovanie kopov a svalového tonusu (reflexné udržiavanie napätia svalov). Z logických dôvodov sú umiestnené nižšie, takže tréning úderov rukami môže byť trochu náročný.
Boxovacie vrecia s dvoma koncami
Tieto boxovacie vrecia zavesíte na strop a upevníte o podlahu. Môžu mať rôzny tvar (klasický tunel, hruška atď.). Pri udieraní sú stabilné, zároveň však veľmi flexibilné, lepšie napodobujú živého človeka – po rane sa vrátia späť – a používateľovi umožňujú prirodzene sa pohybovať okolo cieľa. Preto sú vhodné najmä na tréning reflexov, dynamiky a pohybu ako takého.
Tieto vrecia využívajú najmä profesionálny športovci, ak vás však box chytí naplno, pokojne si ich zaobstarajte. Myslite iba na to, že musíte nájsť dostatočne priestranné miesto, kde sa nachádza strop s postačujúcou nosnosťou a zároveň pevnou podlahou, pričom vrece nemôžete pravidelne premiestňovať.
Boxovací trenažér
Boxovací trenažér tvarom napodobuje reálnu ľudskú postavu, pričom môže ísť len o torzo, teda trup a hlavu, alebo o celé telo s nohami aj rukami. Trenažér je v zásade upevnený v stojane a stojí na zemi. V prapodstate funguje podobne ako stacionárne boxovacie vrece, avšak s tým rozdielom, že lepšie imituje ľudské pohyby. Navyše si na ňom môžete trénovať údery na presné časti tela.
MMA boxovacie vrecia
MMA boxovacie vrecia sú najčastejšie upevnené na strope a majú váhu od 30 do 70 kg, podobne ako tie klasické. Odlišujú sa najmä tvarom. Sú špeciálne tvarované tak, aby pripomínali ľudskú postavu (zúžené a vypuklé miesta). Sú vhodné na klasický boxerský, ale i MMA tréning, precvičovanie úderov lakťami, kopy kolenami a taktiež na zaľahnutia a údery na zemi.
Boxovací blok
Boxovacie bloky alebo takzvané úderové terče sú ideálnou alternatívou pre tých, ktorí nemajú na boxovanie dostatok miesta. Sú vhodné na nácvik úderov päsťami, lakťami aj kolenami. Môžu mať rôzny tvar, najčastejšie sa však stretnete s obdĺžnikmi alebo štvorcami, ktoré môžu byť jednoliate, alebo doplnené o kónické výstupky. Boxovacie terče sa pripevňujú na zvislú stenu. Na výber máte rôzne veľkosti, najčastejšie 20 x 20, 30 x 30, 40 x 40 alebo 40 x 60 cm.
Ako vybrať vhodný materiál boxovacieho vreca
Boxovacie vrece je tvorené vždy 2 rôznymi materiálmi – obal a vnútorná náplň. Najprv sa pozrieme na obal, ktorý môže byť vyrobený z pravej alebo syntetickej kože, plastu a tkaniny. Pamätajte, že materiál rozhoduje ako o kvalite a životnosti daného vreca, tak i pohodlí pri tréningu.
Kožené boxovacie vrecia
Pravá koža je na výrobu boxovacích vriec používaná najčastejšie. Tieto modely sú zároveň najdrahšie, príjemné na dotyk, teda úder, pomerne nenáročné na údržbu a majú dlhú životnosť. Vrecia z pravej kože nie sú vhodné na dlhodobé umiestnenie v exteriéri alebo vlhkých vnútorných priestoroch, aj napriek tomu ide o najlepšiu alternatívu.
Boxovacie vrecia zo syntetickej kože
Syntetická koža sa stáva čoraz populárnejšou. Tieto boxovacie vrecia sú lacnejšie, zároveň však ponúkajú takmer všetky benefity pravej kože – sú príjemné na dotyk a nenáročné na údržbu. Na rozdiel od pravej kože ich môžete používať aj v exteriéri alebo vlhkom interiéri. Na zahodenie nie je ani fakt, že ide o vegan friendly riešenie.
Boxovacie vrecia z polyuretánovej textílie
Polyuretán má podobné vlastnosti ako syntetická koža, je však o niečo lacnejší a menej kvalitný. Pri výbere vriec z tohto materiálu si dajte pozor, aby nemali príliš drsný povrch, ktorý vás môže pri tréningu nepekne poraniť. Väčšina polyuretánových modelov patrí k tým plniacim.
Plastové boxovacie vrecia
Boxovacie vrecia s obalom z plastu (napr. PVC) sú extrémne lacné a extrémne nekvalitné. Pre lepšiu predstavu vám môžeme povedať, že v telocvičniach profesionálnych športovcov na takéto kúsky s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nenarazíte. Plast sa zvykne veľmi rýchlo opotrebovať, navyše nie je príjemný na dotyk. Jediným plusom je naozaj nenáročná údržba. S týmto materiálom sa najčastejšie stretnete pri vreciach plnených vodou a vzduchom.
Naplnené verzus plniace boxovacie vrecia
Toto je ďalší, veľmi dôležitý parameter pri výbere boxovacieho vreca. Môžete si vybrať z modelov, ktoré sú naplnené a majú fixnú váhu aj tuhosť, alebo tých, ktoré môžete vyplniť podľa vašich požiadaviek. Obe alternatívy majú svoje výhody aj nevýhody.
- Naplnené boxovacie vrecia: Majú fixnú váhu, preto vám nemusia vyhovovať po zlepšení vašich skills. Problémom býva aj usadenie plniaceho materiálu po dlhšom používaní vreca, pretože náplň nemôžete vymeniť ani upraviť. Na druhej strane ich stačí kúpiť, priniesť domov, upevniť a začať s tréningom.
- Nenaplnená boxovacie vrecia: Ak s tréningom iba začínate, určite vám odporúčame túto verziu, pretože váhu i tuhosť boxovacieho vreca môžete prispôsobiť vašim skúsenostiam a hmotnosti. Po usadení materiálu ho viete navyše jednoducho upraviť. Nevýhodou je nutnosť dokúpenia vhodného plniaceho materiálu a nevyhnutné úpravy predtým, ako začnete trénovať.
Ako vybrať vhodnú náplň do boxovacieho vreca
Či už sa rozhodnete pre boxovacie vrece naplnené alebo nenaplnené, je nutné prihliadať aj na plniaci materiál. Práve ten rozhoduje o kvalite, váhe, pevnosti, pohodlí a cene. To je zároveň ďalší rozdiel medzi spomínanými typmi vriec. Ak siahnete po kúsku s náplňou, nemôžete ju vymeniť. Nenaplnené vrecia viete vyplniť takým materiálom, ktorý bude vyhovovať vám.
Vodné boxovacie vrecia
Vodné boxovacie vrecia alebo takzvané močové mechúry si kúpite vždy nenaplnené, vodu do nich musíte napustiť vy. To je zároveň ich prvé plus – namiesto kupovania piesku alebo iných materiálov stačí vrece rýchlo napustiť v umývadle a dofúkať na mieru. Tieto kúsky však používateľovi ponúkajú i ďalšie benefity. Vodné boxovacie vreca v prvom rade imitujú skutočné ľudské telo, pri boxovaní preto zažijete reálnejší pocit. Okrem toho lepšie absorbujú nárazy, takže šetria vaše kĺby a taktiež iné časti tela, ktorými do nich narážate. Keďže môžu mať rôzny objem – váhu, sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých, tých, ktorí chcú zlepšovať svoju kondičku či vyrysovať svaly.
Pri výbere sa zamerajte hlavne na kvalitné prevedenie. Tieto vrecia vážia od cca 20 do 90 kg, čo znamená, že môžu byť naplnené až 90 litrami vody. No, a ak sa takéto kvantum vody vyleje uprostred obývačky, nie je to žiadna sranda.
Pieskové boxovacie vrecia
Pieskom sú najčastejšie plnené ťažké závesné vrecia v tvare tunela. Samozrejme, môžete ním naplniť aj tie plniace. Tento materiál je ťažký a tuhý, preto je ideálny na silový a kardio tréning, pre začiatočníkov však nie je ideálnou voľbou. Nevýhodou piesku je i to, že je náchylný na zvlhnutie. Ak takéto vrece umiestnite do exteriéru alebo vlhkého interiéru, môže niekoľkonásobne zväčšiť svoju váhu a stvrdnúť. V dôsledku toho praskne, vytrhne kúsok stropu alebo na ňom nebude možné ďalej trénovať.
Ďalším problémom je usádzanie piesku v dolnej časti vreca, ktoré sa deformuje. Jeho horná časť môže časom ostať úplne prázdna, čo spôsobí jeho nadmerné otáčanie.
Textilné boxovacie vrecia
Podobne ako v predošlom prípade si môžete textilné boxovacie vrece kúpiť alebo textíliou naplniť to plniace. Tieto kúsky, logicky, patria k ľahším, mäkším a menej tuhým. Preto ich ocenia začiatočníci, ženy, deti a tiež tí, ktorí sa chcú venovať hlavne kondičnému tréningu a nácviku obratnosti či rýchlosti.
Textilné vrecia lepšie držia tvar – textília sa neusádza v spodnej časti – a nie sú náchylné na zvlhnutie. Ak by aj navlhli, po krátkom čase dostatočne preschnú. Textil môžeme navyše označiť za ekologický materiál, keďže takto viete využiť staré a nepotrebné oblečenie či handry.
Vzduchové boxovacie vrecia
Boxovacie vrecia plnené vzduchom sú lacnejšie a priam stvorené pre začiatočníkov i deti. Sú menej tuhé, preto vám pri tréningu nehrozí vážnejšie zranenie (napr. prasknutá kostička v ruke, narazené zápästie). Využijete ich hlavne pri rýchlostnom a kondičnom tréningu. Ak chcete zapracovať na XXL svaloch alebo sile, určite pre vás nebudú vhodné. Nevýhodou vzduchových boxovacích vriec je najmä to, že ich musíte pravidelne dofukovať. Pri každodennom tréningu sa vytiahnutiu pumpy nevyhnete každý 2. až 3. deň.
Alternatívne náplne do boxovacích vriec
Žiaden z nasledujúcich materiálov nenájdete v už naplnenom vreci. Môžete ich však využiť na vlastné plnenie.
- Ryža a múka: Jediným problémom tohto riešenia sú pohľady ľudí v supermarkete, keď budete do vozíka nakladať 80 kg ryže a múky. V iných smeroch ide o veľmi vhodný materiál. Avšak pozor. Vrece nikdy neplňte iba ryžou. Tá ho môže poškodiť. Musíte ju vždy skombinovať s múkou, poprípade inou sypkou surovinou.
- Piliny: Toto je vskutku šikovné a lacné riešenie. Ak chcete ľahšie boxovacie vrece, naplňte ho jemnými pilinami. Vyššiu hmotnosť získate použitím tých hrubých. Dajte si však pozor, aby vrece nenavlhlo, piliny totiž môžu splesnivieť a úplne ho znehodnotiť.
Ako si vybrať správnu veľkosť, výšku a hmotnosť boxovacieho vreca
Zapamätajte si jedno veľmi jednoduché pravidlo, a to, že vrece by malo vážiť o polovicu menej ako vy. V preklade, človek s hmotnosťou 70 kg potrebuje 35 kg boxovacie vrece. O váhe tohto športového náčinia však do istej miery rozhodujú aj vaše skúsenosti.
- Na začiatok je lepšie siahnuť po ľahších kúskoch. Za ideálnu hmotnosť je považovaných 35 % z vašej hmotnosti.
- Naopak, profíci môžu používať aj ťažšie vrecia, ktorých hmotnosť predstavuje až 80 % z váhy trénujúceho.
O tom, či si vyberiete väčšie alebo menšie vrece, rozhoduje konkrétna činnosť, ktorej sa chcete venovať, z istej časti i vaša výška.
- Pre priemerného dospelého (muž aj žena) by mali byť vhodné vrecia s výškou 100 až 150 cm.
- Orientovať sa však môžete aj podľa druhu tréningu. Platí, že vrecia s výškou od 80 do 120 cm sú vhodné na precvičovanie úderov rukami.
- Vrecia vysoké 150 až 200 cm využijete pri nácviku kopov.
Ako upevniť závesné boxovacie vrece
Nebudeme sa venovať presnému postupu upevnenia závesného boxovacieho vreca, ale možnostiam, ktoré máte. Prvou z nich je použitie kovového stropného držiaka. Ten je najčastejšie obdĺžnikový alebo krížový a môže mať 2, alebo 4 kotviace body. Asi nie je potrebné vysvetľovať, že čím viac skrutiek doň môžete zavŕtať, tým lepšie. Na držiaku sa môže nachádzať hák s otvoreným koncom alebo oceľový krúžok. Nevýhodou háku je riziko, že z neho môže vrece vyletieť, výhodou zas jdnoduchšia manipulácia s boxovacím vrecom. Krúžky sú istejšou voľbou, pri každom odkladaní vreca však musíte liezť až k stropu.
Druhou možnosťou, ako upevniť závesné boxovacie vrece, je využitie hrazdy alebo závesnej konštrukcie, ktorú namontujete na zvislú stenu. Plusom tohto riešenia je, že môžete veľmi jednoducho prispôsobiť výšku, v ktorej sa bude vrece nachádzať. Navyše, ak siahnete po hrazde, môžete ju využívať aj na cvičenie.
Poslednou alternatívou, ktorú ocenia všetci so sadrokartónovými stenami a stropmi s nízkou nosnosťou, sú samonosné stojany. Tie položíte na zem a vrece zavesíte do nich. Pri výbere si však dajte pozor na tvar konštrukcie, ktorá by vás nemala žiadnym spôsobom obmedzovať v pohybe, a, samozrejme aj na jej nosnosť.
Ako vybrať detské boxovacie vrece
Pri výbere detského boxovacieho vreca sa orientuje podľa všetkých doteraz spomenutých parametrov. Za všeobecne lepšiu voľbu sú považované stacionárne modely, pri ktorých sa znižuje riziko úrazu. Dôležité je taktiež to, ako staré dieťa bude s vrecom trénovať. Pre drobcov do veku 5 rokov sú ideálne nafukovacie vrecia, ktoré nevážia skoro nič. Často majú na sebe farebnú potlač (rôzne postavičky, zvieratá atď.). Starším deťom, ktoré to s týmto športom myslia vážne, môžete zaobstarať aj vrecia s textilnou výplňou.
Ako si vyrobiť boxovacie vrece
Návodov na to, ako si vyrobiť boxovacie vrece, existujú desiatky. Môžete na to využiť starú futbalovú loptu, klasické vrece na zemiaky alebo vynosené nohavice. Nás zaujal práve posledný spomínaný spôsob. Na YouTube nájdete viacero postupov na výrobu boxovacieho vreca zo starých nohavíc. My sme pre vás vybrali tento:
Je síce trošku zdĺhavejší, no zároveň veľmi podrobný a s výsledným efektom by ste mali byť spokojní. Aby ste nemuseli z videa odčítavať zoznam pracovných pomôcok a materiálu, môžete si ho pozrieť nižšie:
- Staré nohavice, ideálne rifle väčších rozmerov
- Niekoľko kusov starého oblečenia alebo handier
- Pevný špagát – niť
- Kúsok tenkého molitanu (cca 5 mm)
- Novinový papier
- Kartón
- Preosiaty piesok bez kamienkov
- Dlhšia a hrubšia ihla
- Ostré nožnice
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Na záver nášho návodu vám prinášame niekoľko otázok a odpovedí súvisiacich s boxovacími vrecami, no aj ich využitím.
Aké príslušenstvo je nevyhnutné k boxovaciemu vrecu?
Koľkokrát do týždňa mám boxovať pre redukciu váhy?
Kde kúpiť boxovacie vrece?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Dátum poslednej aktualizácie: 24.07.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Na tréning a odreagovanie sa po práci je super Shindo Sport. Je to veľmi dobré pre budovanie sily, ale tiež pre vybitie si prebytočnej energie - nahromadeného stresu. :-) Na žiadne negatíva som zatiaľ neprišiel.
Používam boxovacie vrece Katsudo 90 x 30 cm a pomer ceny a kvality je super. Nie je síce vyrobené z kože, no materiál pôsobí pevne a bude sa veľmi ľahko udržiavať. Jeho kvalitu však preverí až čas, najmä v miestach švov. Pre mňa bolo toto vrece ideálnym kompromisom do bytu, čo sa týka veľkosti aj hmotnosti. Pred kúpou si treba poriadne premyslieť, kam ho zavesíte. Ak chcete mať vrece zavesené natrvalo, možno by vám viac vyhovovalo väčšie i ťažšie. Toto váži síce len 27 kg, no aby bolo v ideálnej výške, musí byť zavesené cca. 2 metre nad zemou. Denne ho vešať hore a dole nie je sranda. Ja som to však vyriešil kladkou. Som len amatér, preto mi na boxovanie úplne postačuje. Vrece je dosť tvrdé, odporúčam preto používať rukavice a nebúchať do neho holými rukami. Jedinú výhradu mám k trojuholníkovým okám závesov, oveľa radšej by som uvítal kruhové, avšak niekomu môžu vyhovovať práve takéto. S týmto boxerským vrecom som nadmieru spokojný.